تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , آذر, ۱۳۹۳ | ۱۲:۰۴:۴۶
کد مطلب : 60410
مدیرکل سازمان حج و زیارت خوزستان تاکید کرد

لزوم تلاش برای تامین زیرساخت‌های زائران در ۲ کشور ایران و عراق

مدیرکل سازمان حج و زیارت خوزستان بر لزوم تلاش برای تامین زیرساخت‌های زائران از سوی دو کشور ایران و عراق تاکید کرد.

خبرگزاری فارس: لزوم تلاش برای تامین زیرساخت‌های زائران در 2 کشور ایران و عراق

به گزارش عصر آبادان ، ناصر حویزاوی  با اشاره به خدمات‌رسانی به زوار در مسیر بازگشت از کربلای معلی، اظهار کرد: از سه روز پیش از اربعین حدود ۳۲۰ هزار نفر از مرز شلمچه و چزابه به کشور بازگشته‌اند.

وی افزود: تقاضای ما از زوار این بود که برای بازگشت عجله نکنند تا ما بتوانیم به خوبی به آنها سرویس‌دهی داشته باشیم.

مدیرکل سازمان حج و زیارت خوزستان ادامه داد: در خوزستان تاکنون هیچ مشکلی برای بازگشت زوار نداشته و با وجود جمعیت زیادی که از این مسیر تردد کرده‌اند، توانسته‌ایم با کمک سایر دستگاه‌های استان و کشور، خدمات شایانی را به زوار ارائه دهیم.

حویزاوی با بیان اینکه عموم مردم نیز از خدماتی که تا‌کنون ارائه شده است تشکر کرده‌اند، گفت: ریاست سازمان حج و زیارت نیز مجددا به مرز می‌آید تا برای سال آینده برنامه‌های بهتری ارائه شود.

وی اضافه کرد: با توجه به شرایط اقلیمی استان که به سمت گرما می‌رویم باید برنامه‌های خوبی را برای سال‌های آینده تدارک ببینیم.

مدیرکل سازمان حج و زیارت خوزستان خاطر نشان کرد: هر سال تعداد زوار ما بیشتر می‌شود و بدون شک سال آینده تعداد زائران ما به ۳ میلیون نفر خواهد رسید.

حویزاوی تصریح کرد: به همین منظور باید زیرساخت‌ها را مهیا کنیم زیرا ارادت مردم خوزستان به امام حسین(ع) واقعیتی انکارناپذیر است.

وی افزود: ما همچنان در مرز حضور خواهیم داشت و در طول سال نیز خدمات خوبی به زوار ارائه خواهیم کرد.

این مدیرکل ادامه داد: از مسئولان در سطح ملی تقاضا داریم که از وضعیت بازگشت زوار دیدن کنند تا برای سال آینده برای تسهیل در تردد زوار خدمات بیشتری ارائه شود.

حویزاوی بیان کرد: مهمان‌نوازی عراقی‌ها و خدماتی که در این کشور ارائه شد و تمام مشکلاتی که در این کشور در زمینه مبارزه با داعش داشتند خدمات خوبی را به زوار ایرانی ارائه دادند.

مدیرکل سازمان حج و زیارت خوزستان در پایان عنوان کرد: امیدواریم سال آینده هر دو کشور در زمینه زیرساخت‌ها خدمات شایسته‌ای داشته باشند زیرا توجه به زیرساخت‌ها باید دوسویه باشد نه اینکه ما به زیرساخت‌ها توجه کنیم اما کشور عراق به این مسئله اهمیتی ندهد.

منبع:فارس