تاریخ انتشار خبر: ۳ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۳:۱۴:۲۳
کد مطلب : 55911

قتل همسر در خواب با شلیک گلوله

اختلافات بین زن و شوهر بوشهری بالا گرفته بود. گویی هیچ راه دیگری جز بدترین انتخاب ممکن، به ذهن زن خانواده نمی‌رسید؛ پس اسلحه را برداشت و در حالی که شوهرش در خواب ناز بود گلوله‌یی به سر او شلیک کرد و برای همیشه به زندگی همسرش پایان داد. ٣٠ آبان ماه امسال بود که پلیس آگاهی بوشهر در جریان وقوع یک فقره قتل در شهر گناوه قرار گرفت.

اعتماد: نقشه شوم قتل به دلیل اختلافات خانوادگی این‌بار بر سیمای خانواده بوشهری سایه افکند و مرگ مرد میان‌سال را رقم زد.

اختلافات بین زن و شوهر بوشهری بالا گرفته بود. گویی هیچ راه دیگری جز بدترین انتخاب ممکن، به ذهن زن خانواده نمی‌رسید؛ پس اسلحه را برداشت و در حالی که شوهرش در خواب ناز بود گلوله‌یی به سر او شلیک کرد و برای همیشه به زندگی همسرش پایان داد. ٣٠ آبان ماه امسال بود که پلیس آگاهی بوشهر در جریان وقوع یک فقره قتل در شهر گناوه قرار گرفت.اتفاقی که باعث شد تا بلافاصله تیمی از ماموران برای پیگیری پرونده تشکیل و برای بررسی خود را به محل حادثه برسانند. آزمایش‌های اولیه تیم پزشکی ثابت می‌کرد که مردی در خانه از ناحیه سر مورد اصابت گلوله قرار گرفته و جان خود را از دست داده است. همزمان تحقیقات اولیه ماموران نشان می‌داد که مقتول پیش از این با همسر خود سابقه درگیری‌های شدیدی دارد. سرنخی که اتهام قتل به دلیل اختلاف خانوادگی را تقویت و پای همسر مقتول را به عنوان متهم اصلی به پرونده باز کرد.

سردار حیدر عباس‌زاده، معاونت اجتماعی انتظامی بوشهر در تشریح روند رسیدگی به پرونده گفت: در بامداد آخرین روز آبان ماه ماموران به دنبال تماس با فوریت‌های پلیسی ١١٠ در جریان یک فقره قتل قرار گرفتند که پس از حضور در صحنه جرم مشخص شد این فرد در خانه خود هنگام خواب با شلیک گلوله از ناحیه سر از پای درآمده است. این در حالی بود که در همان تحقیقات اولیه ظن ماموران به همسر مقتول به دلیل سابقه درگیری‌های خانوادگی با همسرش بالا گرفت و او را برای بازجویی‌های بیشتر به پلیس اگاهی کشاند.

به گفته سردار عباس‌زاده، همسر مقتول در بازجویی‌ها به قتل اعتراف کرد و از اختلاف خانوادگی به عنوان انگیزه اصلی خود نام برد. همسر مقتول در اعترافات خود گفت: مدت‌ها بود که با همسرم اختلافات زیادی داشتم که تا روز حادثه ادامه داشت. تا اینکه تصمیم گرفتم با استفاده از سلاح گرم شوهرم، او را به قتل برسانم. بنابراین وقتی او خواب بود نقشه خود را عملی و پس از آن سلاح را زیر اجاق گاز آشپزخانه مخفی کردم.

اعترافات زن جوان به قتل شوهرش ماموران را برای کشف آلت قتاله به خانه مقتول کشاند که در جریان آن یک قبضه سلاح غیرمجاز در زیر اجاق‌گاز آشپزخانه کشف و ضبط شد. به این ترتیب و با تکمیل جزییات، پرونده به همراه متهم برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارسال شده است و یک پرونده دیگر به آمار «قتل به دلیل اختلافات خانوادگی» در کشور افزوده شد. سرهنگ هادی مصطفایی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی معتقد است که قتل‌های خانوادگی، سهم ٣٠ درصدی از قتل‌های کشور را به خود اختصاص داده که بیشترین آن در ارتباط با همسرکشی است. آماری که نشان می‌دهد روزانه یک قتل به دلیل اختلافات خانوادگی در ایران روی می‌دهد. آسیبی که به دلیل کمرنگ شدن ارزش‌های اجتماعی همچنان روند رو به رشدی به خود گرفته است.