تاریخ انتشار خبر: ۱۱ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۱۷:۰۴:۵۴
کد مطلب : 93094
رئیس شورای شهر آبادان تاکید کرد:

لزوم راه‌اندازی «شهرک کار» در آبادان

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان بر لزوم راه‌اندازی «شهرک کار» در این شهر تاکید کرد.

حمید حنظل عیدانی صبح امروز در جلسه علنی که با حضور اصحاب رسانه در محل شورای اسلامی شهر آبادان برگزار شد، اظهار کرد: در بسیاری از کشورها با راه اندازی شهرک کار از خردترین تا اصلی‌ترین کارها به جوانان آموزش داده می‌شود و این در حالی‌ست که جوانان ما شناخت خوبی از کار ندارند.

وی افزود: راه اندازی شهرک کار می‌تواند بازخورد خوبی را به لحاظ سطح کیفی کارها داشته باشد.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نزدیکی به تعطیلات تابستان و اوقات فراغت نوجوانان و جوانان، اضافه کرد: با هدف استفاده بهینه از اوقات فراغت در تابستان باید برنامه‌ریزی هدفمند و مناسبی را برای سنین مختلف داشته باشیم.

حنظل عیدانی تصریح کرد: عدم برنامه ریزی مناسب سبب بهره‌وری خوب و مطلوب از اوقات فراغت نمی‌شود.

وی از آمادگی نهاد متبوعه خود در جهت تعامل با سایر دستگاه‌های اجرایی شهر برای ساماندهی امکانات برای پر کردن اوقات فراغت نوجوانان و جوانان خبر داد و یادآور شد: سخن آن است که امکانات باید در جهت تعمیق فعالیت‌های فرهنگی و شبیه سازی فرهنگی با استفاده از انرژی جوانان به کار گرفته شوند.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان گفت: دقت در مباحث فرهنگی مهم است و نیاز به انسجام دارد، جزیره‌ای فکر کردن و عمل کردن، نمی‌تواند بستر مدنظر را فراهم کند.

حنظل عیدانی افزود: استفاده از فضاهای مجازی، ظرفیت‌های فنی و حرفه‌ای، فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات اسلامی و سازمان منطقه آزاد اروند در جهت بستر سازی فرهنگی مدنظر است.

وی خاطرنشان کرد: خواست جوانان شهر حرفه آموزی در زمینه های مختلف اعم از ورزشی، هنری و غیره است که باید آنها را  در مباحث لحاظ کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان در بخش دیگری از سخنان خود با رد نگاه هزینه‌ای به مباحث فرهنگی تصریح کرد: باید موضوع بسترسازی و زیرسازی برای فعالیت‌های آتی مباحث فرهنگی مد نظر قرار گیرد.

حنظل عیدانی با اشاره به تصمیم شیلات برای احداث یک اسکله صیادی در کنار بازار ماهی فروشان، گفت: با پیگیری‌های به عمل آمده از طریق فرمانداری ویژه آبادان، از شیلات خواسته‌ایم تا در جهت جابه‌جایی فضای ساخت این اسکله صیادی با هدف فضاسازی عمومی برای دسترسی بهتر و آسان‌تر مردم به ساحل رودخانه اقدام کند.

وی افزود: در زمان حاضر موافقت اولیه آن از طریق رایزنی فرماندار گرفته شده و قرار شد تا شیلات طراحی آن را به انجام برساند.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه برخی از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی به دنبال گرفتن معافیت مالیاتی برای کسبه بودند، اظهار کرد: این کار جزو وظایف سازمان منطقه آزاد و تاثیر گذار بر اشتغال پایدار و ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب است.

حنظل عیدانی تصریح کرد: ارزش افزوده مهمترین مسئله قابل پیگیری از طریق نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی است.

وی یادآور شد: پارسال درآمد حاصله از محل ارزش افزوده ۴۰ میلیارد تومان بوده که این مبلغ در مقابل عوارض دریافتی از محل آلایندگی بیشتر بوده و باید به آن توجه خاص کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر آبادان گفت: درآمد یاد شده حاصل تنها ۲۰ درصد از ظرفیت اداره دارایی در دریافت این عوارض است، با افزایش حجم فعالیت‌ها در این خصوص و هماهنگی بیشتر با شهرداری می‌توان بر روی این مسئله کار کرد تا درآمد خوبی عاید شهر شود.

به گفته حنظل عیدانی، سازمان عمرانی شهرداری آبادان ۲۵ میلیارد تومان به اداره دارایی بدهی دارد.

مرجع / فـارس