تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۲۲:۰۹:۴۶
کد مطلب : 75968

قتل مهاجر عراقی بر اثر تیراندازی در تگزاس+ عکس

یک مهاجر عراقی در تگزاس آمریکا به همراه خانواده خود سرگرم عکس گرفتن از بارش برف بود که هدف تیراندازی قرار گرفت و جان باخت.

«احمد الجمیلی» یک مهاجر عراقی روز پنجشنبه هنگامی که در حال عکس گرفتن از بارش برف در ایالت تگزاس بود بر اثر تیراندازی کشته شد.

گزارش‌های رسانه‌ها نشان می‌دهد الجمیلی به تازگی از عراق به آمریکا مهاجرت و ازدواج کرده بود.

وی زمانی که به همراه خانواده خود سرگرم عکس گرفتن از بارش برف بود هدف تیراندازی قرار گرفت و بعد از انتقال به بیمارستان دالاس جان باخت.

شورای روابط اسلامی آمریکا، که از گروه‌های مدافع حقوق مسلمانان در آمریکاست، از مقامات این کشور خواست درباره این مسئله که کشته شدن الجمیلی با انگیزه‌های مذهبی ارتباط داشته است یا نه تحقیق کند.

پلیس دالاس نیز به دنبال بازداشت دو مظنون در ارتباط با کشتن احمد الجمیلی است.

این فرد در شرایطی کشته شد که جامعه مسلمانان آمریکا هنوز از شوک ناشی از کشته شدن سه دانشجوی مسلمان به دست یک فرد مسلح در ایالت کارولینای شمالی‌‌ رها نشده است.

«عالیه سالم» مدیر این شورا در شمال تگزاس گفت: به سبب حوادث اخیر علیه مسلمانان آمریکا، از جمله قتل سه جوان مسلمان در کارولینای شمالی، ما از مجریان قانون می‌خواهیم به نگرانی‌های جامعه مسلمانان درباره انگیزه پرونده اخیر توجه کنند.

دهم فوریه «ضیا شادی برکات» ۲۳ ساله، همسرش «یُسر محمد ابو صالحه» ۲۱ ساله، و خواهر همسرش «رزان محمد» ۱۹ ساله سه دانشجوی جوان مسلمان ساکن آمریکا در یک مجتمع مسکونی در کارولینای شمالی کشته شدند.

منبع: ابنا