تاریخ انتشار خبر: ۴ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۲۱:۰۴:۰۸
کد مطلب : 41523

قطع انگشت کودک در پله برقی

مدیر روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد از قطع انگشت سبابه کودک یک و نیم ساله بر اثر گیر کردن در پله برقی یکی از پاساژهای مشهد خبر داد.

به گزارش عصر آبادان،به نقل از ایرنا، حسین خاکپورˈ گفت: ساعت ۲۲ شب گذشته پس از اعلام این خبر به ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی، ماموران امداد به محل وقوع حادثه در یکی از پاساژهای خیابان نواب صفوی مشهد اعزام شدند.

وی گفت: در این حادثه کودک که زایر اهل کرمان است، هنگام انتقال از طبقه اول به همکف پاساژ از طریق پله برقی، تعادل خود را از دست داد و سقوط کرد.

وی اظهار کرد: سه انگشت دست این کودک بین پله ها گیر کرد که نگهبان پاساژ با مشاهده این حادثه اقدام به خاموش کردن پله برقی کرد.

خاکپور ادامه داد: یکی از انگشتان این کودک قطع و دو انگشت دیگر به شدت له شدند.

وی افزود: ماموران سازمان آتش نشانی پس از رسیدن به محل حادثه با باز کردن صفحه محافظ پله برقی، انگشتان کودک را رها کردند و به دلیل تاخیر اورژانس به محل حادثه، کودک با تاکسی به بیمارستان منتقل شد.

* آتش سوزی در ساختمان ۱۴ طبقه

آتش سوزی یک ساختمان ۱۴ طبقه در حال ساخت در خیابان کوه سنگی مشهد نیز از دیگر حوادثی بود که عصر دوشنبه به ستاد فرماندهی آتش نشانی اعلام شد.

سرپرست ایستگاه ۳۹ سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد در این باره به خبرنگار ایرنا گفت: هنگام وقوع حریق ۲۰۰ کارگر در این ساختمان مشغول کار بودند که با دیدن آتش از محل خارج شدند.

محمد رجایی با بیان اینکه کانون حریق منبع ۱۰ هزار لیتری گازوییل واقع در طبقه منهای پنج این ساختمان بود، افزود: ریختن مواد مذاب ناشی از جوشکاری روی این منبع، سبب آتش سوزی شد.

وی گفت: ماموران آتش نشانی با مهار آتش از گسترش آن جلوگیری کردند.

به گفته رجایی، این حادثه خسارت جانی نداشت.