تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , آذر, ۱۳۹۳ | ۰۹:۲۱:۳۷
کد مطلب : 57320
معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی تأکید کرد

لزوم راه‌اندازی نمایندگی ویژه موسسه جهاد نصر در آبادان

معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی بر لزوم راه‌اندازی نمایندگی ویژه موسسه جهاد نصر در آبادان تأکید کرد.

خبرگزاری فارس: لزوم راه‌اندازی نمایندگی ویژه موسسه جهاد نصر در آبادان

به گزارش عصر آبادان، محمدعلی طهماسبی امشب در جلسه هماهنگی طرح آبیاری و زهکشی آبادان در محل فرمانداری ویژه این شهرستان، هدف از انجام این کار را دسترسی سهل و آسان در راستای انجام هماهنگی‌های لازم و تنگاتنگ با سایر بخش‌های مرتبط با اجرای طرح مذکور در شهرستان آبادان عنوان کرد و اظهار داشت: موسسه جهاد نصر باید انجام این کار را جزو اولویت‌های نخست خود قرار دهد.

وی با تأکید بر پیگیری و انجام امور مرتبط با اجرای طرح آبیاری و زهکشی در این منطقه به صورت سلسله‌ای و زنجیروار، افزود: کارها باید به طور شفاف و درستی دنبال و اجرا شود نه به صورت جزیره‌ای، تا آن بازخورد مناسب و خوب مورد نظر عاید مردم شود.

معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه ناهماهنگی‌ها اثربخش نخواهد بود، عنوان کرد: ایجاد هماهنگی میان دستگاه‌های مرتبط در امر اجرای طرح آبیاری و زهکشی شهرستان‌های آبادان و خرمشهر چه در مقطع وزارتخانه و چه استان و شهرستان به طور قطع بازخورد اجتماعی و اقتصادی ارزشمندی را برای همگان به دنبال خواهد داشت.

طهماسبی تصریح کرد: در بحث تخصیص برخی اعتبارات مورد نیاز باید پیشنهادی مبنی بر پیش‌بینی مبلغی از ردیف‌های سازمان تعاون ارائه شود، چراکه برای انجام آزمایش‌های آب و خاکی و تداوم امور مربوطه نیاز به اعتبارات لازم است.

این مسئول در پایان یادآور شد: سازمان تحقیقات، موسسه خرما، تحقیقات آب و خاک، نظام مهندسی و سازمان جهاد کشاورزی همگی باید یک کار الگویی مناسب در زمینه تعیین الگوی کشت و بهره‌برداری از اراضی اهدافی اقدام کنند.

منبع: فارس