تاریخ انتشار خبر: ۴ , اسفند, ۱۳۹۲ | ۲۰:۴۸:۰۵
کد مطلب : 18827
سرپرست فرمانداری آبادان خواستار شد

لزوم راه‌اندازی رصدخانه نجوم در آبادان

سرپرست فرمانداری آبادان گفت: رصدخانه نجوم باید برای علاقه‌مندان به این رشته در آبادان راه‌اندازی شود.

عصر آبادان –  عزیزالله شهبازی ظهر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش آبادان که با حضور همه اعضا در سالن جلسات فرمانداری این شهر برگزار شد، اظهار کرد: جایگاه آموزش و پرورش در رشد و توسعه کشور جایگاهی متعالی است و شخصیت کودکان، نوجوانان و جوانان توسط آموزش و پرورش شکل می‌گیرد.

وی افزود: فرزندان ما زمان زیادی را در مدارس و در کنار معلمان و سایر دانش‌آموزان می‌گذرانند و علاوه بر مباحث آموزشی در حوزه تربیتی نیز از این فضا متاثر می‌شوند.

سرپرست فرمانداری آبادان ادامه داد: در این راستا رسالت معلمان و آموزش و پرورش رسالتی بسیار مهم است و بار سنگینی بر دوش آنها قرار دارد که به‌تنهایی نمی‌توان آن را انجام داد و باید خانواده‌ها نیز در این امر سهیم باشند.

شهبازی تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب نیز تاکید و حساسیت ویژه‌ای را بر روی آموزش و پرورش دارند و هم بر بحث آموزش و هم در حوزه تربیتی نیز همواره تاکیداتی را به مسئولان انجام می‌دهند.

وی اضافه‌ کرد: آموزش و پرورش دروازه ورود به زندگی اجتماعی است و اگر برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشیم می‌توان کارهای بزرگی را هم در بخش آموزش و هم در بخش تربیتی انجام داد.

سرپرست فرمانداری آبادان خاطرنشان‌ کرد: آموزش و پرورش آبادان باید سه نکته مهم را مدنظر قرار دهد که یکی از آنها تدوین سند راهبردی آموزش و پرورش است که باید با توجه به اسناد بالادستی تدوین شود.

وی افزود: استعدادیابی و نخبه‌پروری مورد دیگری است که باید مورد توجه قرار گیرد چرا که نیروها و استعدادهای مناسبی در مدارس هستند که باید مورد توجه قرار گیرند.

سرپرست فرمانداری آبادان ادامه داد: یکی دیگر از موارد مورد توجه راه‌اندازی رصدخانه برای علاقه‌مندان به علوم نجوم در آبادان است.

شهبازی تصریح ‌کرد: در بررسی که در این مدت از مدارس انجام دادند علاقه‌مندان زیادی را در آبادان، به رشته نجوم شناسایی کردیم که باید در راستای راه‌اندازی یک رصدخانه نجوم برای آنها تلاش کرد.

 

 

فارس