تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۰۲:۱۸:۰۸
کد مطلب : 45703
فرماندار خرمشهر :

قدرت امروز ایران مرهون دفاع مقدس است / برای ساحل سازی کارون ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار پیس بینی شده است

عصر آبادان: فرماندار جدید خرمشهر به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته به بیان برنامه ها و سخنان خود پرداخت.

10845_635463869499580078_l

به گزارش خبرنگار عصر آبادان ؛ولی الله حیاتی فرماندار خرمشهر در آستانه هفته دفاع مقدس و در جمع نمازگزاران جمعه این شهر طی سخنانی گفت: دفاع مقدس یادآور دلیرمردی مردان بزرگ است که جان شیرین خود را در طبق اخلاص گذاشتند و در مقابل تمام استکبار جهانی صف آرایی کردند.

وی افزود: درس بزرگ ملت ایران در دفاع مقدس به دشمنان انقلاب اسلامی این بود که دریافتند این ملت گوشت و خون و پوست و استخوانشان با اسلام ، انقلاب و ولایت عجین شده است و خواب خوشی که سران استکبار به زعم خودشان برای مقابله با این ملت دیدند، کابوسی است که در هیچ برهه ای از زمان و در تاریخ تعبیر نخواهد شد.

حیاتی خاطرنشان کرد: امروز ایران اسلامی با اوج قله های عزت، دانش، شرافت و ایستادگی رسیده است اگر امروز سربازان انقلاب در جبهه دیپلماسی کشورهای قدرتمند غربی به پای میز مذاکره نشانده اند اگر امروز ایران بزرگ اسلامی به عنوان یکی از قدرت های بزرگ فعال و تاثیرگذار در معادلات بین المللی و منطقه ای تبدیل شده است همه و همه در یک کلام از برکات دفاع مقدس و خون های به زمین ریخته شده شهدای گرانقدر ما است.

فرماندار خرمشهر گفت: دولت تدبیر و امید برنامه های در سطح کلان برای توسعه و عمران کشور دارد و معتقد است که فضای آرامش و امید در سطح کشور و در بحث اقتصادی برای خروج از رکود اقتصادی و کنترل تورم اقدامات موثری را انجام داده و در سطح استانی و شهرستان نیز دولت مصمم به توسعه شهرستان شهید پرور خرمشهر است.

وی تصریح کرد: ارادتی که استاندار خوزستان دکتر مقتدایی به توسعه خرمشهر و تاکیدات ویزه ایشان دارند در این خصوص تذکراتی به بنده دادند و حتما پی گیری های لازم در جهت توسعه خواهم داشت.امروز نیز طرح های مهمی از جمله توجه به گردشگری خرمشهر در بحث ساحل سازی کارون ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه گردشگری هزینه خواهدشد.

ولی الله حیاتی  افزود: در بحث توسعه نخیلات و تسطیح و زیرسازی اراضی کشاوری طرح مقام معظم رهبری ۱۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی خرمشهر مشمول این طرح خواهد شد. دولت مصمم است که از تمام ظرفیت های اقتصادی مرزی و دریایی خرمشهر برای توسعه آن استفاده کند و در بحث توسعه و عمران شهری نیز گام های اساسی برداشته خواهد شد.

این مقام مسئول گفت: مدیران قبلی و مجموعه مدیران اجرایی زحمات زیادی کشیده اند اما به قطع و یقین تا رسیدن به آن رتبه مطلوب و ایده آل که در شان مردم شهیدپرور خرمشهر است، فاصله داریم و همه تلاش خواهیم تا بتواینم این کاستی ها و نقصان ها و کمبودها را با تکیه بر برنامه ریزی مدون توام با کار کارشناسی بر مبنای تدبیر و عقلانیت حل نماییم.

رئیس کارگروه کشاورزی شهرستان خرمشهر در پایان خاطر نشان کرد: طرح سرشماری کشاورزی سراسر کشور در هفته آینده آغاز می شود و تقاضای من از کلیه کشاورزان و دهقانان این است که با مامورین سرشماری هماهنگ و همکاری لازم داشته باشند چون مبنای کار برنامه ریزی اطلاعات و آمار دقیق است و انشاء ا… در این راستا اقدام موثری انجام دهیم.