تاریخ انتشار خبر: ۲۴ , خرداد, ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۴:۴۷
کد مطلب : 32594
در زیر پوست ابهام/

قرارداد فروش نیروگاه آبادان امضا شد!

عاقبت، بیش از شش ماه تلاش و کلنجار کارکنان نیروگاه آبادان در مخالفت با فروش این نیروگاه به بخش خصوصی ثمری نداشت و ظاهراً در میان غفلت مسئولین شهر‌های آبادان و خرمشهر، کار واگذاری آن به بخش خصوصی در حال اتمام است!

به گزارش عصر آبادان : این در حالی‌ است که امام جمعه آبادان، هم در محافل خصوصی و هم در شورای شهر آبادان خواستار جلوگیری از فروش این نیروگاه استراتژیک به بخش خصوصی شده بود. دلیل به صرفه و صلاح نبودن فروش نیروگاه آبادان در قالب اصل ۴۴ و برای پرداخت بدهی دولت به سازمان شهرداری‌ها ی کشور قبلا توسط کارشناسان اهل فن مطرح و منعکس شده است.  فارغ از همه ی این دلایل،‌ مساله‌ای که اذهان عمومی‌ را دچار بهت و ابهام کرده این است که چنانچه آن گونه که  نمایندگان شهر آبادان اذعان می کردند با فروش نیروگاه به بخش خصوصی مخالف بوده‌ اند، چرا در طی‌ این همه ماه، کوچک ترین اقدام موثری که منتج به عدم واگذاری شود انجام ندادند؟!
جالب تر این که هر سه نماینده شهر آبادان ، عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی هستند و حتی آقای سعدون زاده در تریبون صدا و سیمای آبادان اعلام کرد که از حق مردم آبادان دفاع می‌‌کند و نخواهد گذاشت که نیروگاه به فروش برسد و قول داد که کاری کند که حد اقل به خریداری نا اهل و غیر متخصص داده نشود.
حالا بعد از گذشت شش ماه، در زیر پوست مخالفت ظاهری نمایندگان و مخالفت علنی امام جمعه و عموم کارکنان نیروگاه و مردم آبادان ، و با وجود شبهات فراوان در نحوه ی برگزاری مناقصه در “فرابورس”، اتفاقی که تا چندی پیش آن را غیر ممکن می‌دانستند در حال شکل گیری است و گفته می‌‌شود که قرار داد‌ فروش نیز به امضا رسیده است.
هم اکنون پرسشی که اذهان مردم را معطوف به خود کرده این است که آیا نمایندگان مردم آابادان در مجلس شورای اسلامی واقعا موافق فروش نیروگاه نبوده اند یا مخالفت آنها صرفا یک کار تبلیغی و نمایشی برای حفظ رای خود نزد مردم آبادان بوده؟ و چنان چه واقعا مخالف این واگذاری بوده اند، با وجود این که عضو کمیسیون انرژی مجلس هستند و نفوذ کلام زیادی بر تصمیم گیرندگان دولت داشته اند، چرا نتوانستند کوچک ترین تاثیری بر روند این فروش پر از شبهه بگذراند؟!
توضیح این که سایت خبری “تابناک” در روز هشتم اردیبهشت سال جاری شبهات و پرسش های این معامله را منعکس کرده ،  ولی هیچ گاه پاسخی حتی کوتاه از طرف مسولین کشور برای شفاف سازی این مزایده داده نشد.

ارسالی مخاطبان عصر / صابر آگاه

 1. شوریده می‌گه:

  همه چیز قابل تفیسر است

 2. لولو می‌گه:

  نیروگاه : پر
  پرسنل : پر

 3. شمال می‌گه:

  نیروگاه آبادان در غبار گم شد …

 4. رسول می‌گه:

  نیروگاه آبادان هم رفت…

 5. يكي از شما می‌گه:

  نیروگاه که به لطف برخی بر باد فنا رفت . راستی سرنوشت ما که استخدام توانیر هستیم چی می شه /

 6. يكي از شما می‌گه:

  نمایندگان محترم چون برای دور بعدی خود را آماده می کنند نه فاجعه را می بینند و نه عمق فاجعه را

 7. رسول می‌گه:

  عیب درویش و توانگر بکم و بیش بدست
  کار بد مصلحت آنست که مطلق نکنیم

 8. احمد می‌گه:

  بعضی فاجعه را می بینند و بعضی عمق فاجعه را ،تا ببینیم نمایندگان محترم چه می بینند لطفا به ماهم بگوئید

 9. پرسنل می‌گه:

  نماینده های محترم آبادان
  اعتمادی که بر کار جهان نیست
  ز یاران هم نمی توان چشم یاری داشت
  شکایت هم که نمی توان بر بیگانه برد
  خوب و بد کشته زار هم که هنگام درو مشخص می شود
  راه نجات هم صبوری و پوشیدن عیوب است
  ماهم که ملامت کشیم و خوش باشیم ،که رنجاندن طریقه کافریست
  شما هم تاج کاووس ببرید لطفا کمر کیخسرو را هم بشکنید
  “که وعظ بی عملان واجبست نشنیدن ”
  لذا واگذاری نگین انگشتری آبادان را به یمن ریخت و پاش های شهرداری می ماند شما

 10. آبادانی می‌گه:

  مردم نمایندگان را انتخابات کردند که از منافع شهر دفاع کنند. ولی ظاهرا سه نماینده بیش از این که به فکر گرفتن حق مردم مظلوم آبادان باشند، به فکر درگیری های شخصی و گروهی خود و اطرافیان هستند! هیهات من الذله! کسی به داد ما نمیرسد.

 11. مهدی زاده می‌گه:

  با این عملکرد قوی، مطمین باشید مردم باز هم به شما رای خواهند داد!!!!!!!!!!!
  این بود احقاق حق مردم؟؟؟!!!

 12. مملو می‌گه:

  آنچه بر پرسنل نیروگاه در این مدت رفت باعث گردید نسبت به گفتار کلیه نمایندگان و مسئولین بی اعتماد شوند زیر علیرغم اینکه همه در ظاهر اعلام همدردی و عدم رضایت خود از فروش را بیان می کردند ولی عملا هیچ پیگیری و اطلاع رسانی نمی کردند… جالب اینکه ۱۷ ماه دیگر موقع انتخابات همین نمایندگان در خطابه های انتخاباتی (که حتما با شور و هیجان همراه خواهد بود ) پی گیری امور کلان شهر را جزء وظایف خطیر خود می دانند و از همه می خواهند که به آنها رای دهند تا جلو فساد و رانت خواری را بگیرند …ولی مردم آبادان تا چند وقت دیگر اثرات این خصوصی سازی را بچشم خود خواهند دید
  فرهنگ خصوصی سازی مبتنی بر رانت عبارت است از فلاکت و بدبختی پرسنلی که خانوار آنها قرار است در مشارکت و تمرین مردم سالاری به شماها رای بدهند

 13. متین می‌گه:

  به به ، مبارک باشه!
  چشم نمایندگان شهرمون روشن!
  بابا این همه تلاش نکنید. خسته میشید ها!

 14. حسین می‌گه:

  اگه نماینده ها بخوان کاری کنن میکنن مشخصه که نخواستند حرفی بزنند