تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۲۲:۲۶:۱۴
کد مطلب : 89163

لاشه بالگرد آمریکا پیدا شد

شش تفنگدار آمریکایی و دو سرباز نپالی از جمله سرنشینان این بالگرد بودند. مقامات نپالی می گویند “هیچ شانسی” برای زنده ماندن آن ها وجود ندارد.

به نقل از جام، لاشه یک بالگرد نظامی ارتش آمریکا که هفته جاری به هنگام ارائه کمک در نزدیکی مرز چین در نپال ناپدید شد، پیدا شده است.

شش تفنگدار آمریکایی و دو سرباز نپالی از جمله سرنشینان این بالگرد بودند. مقامات نپالی می گویند “هیچ شانسی” برای زنده ماندن آن ها وجود ندارد.

روز سه شنبه (۱۲ مه) وقوع یک زلزله ۷.۳ درجه‌ای در نپال موجب مرگ ۱۱۰ نفر شد.

به نوشته سایت بی بی سی، زلزله هفته جاری در حالی اتفاق افتاد که نپال گرفتار عواقب زلزله ویرانگر ۷.۸ درجه‌ای در آوریل ۲۵ بود که بیش از ۸۰۰۰ کشته و شماری زخمی برجای گذاشت.

کاندا دایکسیت، سردبیر روزنامه نپال نیوز گفت لاشه هلی‌کوپتر در ۵۶ کیلومتری کاتماندو، پایتخت نپال و در نزدیکی روستای کالنچوک در ارتفاع بیش از ۳ هزار متر پیدا شده است.

فقط چند ساعت پس از زلزله دوم این هلی‌کوپتر ناپدید شد.

اگر چه علت سقوط این هلی‌کوپتر هنوز مشخص نیست، استیو وارن، یک سرهنگ ارتش آمریکا می گوید یک هلی‌کوپتر هندی که در آن نزدیکی بوده مکالمات تلفنی در مورد امکان کمبود سوخت را شنیده است.

سخنگوی فرماندهی آمریکا در اقیانوس آرام گفت تفنگداران دریایی در نزدیکی روستای چاریکوت که شدیدا از زلزله صدمه دیده، مشغول کار هستند.

این هلی‌کوپتر در چارچوب عملیات ایالات متحده از فرودگاه کاتماندو به منطقه پرواز می کرد.

بیش از ده هواپیمای نظامی آمریکا برای کمک رسانی به مناطق دورافتاده نپال اعزام شده اند.

دو هلی‌کوپتر ارتش نپال و ۴۰۰ سرباز نیروی زمینی این کشور در عملیات تجسس این هلی‌کوپتر شرکت دارند.

انتهای پیام/ع