تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , تیر, ۱۳۹۵ | ۱۸:۵۲:۱۴
کد مطلب : 119698
فرماندار آبادان تاکید کرد:

لزوم تقویت وضعیت ناوگان دریایی آبادان

فرماندار آبادان بر لزوم توجه به بهبود وضعیت ناوگان دریایی این شهرستان تاکید کرد

فرماندار آبادان بر لزوم توجه به بهبود وضعیت ناوگان دریایی این شهرستان تاکید کرد.

عزیزاله شهبازی عصر روز شنبه در نشست هم اندیشی فعالان صنایع دریایی خوزستان که با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی و برخی مسئولان استان خوزستان و شهرستان و فعالان دریایی این استان در سرسرای اجتماعات فرمانداری ویژه آبادان برگزار شد، با اشاره به اینکه صنایع دریایی یکی از مزیت های نسبی در این شهرستان به شمار می رود، اظهار کرد: آبادان هم از لحاظ سابقه و هم از نظر انجام این کار در استانی که نزدیک به ۳۰ درصد از آب های جاری کشور را داراست، پیشگام است.

وی افزود: در زمان حاضر شهرستان آبادان یکی از شهرهایی است که بیشترین تعداد ناوگان های دریایی در زمینه ی تجارت و صیادی را در اختیار دارد.

فرماندار آبادان با بیان اینکه به روز کردن ناوگان دریایی منطقه از مهمترین تقاضاهای صنعتگران این حوزه است، گفت: از مدیریت صندوق توسعه دریایی کشور نیز تقاضا داریم تا در این زمینه به صنایع جانبی نیز توجه شود.

شهبازی در بخش دیگری از سخنان خود از مزارع پرورش میگوی چوئبده به عنوان بزرگترین سایت آبزی پروری کشور نام برد و تصریح کرد: در حوزه مکانیزه کردن این مزارع و همچنین تعمیر شناورها مشکلاتی وجود دارد که نیازمند نگاه ویژه مسئولان امر دارد.

وی از برنامه ریزی برای اجرای دو طرح صنایع دریایی در روستاهای آبادان خبر داد و اضافه کرد: قرار است تا دو طرح تاسیسات دریایی که از طرح های خود اجرایی بر مبنای تولید و تعمیر شناورها است و طرح های توجیهی آنها نیز پذیرفته شده، احداث و در راستای اجرای خدمات به بهره برداری برسد.

شهبازی با قدردانی از حضورمعاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل صندوق توسعه صنایع دریایی بر لزوم استمرار این نشست ها و با حضور فعال اعضای اتحادیه شناورها و مالکان صنایع تاکید کرد.

فرماندار آبادان در پایان، از آمادگی کامل شهرستان آبادان در جهت راه اندازی دفتر نمایندگی صندوق توسعه صنایع دریایی در منطقه خبر داد.

مرجع / مـهـر