تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , تیر, ۱۳۹۵ | ۲۲:۳۳:۴۰
کد مطلب : 117562
رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان خواستار شد:

لزوم همکاری رسانه‌ها برای معرفی حوزه خیرین سلامت

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان بر لزوم معرفی حوزه خیرین سلامت توسط رسانه‌ها تاکید کرد

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان بر لزوم معرفی حوزه خیرین سلامت توسط رسانه‌ها تاکید کرد.

علیرضا آموزنده امروز ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر و تقدیر از فعالیت‌ رسانه‌های آبادان در پوشش اخبار حوزه سلامت، در خصوص حوزه تازه کار خیرین سلامت در این شهرستان، اظهار کرد: از سال گذشته دفتر خیرین سلامت را تشکیل داده چرا که این دفتر در گذشته در دانشکده علوم پزشکی آبادان وجود نداشت.

وی ادامه داد: موضوع خیرین سلامت را در منطقه مطرح کردیم و خوشبختانه هسته خوبی برای این حوزه تشکیل شد و پس از آن ضمن استقبال خوب اجماعی پدید آمد که توانستیم در این مدت کوتاه ۷۰ خیر را جلب کنیم.

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات درمانی آبادان عنوان کرد: برای ما مقدار کار مهم نیست، بلکه باز شدن این مبحث در کنار کارهایی چون مسجد و مدرسه‌سازی و کارهای خیر دیگر، حوزه سلامت نیز نیاز به خیرین دارد تا در جاهایی که دولت امکان ورود ندارد، به خیرین متوسل شده و نیازهای را برطرف کنند.

وی با تشکر از خیرینی که در این مدت با کمک‌های خود سهم بسزایی در پیش‌برد اهداف این دانشکده داشتند، اشاره کرد: در این بین افرادی بودند که با اهدای زمین، خانه و تجهیزات کمک شایانی به این امر کردند که جای دارد از همه آنها تشکر کنیم.

آموزنده با اشاره به نیازهای این دانشکده در بخش خیرین حوزه سلامت، گفت: نیاز بود که مجموعه‌ای در خصوص نیازهایی که در حوزه سلامت احساس می‌شود را جمع‌آوری کرده و در اختیار خیرین بگذاریم که در آن به کسانی که تمایل به کار خیر دارند و علاقه‌مند هستند در این حوزه‌ها گام بردارند بسته به نیازهای حوزه سلامت در منطقه در امور خیر شرکت کنند.

آموزنده یادآور شد: برای هیچ فرد خیری تعیین تکلیف نمی‌کنیم بلکه علایق آنها نیز برای ما مهم است، اما ما نیازهای دارای اهمیت را به خیرین پیشنهاد می‌دهیم.

این مسؤول اذعان کرد: هر کسی با هر توان مالی و یا حتی وقتی که در اختیار می‌گذارد همچون پزشکان و آموزش دهندگان، می‌تواند در این حوزه شرکت کند.

وی خاطرنشان کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد نیز در این بین کمک‌های شایانی به دانشکده علوم پزشکی آبادان رسانده و واقعا با همکاری خوبی دارند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات درمانی آبادان یادآور شد: قصد داریم رابطه بین مردم و کار دولتی را توسط مردم و خود مردم پوشش و گسترش دهیم و جاهایی که نمی‌توانیم  و بضاعت آن وجود ندارد را توسط کمک‌های مردمی پوشش دهیم.

وی عنوان کرد: این موضوع شروع بسیار خوبی داشت و کمک رسانه‌های را می‌طلبد تا با تبلیغات و معرفی این حوزه، امر سلامت را بیش از پیش به تعالی برسانند.

آموزنده گفت: باید به سمتی رفت که مردم این موضوع را ببینند و تاثیر موضوع خیرین سلامت را حس کنند و نیازها را بشناسند که در این حوزه باید فرهنگ‌سازی لازم صورت پذیرد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات درمانی آبادان در پایان اظهار کرد: باید نگاه‌ها را توسعه داد و مردم را به مشارکت در امر سلامت تشویق کرد، باید فضاهای بهداشتی را برای رفاه حال مردم گسترش داد، در برخی از محلات بالغ بر ۱۰ حسینیه وجود دارد که می‌توان از این فضاها برای بهبود امر سلامت استفاده کرد.

مرجع / فـارس