تاریخ انتشار خبر: ۶ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۰۰:۱۲:۲۸
کد مطلب : 70181
کشته شدن یک دختر معترض در مصر؛

لحظه تیر خوردن یک دختر جوان در قاهره +تصاویر

در جریان تجمع سوسیالیست ها در قاهره یک دختر جوان در اثر شلیک پلیس کشته شد.

 

“شیما الصباغ” یک دختر جوان وابسته به جریان سوسیالیستی بود که پیش از مراسم سالگرد انقلاب ۲۵ ژانویه در پی شلیک نیروهای امنیتی در نزدیکی میدان التحریر جان خود را از دست داد.

تیرخوردن دختر جوان در قاهره عکس های منتشر شده از لحظات مجروح شدن این دختر جوان در میدان التحریر قاهره از روز گذشته در بسیاری از رسانه های خبری جهان منتشر شده است. در این عکس‌ها مرد جوانی سعی می کند به او کمک کند و او را از محل درگیری دور کند.

گفتنی است ارتش مصر به مناسبت چهارمین سالروز انقلاب ۲۵ ژانویه سال ۲۰۱۱ میلادی و همزمان با فراخوان جنبش‌های انقلابی برای برپایی تظاهرات در خیابان‌ها و میدان‌های سطح کشور آن هم برای محکومیت حکم تبرئه حسنی مبارک و پسران وی،‌ تدابیر شدید امنیتی را در سطح میدان‌های شهر اتخاذ کرد.

نیروهای امنیتی مصر از ورود ده‌ها تن از خانواده‌های انقلابیون مصر آن هم ساعاتی پیش از آغاز مراسم سالروز انقلاب ۲۵ ژانویه به میدان التحریر ممانعت کردند.

نیروهای امنیتی مصر با مستقر کردن نیروهای خود در مرکز پایتخت قاهره در میدان التحریر، به منظور جلوگیری از هرگونه تجمعات تدابیر شدید امنیتی را اتخاذ کردند.

شاهدان عینی اعلام کردند که ده‌ها تن از طرفداران حزب ائتلاف مردمی سوسیالیستی مصر برای برگزاری تظاهرات به سمت میدان التحریر تجمع کرده بودند که نیروهای امنیتی به سمت آنان یورش برده و با شلیک گلوله به سمت آنان چند تن از آنان را کشتند.

در همین راستا ابراهیم محلب، نخست وزیر مصر اعلام کرد که تحقیقات کامل در این خصوص ادامه دارد و به دادستان کل دستور داده تا در خصوص کشته شدن این عضو حزب ائتلاف مردمی سوسیالیستی تحقیقات خود را ادامه دهد. عکس های زیر در خبرگزاری رویترز منتشر شده است.

 

 

فرارو