تاریخ انتشار خبر: ۹ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۲۲:۴۱:۴۵
کد مطلب : 22284

قول اوباما به ملک عبدالله درباره ایران/حمایت یانکی ها از مخالفین نظام سوریه ادامه خواهد داشت

عصر آبادان :باراک اوباما رییس جمهور آمریکا در دیدار روز گذشته خود با ملک عبدالله به وی اطمینان داد که ˝ معتدلین ˝ ائتلاف مخالف سوریه را حمایت خواهد کرد و هیچگونه تفاهمنامه ای که به ضرر عربستان باشد با ایران منعقد نخواهد کرد.

  به گزارش سرویس بین الملل رهیاب نیوز باراک اوباما رییس جمهور آمریکا در دیدار روز گذشته خود با ملک عبدالله که به وی اطمینان داد که ” معتدلین ” ائتلاف مخالف سوریه را حمایت خواهد کرد و هیچگونه تفاهم نامه ای که به ضرر عربستان باشد با ایران منعقد نخواهد کرد.

روزنامه ” وول استریت جورنال” آمریکایی در شماره امروز خود به اختلاف نظرهای فزاینده بین عربستان و ایالات متحده آمریکا اشاره کرد و دیدار اوباما با ملک عبدالله را گامی جهت کاستن تنش ها و نزدیک سازی نظرها درمورد سوریه دانست.

این روزنامه در گزارش خود به سخنان مسئولین آمریکایی پس از دیدار با سران عربستان استناد کرد و نوشت: مقامات آمریکا نیز تمایل به حمایت و ارسال کمک های بیشتر برای مخالفان سوری دارد و این امری است که مقامات عربستانی نیز برای اسقاط بشار اسد تمایل زیادی به آن نشان می دهند و تنها راه ارسال کمکهای بیشتر رسیدن به یک توافق است که کدام گروه از مخالفان معتدل این کمکهای را دریافت خواهند کرد.

اما طبق گفته بن رودیس معاون مشاور امنیت ملی ایالات متحده اعطای برخی اسلحه ها به معارضان سوری نتایج بدی به همراه خواهد داشت : ما به عربستانی ها اعلام کردیم که بعضی از تسلیحات خاص مانند موشکهای دوش پرتاب اگر وارد سوریه شوند خطراتی به دنبال خواهند داشت.

گرچه این دیدار اختلافات این دو کشور در مورد سوریه را کاهش خواهد داد اما به نظر می رسد که هر گونه توافق آمریکا با ایران در موضوع برنامه هسته ای ایران باز تنش را وارد روابط عربستان و آمریکا خواهد کرد.