تاریخ انتشار خبر: ۲۹ , دی, ۱۳۹۳ | ۱۴:۳۵:۰۴
کد مطلب : 68497
امام جمعه آبادان خواستار شد

لزوم توجه به مدارس مناطق روستایی و حاشیه‌‌ای شهر آبادان

امام جمعه آبادان گفت: مدارس حاشیه و روستاهای آبادان کم برخوردار هستند و باید به همان اندازه که به مدارس شهر رسیدگی می‌شود به آنها نیز توجه شود.

خبرگزاری فارس: لزوم توجه به مدارس مناطق روستایی و حاشیه‌‌ای شهر آبادان

به گزارش  عصر آبادان، حجت‌الاسلام علی ابراهیمی‌پور ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان آبادان، ضمن محکوم کردن اهانت نشریه غربی به پیامبر اسلام(ص) و با اعلام انزجار از این موضوع، اظهار داشت: این اتفاق، نشانه درماندگی دشمنان و چهره نورانی اسلام است.
وی در ادامه به موضوع جلسه اشاره کرد و افزود: در برنامه توسعه شورای آموزش و پرورش جای خالی برنامه‌های فرهنگی به وضوح دیده می‌شود.
امام جمعه آبادان تصریح کرد: برای تعمیق هر چه بیشتر کودکان و نوجوانان، باورهای اعتقادی دانش‌آموزان را باید تقویت کرد.
ابراهیمی‌پور عنوان کرد: به عنوان مثال مراسم شهدای آموزش و پرورش در سال‌های گذشته بسیار کمرنگ برگزار می‌شد و پر برگزار کردن آن در سال جاری مایه خرسندی شد.
امام جمعه آبادان افزود: برنامه‌هایی که ما به دانش آموزان ارائه می‌دهیم سخت افزاری است و برنامه نرم افزاری قابل توجهی برای ارائه به آنها نداریم.
وی تاکید کرد: در خصوص موضوعات فرهنگی دانش آموزان در برنامه توسعه و رشد آنان، اگر قصوری صورت پذیرد که مایه عدم رشد باورهای دینی دانش آموز شود همه اعضای شورای مقصر و مسئول هستند.
ابراهیمی‌پور عنوان کرد: همان‌طور که به طرح‌های عمرانی، آموزشی و زیباسازی مدارس توجه می‌شود باید به برنامه‌های نرم افزاری نیز بها داده شود.
امام جمعه آبادان با اشاره به کم برخورداری مدارس روستاها و مناطق حاشیه شهر خاطرنشان کرد: اگر به مدارس درون شهر کمکی صورت می‌گیرد به همان تناسب باید مدارس حاشیه شهر و مناطق روستایی کم برخوردار را نیز کمک کرد.

منبع: فارس