تاریخ انتشار خبر: ۹ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۱:۲۲:۱۱
کد مطلب : 56586
امام جمعه آبادان تاکید کرد

لزوم برخورداری از برنامه‌های فرهنگی برای زائران کربلا در طول مسیر

امام جمعه آبادان بر لزوم داشتن برنامه‌های فرهنگی برای زائران در طول مسیر شلمچه تاکید کرد.

خبرگزاری فارس: لزوم برخورداری از برنامه‌های فرهنگی برای زائران کربلا در طول مسیر

به گزارش عصر آبادان ؛ حجت‌الاسلام علی ابراهیمی‌پور در حاشیه جلسه ساماندهی زوار اربعین در شلمچه، در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرمشهر اظهار کرد: این تلاش و اجتهاد به‌ دلیل اثرگذاری فرهنگی است و غفلتی که درباره این موضوع داریم و نگاه زائر ایرانی بر فضای حاکم بر عراق و برخوردها و انجام مقایسه، ناخودآگاه باعث ایجاد نابسامانی می‌شود.

وی بر اهمیت حرکت شیعیان در اربعین تاکید کرد و افزود: این نوع اقدامات به‌ دلیل جریان موج اسلام‌خواهی که ایجاد می‌کند و نقش اساسی که در دنیا پیدا می‌کند حائز اهمیت است و از حج و زیارت که در این وادی ورود کردند، صمیمانه سپاسگزارم.

امام جمعه آبادان با تاکید بر تلاش‌های صورت گرفته در راستای ساماندهی اربعین، اقدامات انجام شده را فاقد برنامه دانست و عنوان کرد: اعتقاد دارم ما فاقد برنامه هستیم و امور آن طور که باید مدیریت شود مدیریت نمی‌شود.

ابراهیمی‌پور خاطرنشان کرد: به‌ عنوان مثال باید برای حرکت اتوبوس‌ها از نجف تا کربلا یک روحانی برای اقامه نماز جماعت در نظر گرفته شود و زیارت عاشورا در مسیر خوانده شده و از یک مداح برای نوحه‌سرایی در مسیر استفاده شود.

این روحانی ادامه داد: برای زائرانی که در مرز می‌مانند برنامه نداریم و می‌توان تلاوت قرآن و زیارت عاشورا را برگزار کرده و از فضای معنوی و روحانی بهره برد.

وی بیان کرد: باید سعی شود شرایطی فراهم ساخت تا این برنامه‌ها حتما در محل یادمان شهدا برگزار شود که قطعا تاثیر بیشتری خواهد داشت.

ابراهیمی‌پور در ادامه بر لزوم توجه به بازگشت زوار تاکید کرد و گفت: زائران با این تفکر می‌روند که همه چیز مهیا است و در بازگشت از نظر تامین مایحتاج متضرر می‌شوند و باید تمهیداتی اتخاذ شود که زائر در بازگشت با مشکل مواجه نشود.

امام جمعه آبادان در پایان با اشاره به ورود تمام دستگاه‌ها در امر ساماندهی و خدمات‌دهی به زائران، تاکید کرد: همه با تمام قد و قامت خوش ورود کردند و قطعا این انسجام و اتحاد اثرگذار خواهد بود و این حرکت معنوی بر کام آنها اثر خود را خواهد گذاشت.

منبع: فارس