تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۳:۱۵:۲۸
کد مطلب : 73791

قصه جنگ و صلح سازمان محیط زیست با وزارت بهداشت/جنگ زرگری برای ما “نفس” نمی شود

حواسمان باشد خانم رئیس و مشاورینش ما را با این اظهارات عجیب و غریب به حاشیه نبرند و از اصل قصه که بی نفسی ماخوزستانی ها غافل نشویم دوم اینکه علت بی توجهی های خانم ابتکار را می شود در چنین مشاورینی جستجو کرد سوم این نکته است که انگار سازمان محیط زیست هم بلد است معذرت خواهی کند ولی فقط از خوزستانی ها زورش می آید معذرت بخواهد.

 

در حاشیه بی توجهی سازمان محیط زیست به مشکلات زیستی محیط  که در خوزستان مردم با آن دست و پنجه نرم می کنند حاشیه های زیادی هم پیش آمده است یک از  این حاشیه ها اظهارات عجیب مشاور «ابتکار» در مورد وزیر بهداشت بود که برای بررسی بحران گردوخاک به خوزستان سفر کرده بود.

اسماعیل کهرم در واکنش به حضور « سید حسن هاشمی» وزیر بهداشت و عدم حضور «معصومه ابتکار» رئیس سازمان محیط زیست در روزهای نفس‌گیر خوزستان اظهار داشت: هر جا که عکس  و دوربین باشد آقای هاشمی نیز حضور دارد!

مشاور رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه با بیان اینکه بنده علت عدم حضور «ابتکار» را در خوزستان نمی‌دانم، ادامه داد: اما سوال اینجاست که آیا نتیجه حضور وزیر بهداشت به خوزستان غیر از شوی رسانه‌ای چیز دیگری بود؟

وی با بیان اینکه آیا وزیر بهداشت تفاوت میان بیابان و کویر را می‌داند؟ گفت: «هاشمی» متخصص چشم است بر همین اساس دلیلی ندارد که وی به عراق برای رفع معضل ریزگردها سفر کند. باید ابتکار و جمعی از کارشناسان به این سفر بروند.

کهرم با بیان اینکه آقای هاشمی (وزیر بهداشت) نخود هر آشی است، ادامه داد: بنده حدس می‌زنم دخالت هاشمی موجب شده تا ابتکار از رفتن به خوزستان امتناع کند.

مشاور رئیس سازمان محیط زیست ادامه داد: رفتن وزیر بهداشت به عراق چه مفهومی دارد؟ برخی از مسائل وجود دارد که صرفا به محیط زیست مربوط می‌شود و ارتباطی به وزارت بهداشت ندارد.

این صحبت ها موجب دلخوری خوزستانی ها را فراهم کرد چرا که مردم می دیدند نه تنها رئیس این سازمان حاضر نیست به خوزستان بیاید تا از نزدیک بی نفسی مردم را لااقل ببیند بلکه مشاورین او هم به کسانی که در هوای خاکی اهواز برای همدردی با خوزستان نفسی کشیده است هجمه وارد می کنند

البته بعد این حرفها سخنگوی وزارت بهداشت هم ساکت ننشست و در واکنش به اظهارات عجیب مشاور «ابتکار» درباره دخالت وزیر بهداشت در مسئله ریزگردهای خوزستان اظهار داشت:این سفر به دستور رئیس جمهور صورت گرفته است و وزیر بهداشت به عنوان نماینده ویژه رئیس جمهور به اهواز سفر کرد. حتی اگر دستور رئیس جمهور هم نبود مسئولیت بخشی از مسئله ریزگردها متوجه وزارت بهداشت می‌شود.

عباس زارع‌نژاد گفت: ما قصد پاسخ به اظهارات مشاور رئیس سازمان محیط زیست را نداریم تنها پاسخ‌مان این است که وزیر بهداشت به دو دلیل دستور رئیس جمهور و مسئولیت مستقیمی که در حوزه سلامت دارد به استان خوزستان سفر کرده است. ریزگردها تبعاتی برای سلامتی افراد دارد و ضروری است که حوزه سلامت نسبت به این موضوع حساس باشد.

وی افزود: وظیفه ما همدردی با مردم و ارائه گزارش میدانی برای ارائه در جلسه هیأت دولت است همانطور که اشاره شد ریزگردها سلامت مردم را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

اما قصه به همین جا ختم نشد و سازمان حفاظت محیط زیست سخنان اسماعیل کهرم، مشاور معصومه ابتکار علیه وزیر بهداشت را اظهارنظر شخصی وی عنوان و ضمن عذرخواهی از این بابت تاکید کرد: این سخنان موضع سازمان حفاظت محیط زیست نیست.

در این اطلاعیه آمده است: سازمان حفاظت محیط زیست ضمن عذرخواهی اعلام می کند مصاحبه آقای دکتر اسماعیل کهرم با خبرگزاری فارس اظهار نظر شخصی وی بوده و مغایر با مواضع این سازمان است

حضور دکتر هاشمی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در استان خوزستان بر اساس هماهنگی های به عمل آمده در دولت بود و نقش بسیار موثری برای ایجاد همدلی در میان مردم و مسئولان خوزستان به منظور آمادگی لازم برای مقابله با گرد و غبار و بررسی چگونگی ارائه خدمات پزشکی درمانی داشته است.

سفر دکتر هاشمی به عنوان نماینده دولت به خوزستان و حضور در میان مردم منجر به ایجاد آرامش و دلگرمی مردم به منظور آغاز عملیات اجرایی کوتاه مدت بوده است.

با اینکه این قصه ظاهرا به خوبی و خوشی حل شد اما از چند نکته نباید غافل شد اول اینکه حواسمان باشد خانم رئیس و مشاورینش ما را با این اظهارات عجیب و غریب به حاشیه نبرند و از اصل قصه که بی نفسی ما خوزستانی هاست غافل نشویم دوم اینکه علت بی توجهی های خانم ابتکار را می شود در چنین مشاورینی جستجو کرد سومین نکته هم این است که  انگار سازمان محیط زیست هم بلد است معذرت خواهی کند ولی فقط از خوزستانی ها زورش می آید معذرت بخواهد.
رهیاب نیوز