تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۷:۳۸:۰۰
کد مطلب : 65769

قربانی مسلمان حادثه‎ پاریس+عکس

یک افسر مسلمان ۴۲ ساله در حمله روز گذشته به مجله طنز شارلی ابدو در پاریس جان باخته است.

 هویت دو پلیسی را که در حمله به دفتر مجله فکاهی «شارلی ابدو» در پاریس کشته شدند اعلام شد که یکی از این دو، افسر مسلمان ۴۲ ساله به نام «احمد مرابط» است.

وی که مغربی تبار است به همراه یک پلیس دیگر به نام «فرانک برنسولارو» ماموریت محافظت از دفتر این نشریه را به عهده داشتند.

در تصاویری که از این حمله منتشر شده است این افسر مسلمان ابتدا از ناحیه پا از سوی مهاجمان زخمی شد سپس یکی از مهاجمان به طرف او رفت و از نزدیک گلوله‌ای به سرش شلیک کرد.

قربانی مسلمان حادثه‎ پاریس+عکس

مرابط وظیفه داشت در منطقه‌ای در پاریس که شامل دفتر این هفته نامه می‌شد، گشت زنی کند. وی بلافاصله بعد از اینکه صدای تیراندازی را شنید به محل حادثه رفت و بعد از آن با مهاجمان درگیر شد.
در حمله دیروز چهارشنبه به دفتر این نشریه ۱۲ نفر کشته و ۱۱ نفر دیگر زخمی شدند.

اینکه تروریست‌ها هنگام به رگبار بستن روزنامه نگاران شارلی ابدو شعار «الله اکبر» و «ما انتقام پیامبر را می‌گیریم» سر داده‌اند حساسیت زیادی را در بین مردم فرانسه درباره مسلمانان ایجاد کرده است.

قربانی مسلمان حادثه‎ پاریس+عکسقربانی مسلمان حادثه‎ پاریس+عکس

«حسن شلقومی» رئیس انجمن فرهنگی مسلمانان درانسی از روحانیون و افراد مذهبی اسلامی خواست علیه وحشی‌گری اسلامگرایان تندرو به پا خیزند و گرنه باید شاهد جنگ تمدن‌ها باشیم.

این مسئول مسلمان در این باره گفت: آن‌ها از هیچ اسلامی دفاع نمی‌کنند. وقتی آن‌ها شعار الله اکبر سر می‌دهند، در واقع الله از خشونت و بربریت و کینه آن‌ها بزرگتر است. کسی که در واقع اعتقاد داشته باشد و به خدا ایمان داشته باشد چنین جنایتی مرتکب نمی‌شود. آن‌ها یک مشت آدم وحشی هستند. آن‌ها می‌خواهند انتقام کدام پیامبر را بگیرند، حتما پیامبر آن شیطان است. پیامبر آن‌ها کینه است. پیامبر آن‌ها حتما گروهی متعصب و تروریست مانند داعش است. شاید پیامبر آن‌ها چنین ویژگی‌هایی داشته باشد اما قطعا پیامبر اسلام نیست.

قربانی مسلمان حادثه‎ پاریس+عکس
احمد مرابط

وی افزود: مردم فرانسه واقعا نباید کار افرادی مثل این افراد را به همه مسلمانان نسبت دهند و فکر کنند دیگر مسلمانان نیز آدم‌های تروریستی مانند این جنایت کاران هستند. مسلمانان نیز کار این گروه را محکوم می‌کنند و قربانیان خشونت‌ها و افراط گری‌هایی آن‌ها هستند.

حسن شلقومی خاطر نشان کرد: فقط فرانسه نیست که قربانی تروریسم شده است. اکنون تقریبا تروریسم اسلامگرایان تندرو بعد جهانی پیدا کرده است. همین چند وقت پیش بود ما یک نمونه آن در استرالیا دیدیم. در تونس نیز موارد آن را دیدیم. بگذریم در عراق و سوریه که هر روز مردم قربانی اقدامات تروریست‌ها هستند.

منبع: ابنا