تاریخ انتشار خبر: ۲۸ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۲۱:۲۷:۱۶
کد مطلب : 74293
فرماندار ویژه آبادان خواستار شد:

لزوم رسیدگی به وضعیت ۷۰ روستای چوئبده و اروندکنار

فرماندار ویژه آبادان، رسیدگی به وضعیت ۷۰ روستا و ۲ شهر چوئبده و اروندکنار که در خارج از محدود منطقه آزاد اروند هستند را از استاندار خواستار شد.

عزیزالله شهبازی شامگاه دوشنبه در حاشیه جلسه شورای اداری در جمع خبرنگاران گفت: در زمینه احداث پالایشگاه دوم آبادان از مجموعه نفت تاییداتی در خصوص اقدامات انجام شده برای آغاز کار سرمایه‌گذار چینی در این بخش گرفته شده است.

وی با بیان اینکه با آغاز به کار ساخت این مجموعه سه تا چهار هزار نفر مشغول به کار می‌شوند، عنوان کرد: با پیگیری‌ها و اقدامات انجام شده از ۷۴ واحد صنعتی غیرفعال شده در شهرک‌های صنعتی شماره یک و ۲ آبادان، ۱۵ شرکت آن فعالیت مجدد خود را از سر گرفتند.

فرماندار ویژه آبادان تصریح کرد: بازارچه کالای همراه مسافر آبادان نیز با ۵۰ غرفه ایجاد و فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی با بیان اینکه کار ساماندهی کاریابی‌ها از طریق بنگاه‌های کاریابی صورت گرفته است، یادآور شد: مجوز نصب یک مخزن ۵۰ هزار مترمکعبی برای شهرستان آبادان داده شد.

معاون استاندار خوزستان در ادامه گفت: آبادان نخستین شهرستان در سطح خوزستان بود که برنامه راهبردی شهرستان را به استانداری ارائه کرد.

شهبازی با بیان اینکه در بخش ورزش و جوانان نیز بر اساس سیاست‌های اعمال شده، مسابقات محلی، استانی، ملی و جهانی در شهرستان به انجام رسیده است، افزود: نخستین دوره مسابقات کشتی باشگاه‌های جهان در نقطه صفر مرزی (آبادان) و با امنیت کامل برگزار شد و به اذعان رئیس فدراسیون جهانی کشتی، برگزاری این مسابقات در آبادان در سطح بسیار عالی انجام شد.

از جمله خواسته‌های فرماندار ویژه آبادان از استاندار خوزستان، رسیدگی به وضعیت ۷۰ روستا و ۲ شهر چوئبده و اروندکنار که در خارج از محدود منطقه آزاد اروند هستند و تامین اعتبارات لازم برای اجرای کامل و مناسب طرح‌های فاضلاب، آب و تجهیز بیمارستان‌ها بود.

مرجع / فـارس