تاریخ انتشار خبر: ۳۱ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۱۷:۱۰:۵۲
کد مطلب : 115159
معاون عمرانی فرمانداری آبادان خواستار شد؛

لزوم بهینه سازی و ایجاد بسترهای مناسب برای بهبود فضای سبز آبادان

معاون عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری آبادان بر لزوم بهینه سازی و ایجاد بسترهای مناسب برای بهبود فضای سبز این شهرستان تاکید کرد.

 

 

محمد رضا حقیقت ظهر امروز در جلسه ای که به منظور بررسی آخرین وضعیت فضای سبز شهرستان آبادان برگزار شد، تلاش در جهت توسعه زیر ساخت های این حوزه را امری ضروری خواند و گفت: با توجه به تخصیص ۶ درصد از بودجه پروژه های عمرانی برای تجهیز کارگاه کارفرمایان پروژه ها باید کارفرمایان، پیمانکاران خود را نسبت به ایجاد فضای سبز اطراف کارگاه و نگهداری از آنها در طول مدت احداث یا تکمیل پروژه ها مکلف کنند.

وی افزود: انجام این کار علاوه بر کمک به افزایش میزان فضای سبز شهری، سبب جبران خسارت ناشی از بد منظره شدن شهر از بابت کنده کاریها می شود.

حقیقت با اشاره به وجود نهالستان (باغ گیاهان) شهرداری آبادان اظهار کرد: مدیریت فضای سبز شهرداری باید اقدامات لازم در جهت اعطای مجوز ایجاد نهالستان توسط بخش خصوصی از طریق ارائه فراخوان و جذب سرمایه گذار را در نخستین فرصت به انجام برساند.

معاون عمرانی و برنامه ریزی فرمانداری آبادان همچنین با یادآوری موضوع ایجاد ۱۰۰ هکتار فضای سبز شهری توسط شرکت پالایش نفت آبادان تصریح کرد: برای این منظور اداره منابع طبیعی آبادان بایستی در جهت تعیین زمین و طرح احداث فضای سبز و ارائه آن به شرکت پالایش نفت اقدام کند.

به گفته حقیقت، اقدام یاد شده جزو مصوبات پیشین کارگروه فضای سبز است که متاسفانه تاکنون اجرایی نشده است.

وی از اداره جهاد کشاورزی خواست تا با همکاری اداره حفاظت محیط زیست نسبت انجام یک کار کارشناسی به جهت شناسایی فضاهای منتهی به انهار سنتی در جاده قفاس برای ایجاد کمربند سبز شهری همراه با انجام لایروبی انهار توسط مسکن و شهر سازی اقدام کنند.

به گفته حقیقت، فضای سبز شهری آبادان نیز با توجه به وجود مشکلات ناشی از کمی اعتبارات و نیروی مورد نیاز سازمان فضای سبز شهرداری برای نگهداری، کماکان به طور جست و گریخته ای دنبال و انجام می شود.
منبع: مهر