تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۰:۰۷:۰۶
کد مطلب : 58521
استاندار خوزستان:

قطار توسعه خوزستان با سیل سنگ روبه‌رو است

استاندار خوزستان گفت: هر وقت قطار توسعه استان آغاز به حرکت کرده سیل سنگ جاری شده است.

خبرگزاری فارس: قطار توسعه خوزستان با سیل سنگ روبه‌رو است

به گزارش  عصر آبادان ،  عبدالحسن مقتدایی عصر امروز در حضور مسئولان و اصحاب رسانه در شهرستان شوش اظهار کرد: مسئولیت‌هایی که واگذار می‌شود دو جنبه دارد که یکی رسالت و حکم و دیگری احساس تعلق به مرز و بوم است و برای مدتی طولانی باید جوابگو بود.

وی با بیان اینکه انتقاد حق هر کسی است ولی باید انتقاد منطقی باشد، افزود: هر وقت قطار توسعه استان آغاز به حرکت کرده سیل سنگ جاری شده است و این روند خوبی نیست.

استاندار خوزستان اضافه کرد: شرایط استان در حال حاضر به گونه‌ای است که مسیر توسعه با همان ترکیب جمعیتی و مدیریتی به پیش رفته و نیاز است در این زمینه تلاش بیشتری از سوی مسئولان و مردم صورت گیرد.

مقتدایی گفت: در ۱۴ ماه گذشته، در استان اگر حرکتی انجام شد در تمام بخش‌ها بوده و در هر ماه سه مورد کار ویژه انجام شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آثار تاریخی و باستانی ارزشمند در استان تصریح کرد: اگر مدعی هستیم که ۷ هزار سال پیش تمدن داشتیم نباید یکی از خارج بیاید و آثار باستانی ما را ارزیابی کند.

استاندار خوزستان با بیان اینکه شوش بهترین نقطه ایران اسلامی است و موحد بودن و اصالت داشتن در اینجا رقم می‌خورد، افزود: ویژگی‌های این شهرستان سبب شده که به لحاظ اصالت به شهری تبدیل شود که انگیزه‌ها برای خدمت به این سمت و سو سوق یابد و ظرفیت‌های اقتصادی بکر باشد.

مقتدایی در پایان به مشکلات کشاورزی شهرستان شوش اشاره و خاطرنشان کرد: در بخش تامین آب کشاورزی گرفتاری‌های بسیاری در این شهرستان وجود دارد اما کشاورز نباید اینجا ضرر و زیان ببیند و اگر قرار است ضرر کند با نکاشتن ضرر کند نه با کاشتن.

 منبع: فارس