تاریخ انتشار خبر: ۲۶ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۴:۳۲:۰۶
کد مطلب : 54360
مروری بر وعده آب رئیس جمهور به اهواز

قول یک هفته ای آب شرب اهواز را باور کنیم یا فیلتر تصفیه را؟!

دی ماه ۹۲ رئیس جمهور به اهواز آمد و در جمع مردم اهواز به آنها قول داد تا هفته آینده آب آشامیدنی اهواز وصل خواهد شد امروز بعد از گذشت ۱۰ ماه به دلیل شفاف نبودن مسئولین استانی معلوم نشد ایا این قول یک هفته ای رئیس جمهور محقق شد؟ البته دستگاه های تصفیه آب و خرید و فروش آب جواب را داده است ولی مسئولین چیز دیگری می گویند.

 

 

به گزارش  عصر آبادان ،  ،همیشه آب سالم یکی از دغدغه های مردم خوزستان بوده و هست و ظاهرا خواهد بود اهوازی ها هم از این قاعده مستثنی نیستند البته وقتی آب مردم اهواز که یعنی مرکز استان است نامطلوب باشد دیگر وای به حال آب شهرستان های دیگر.

وقتی قرار شد اقای رئیس جمهور به خوزستان بیاید همه نمایندگان استان یکی از جدی ترین مطالبات مردم را آب شرب عنوان کردند و صدای مردم را به گوش دولتی ها رساندند تا شاید دولت جدید کاری برای حل این معضل بزرگ کند.

دی ماه ۹۲ رئیس جمهور به اهواز می آید و در جمع مردم اهواز به آنها قول می دهد تا هفته آینده آب آشامیدنی اهواز وصل خواهد شد اما امروز بعد از گذشت ۱۰ ماه به دلیل شفاف نبودن اظهارات مسئولین استانی معلوم نیست آیا این قول یک هفته ای رئیس جمهور محقق شده است یا خیر؟ البته دستگاه های تصفیه آب و خرید و فروش آب در گوشه کنار شهر می تواند جواب روشنی به این سوال  دهد ولی مسئولین گویا چیز دیگری می گویند.

رئیس جمهور در سفر شبه استانی فقط به اهواز و آبادان و خرمشهر سر زد و در جمع مردم اهواز در مصلای امام خمینی گفت”ان‌شاءالله آب آشامیدنی اهواز هفته آینده وصل خواهد شد” و چند روز بعد رسانه ها نوشتند این وعده رییس جمهور به مردم اهواز برای تامین آب شرب این شهر با حضور وزیر نیرو و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشورعملیاتی شد.

در ادامه چیت چیان وزیرنیرو در حاشیه بازدید از اجرای طرح غدیر نیرو تاکید کرد: ظرف چند روز آینده مردم مناطق زیرپوشش تصفیه خانه کیان آباد اهواز می توانند از این آب استفاده کنند.

چند روز بعد براتی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز با اشاره به آب غدیر و تاثیر آن در کیفیت آب اهواز خاطرنشان کرد: آب غدیر در تصفیه خانه شماره ۲ اهواز به ما تحویل داده می شود و این آب از محل کرخه آمده است.

از طرفی سرپرست معاونت آبرسانی سازمان آب و برق خوزستان در فروردین امسال از بهره‌مندی ۹۵ درصدی مناطق اهواز از آب شرب تا پایان سال‌جاری خبر می دهد اما ایا واقعا قول رئیس جمهور عملیاتی شده است؟

بر خلاف گفته مسئولین کشوری و استانی که از خانواده دولت هستند سید شریف حسینی نماینده مردم اهوار در نامه سرگشاده نماینده مردم اهواز به رییس جمهور با اشاره به این موضوع می نویسد:به طور حتم خاطر مبارک هست که در جمع مردم اهواز در نخستین سفر استانی خود گفتید که آب موسوم به پروژه غدیر یک هفته دیگر به اهواز خواهد رسید! آیا می دانید این وعده امروز به ضرب المثلی کنایه آمیز در خوزستان تبدیل شده است؟ آیا می دانید آب غدیر که به اهواز نرسید، همان آب غیر قابل شرب با سرعت و مقدار کمتری در شبکه آب آشامیدنی اهواز جاری است؟ آیا باید هیات حقیقت یاب از فلان کشور خارجی بیاوریم تا شما باور کنید آب غدیر به اهواز نرسیده است؟ مردم اهواز تنها یک پرسش دارند: وعده رئیس جمهور ما چه شد؟

سید شریف حسینی در گفتگو با رهیاب در این خصوص می گوید: مگر رئیس جمهور قول نداد که آب شرب سالم یک هفته ای به اهواز می رسد اما آنها آب کرخه را برای چند منطقه مثل کیانپارس،زیتون و ملی راه وصل کرده اند درحالیکه مشکل آب در این مناطق نیست مشکل آب ما در کوت عبدالله، حصیرآباد منبع آباد و حاشیه های اهواز است. وی ادامه داد: وقتی می گوید آب به اهواز می رسد یعنی اینکه کل مردم اهواز از آب شرب منتفع شوند اما این حل نشده است ما می گوییم یک کمیته از طرف رئیس جمهور بیاید و قول های که در سفر به خوزستان دادند بررسی کنند که آیا محقق شده اند یا خیر؟

در همین رابطه خبرنگار رهیاب از براتی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب اهواز سوال پرسید ولی او حاضر به پاسخگویی نشد متاسفانه هنوز فرهنگ پاسخگویی بین مسئولین اهوازی جا نیفتاده است و آنجا که باید حقیقتی آشکار شود انها از مصاحبه سر باز می زنند.

آیا منظور از تامین آب آشامیدنی بخشی از شهر اهواز بوده است؟آیا منظور از تامین آب شرب آب باکیفیت است یا آبی که با چند فیلتر خانگی نیاز به تصفیه دارد؟

منبع: رهیاب