تاریخ انتشار خبر: ۱۹ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۳:۳۷:۱۸
کد مطلب : 52887
فرماندار ویژه آبادان تاکید کرد

لزوم برگزاری نشست‌های کارشناسی مسائل و مشکلات دانشگاهای آبادان

فرماندار ویژه آبادان بر لزوم برگزاری نشست‌های کارشناسی مسائل و مشکلات موجود در دانشگاه‌های این شهر تاکید کرد.

خبرگزاری فارس: لزوم برگزاری نشست‌های کارشناسی مسائل و مشکلات دانشگاهای آبادان

به گزارش عصر آبادان، عزیزالله شهبازی صبح امروز در جلسه کمیسیون دانشجویی شهرستان در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد آبادان اظهار کرد: در صورت بروز هرگونه رخدادی، موضوع باید از سوی متولیان بررسی و برای تصمیم‌گیری به سطوح کلان‌تر ارجاع داده شود.

وی افزود: نکته قابل توجه در این میان آن است که اگر مسائل و مشکلات لاینحل باقی بمانند، می‌تواند منتج به بروز هرگونه بحرانی شود.

فرماندار ویژه آبادان با تاکید بر اینکه بازخورد مسائل مورد بحث در کمیسیون دانشجویی باید منجر به تحول در دانشگاه و جامعه شود، عنوان کرد: برقراری ارتباط میان دانشجویان، اساتید و هیئت امنای دانشگاه از دیگر نتایج مثبت و ارزشمند جلسات کمیسیون دانشجویی باید باشد.

معاون استاندار خوزستان تصریح کرد: همانطور که امام راحل(ره) فرمودند «دانشگاه منشا همه تحولات در جامعه بوده و تب حرکت و جوشش و پیشرفت و سازندگی هر جامعه‌ای از دانشگاه شروع می‌شود، دانشگاه کارخانه آدم‌سازی است».

شهبازی همچنین با تاکید بر لزوم راه اندازی کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها یادآور شد: کرسی‌های آزاداندیشی از منویات مقام معظم رهبری بوده و تمام دانشگاه‌ها مکلف و موظف هستند تا بستر لازم را برای اجرایی کردن آن متناسب با آئین نامه‌ها و دستورالعمل‌های موجود را فراهم کنند.

وی با اشاره به اینکه هدف اصلی دولت مشارکت دادن مردم برای پیشبرد برخی امور و پرداختن دولت به مسائل کلان است، گفت: دانشجویان نیز باید در اداره محیط‌های آموزشی خود مشارکت کنند.

عالی‌ترین نماینده دولت در شهرستان افزود: مسئولان دانشگاه باید بسترهای لازم را برای چاپ و توزیع نشریات و بولتن‌های دانشجویی، تشکل‌های دانشجویی و رسیدگی لازم به تمام امور خوابگاه‌ها را فراهم کنند.

شهبازی در پایان اجرایی شدن آئین نامه خوابگاه‌های خودگردان با محوریت دانشگاه آزاد اسلامی آبادان از سوی تمام دانشگاه‌ها را الزامی خواند و اظهار کرد: در راستای پایش محیطی و استقرار نظم و امنیت در محدوده خوابگاه‌های سطح شهر، مشخصات تمام ابنیه و ساختمان‌ها به فرماندهی انتظامی شهرستان اعلام شود.

منبع: فارس