تاریخ انتشار خبر: ۲ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۹:۳۵:۳۱
کد مطلب : 69294

قیمت‌مسکن در‌محله‌های‌میلیاردی‌تهران +جدول

در برخی از مناطق تهران متقاضیان برای خرید مسکن حداقل ۱۰۰ متری باید مبالغ میلیاردی پرداخت کنند.

به نقل از اقتصاد آنلاین،  تا سال ۹۱ اوج قیمت هر متر مسکن در تهران زیر ۱۰میلیون تومان بود و هنوز قیمت واحدهای مسکونی با ساخت و ساز متوسط دو رقمی نشده بود اما در مدت سه ماهی که ظرفیت افزایش قیمت مسکن به اوج رسید قیمت مسکن در مناطق تک رقمی، افزایش قابل توجهی یافت.

از پائیز سال ۹۱ که زمزمه‌های مذاکرات هسته‌ای به گوش رسید، قیمت مسکن سیر صعودی به خود گرفت و توانست در مدت زمان کوتاهی قیمت هر متر خانه را بعضا حتی دوب رابر کند. به گونه‌ای که قیمت مسکن در مناطق شمالی شهر از هفت تا ۲۰میلیون تومان هم رسید. این واحدهای مسکونی تا پیش از افزایش قیمت‌ها حداکثر قیمت گذاری برایشان هفت میلیون تومان بود.

در این زمان، مناطق تک رقمی به ویژه مناطق ۱، تا ۴ که به یک رقمی‌ها معروف‌اند، آپارتمان‌های لوکس خود را حداکثر با هشت یا ۹ میلیون تومان به فرش رساندند و هر روز خریداران بیشتری را به خود جذب کردند، خریداران هم ازترس گران‌تر شدن مسکن استقبال خوبی از این واحدهای میلیاردی داشتند.

در روزهای پرنوسان قیمت مسکن برخی فروشندگان سعی بر آب کردن خانه‌شان داشتند، اما برخی خریداران قدرت خرید خود را از دست داده بودند، با این حال بازار چشم و هم چشمی‌ها داغ بود و معاملات صورت می‌گرفت.

چک‌های میلیاردی حول مسکن

بازار مسکن داغ شده بود و سازندگان مسکن که پا رافرا‌تر از زمین‌های داخل شهر گذاشته بودند سعی بر پیش فروش میلیاردی خانه‌هایی در دامنه کوه‌های اطراف تهران کردند و قیمت خانه‌های لوکس را تا متری ۲۰میلیون تومان ثبت کردند.به گزارش اقتصادی نیوز،جالب است تا پیش از این امنیت، امکانات، وجود پنجره دوجداره، دربهای ضد سرقت و پکیج و پارکینگ اختصاصی برای خرید خانه ملاک بود، امابا افزایش قیمت مسکن انچه بیش از هرچه مهم تلقی شد، قیمت، منطقه و متراژ بود. اینکه فقط واحد مسکونی مورد نظر در شمال شهر باشد برای برخی خریداران کفایت می‌کرد.

چک‌های میلیاردی کشیده می‌شدند و خانه‌های شمال شهر در چشم و هم چشمی‌ها با افزایش قیمت به فروش می‌رفتند. حالا با گذشت دو سال از افزایش دوبرابری قیمت مسکن و روند رکودی بازار قیمت برخی از این واحدهای مسکونی روند نزولی داشته و برخی در‌‌ همان قیمت باقی مانده اند.

پس از رکود آغاز شده از اوایل سال گذشته، قیمت‌ها به یکباره به رکود رفت و حتی در برخی موارد خریداری برای مسکن وجود نداشت.

خریداران مسکن کاهش یافتند و به دلیل کاهش قدرت خرید رهن و اجاه اوج گرفت. در برخی مناطق بنگاه داران می‌گویند که برخی واحدهای مسکونی با وجود دو تا سه میلیون تومان زیر قیمت هم به فروش نمی‌رود و همچنان خانه‌های میلیاردی منتظر خریدار هستند.

در این جدول به چند محله تهران که پس از افزایش قیمت‌ها به بیش از ۱۰ میلیون تومان افزایش یافتند اشاره شده است.در هرکدام از این محدوده ها برای خرید مسکن حداقل ۱۰۰ متری خریدار باید مبالغ میلیاردی پرداخت کند.

محدوده

حدود قیمت

محدوده الهیه (خیابان های گلنار،خزرشمالی،شریفی منش و …)

از ۱۱میلیون و ۵۰۰هزار تا ۱۴میلیون تومان

محدوده زعفرانیه(خیابان های آصف،پسیان،فیروزکوه غربی،مردانی ،مقدس اردبیلی و…)

 از ۱۰ میلیون و۸۰۰هزار تا ۱۳ میلیون و ۹۰۰هزار تومان

محدوده محمودیه(خیابانهای اردیبهشت،پارک وی، ولیعصر…)

۱۱ میلیون تا ۱۴میلیون تومان

محدوده آجودانیه

حدود۱۳میلیون و۵۰۰هزار تومان

قیطریه

از زیر ۱۰میلیون  تا ۱۱میلیون و ۸۰۰هزار تومان

محدوده تجریش(مقصودبیگ،میدان قدس،سعدآباد )

حدود ۱۲میلیون تومان

محدوده فرمانیه

از ۱۱میلیون تا ۱۳ میلیون تومان

محدوده نیاوران ( جماران،همایون…)

از زیر ۱۰میلیون تا ۱۲میلیون تومان

شهرک غرب (برخی فازها .واحدهاس نوساز )

حدود ۱۰میلیون تومان

اختیاریه شمالی

حدود۱۰میلیون تومان

احتشامیه

۱۳میلیون و ۸۰۰هزارتومان

آفریقا(چهارراه جهان کودک)

۱۲میلیون تومان

جمشیدیه

۱۱میلیون تومان

انتهای پیام/ن