تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۲۳:۵۵:۰۰
کد مطلب : 77462

قطع سخنرانی کری در کنگره +عکس

وزیر امور خارجه آمریکا گفت: کشورهای عربی به ویژه کشورهای حوزه خلیج فارس از مذاکرات ما با ایران حمایت می کنند و ما جزئیات مذاکرات را در اختیار آنها قرار می دهیم.

 پایگاه خبری “البلد” امروز گزارش داد که مخالفان جنگ در آمریکا سخنرانی وزیر خارجه آمریکا در جلسه استماع کنگره را قطع کردند.بنا بر این گزارش، مخالفان جنگ در آمریکا دو بار سخنرانی جان کری وزیر خارجه آمریکا در جلسه استماع کنگره به منظور بررسی طرح باراک اوباما رئیس جمهور این کشور برای مبارزه با داعش را قطع کردند.

یکی از مخالفان جنگ فریاد می زد: «شما با هواپیماهای بدون سرنشین خود غیرنظامیان را به قتل می رسانید.» جان کری در این جلسه تاکید کرد: تعیین نشدن محدوده جغرافیایی در مجوز درخواستی اوباما از کنگره به معنای جنگ نامحدود با داعش نیست.
کری در بخش دیگری گفت: همه کشورهای منطقه از تلاش های ما برای دستیابی به راه حل صلح آمیز در پرونده هسته ای ایران حمایت می کنند. البته این کشورها نگرانی هایی دارند، زیرا می خواهند اطمینان پیدا کنند که ایران به سلاح هسته ای دست پیدا نخواهد کرد.

قطع سخنرانی کری در کنگره +عکس

وزیر امور خارجه آمریکا گفت: کشورهای عربی به ویژه کشورهای حوزه خلیج فارس از مذاکرات ما با ایران حمایت می کنند و ما جزئیات مذاکرات را در اختیار آنها قرار می دهیم.اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا نیز در این جلسه گفت: مجوز علیه داعش با مجوز جنگ علیه القاعده در عراق و افغانستان متفاوت خواهد بود.

کارتر گفت: ما برای شکست دادن داعش به عملیات نظامی همه جانبه نیاز داریم.

منبع: جام نیوز