تاریخ انتشار خبر: ۲۰ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۸:۳۱:۴۳
کد مطلب : 53312

قیمت نفت دوباره کاهش یافت

قیمت نفت در بازارهای جهانی با تقویت ارزش دلار و افزایش تولید نفت شیل آمریکا تا ۸۱ دلار کاهش یافت.

 با تقویت ارزش دلار و افزایش تولید نفت شیل آمریکا که کاهش تولید از سوی لیبی را جبران کرد، قیمت نفت خام در معاملات امروز به کمتر از ۸۲ دلار در هر بشکه رسید.

به نقل از رویترز، قیمت نفت از ماه ژوئن تاکنون نزدیک به ۳۰ درصد از ارزش خود را از دست داده است و تمامی چشم‌ها به اوپک دوخته شده است که آیا نشانه‌هایی یافته شود که آیا این اتحادیه نفتی، قیمت‌ها را در نشست ۲۷ نوامبر کاهش خواهد داد.

هر بشکه نفت برنت دریای شمال پس از کاهش بیش از یک دلاری در روز گذشته، با ۳۴ سنت کاهش ۸۲ دلار فروخته شد. این نوع نفت در اوایل آغاز معاملات تا ۸۱.۸۷ دلار رسید که اندکی با ۸۱.۶۳ دلارف کمترین رقم از اکتبر ۲۰۱۰ که در هفته گذشته ثبت شد، فاصله دارد.

متوسط قیمت نفت برنت، هفته گذشته برای هفتمین هفته متوالی کاهش یافت که طولانی‌ترین رشته از اواخر ۲۰۰۲ به شمار می‌رود. به علت افزایش تولید کشورهای غیر اوپک به خصوص آمریکا، قیمت‌ها کاهش یافته است.

هر بشکه نفت خام آمریکا نیز ۴۴ سنت کاهش یافت و  ۷۷.۹۶ دلار فروخته شد. این نوع نفت روز گذشته ۱.۲۵ دلار کاهش یافته بود.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرد، قیمت‌های پایین، تاثیر اندکی بر میزان تولید نفت آمریکا داشته است و تولید در میادین شیل هیچ نشانی از کاهش نداشته است.

یوسوکه ستا تحلیلگر بازار نفت در توکیو در این‌باره گفت، تولیدکنندگان آمریکایی احتمالا در سال آینده تولید خود را کاهش می‌دهند.درصورتی که این اتفاق رخ دهد، ممکن است قیمت‌ها دوباره رونق بگیرد اما تازمانی‌که تولید از سوی کشورهای غیراوپک در حال افزایش است، قیمت‌ها کاهشی خواهد بود.

منبع: فارس