تاریخ انتشار خبر: ۳۱ , تیر, ۱۳۹۴ | ۲۱:۴۶:۰۳
کد مطلب : 99580
در جلسه شورای اشتغال شهرستان آبادان تاکید شد

لزوم پیگیری سهمیه اعتبارات استانی آبادان در زمینه اشتغال‎زایی

معاون برنامه‌ریزی و عمران فرمانداری ویژه آبادان بر لزوم پیگیری سهمیه اعتبارات استانی این شهرستان در زمینه اشتغالزایی تاکید کرد.

ظهر امروز در جلسه شورای اشتغال این شهرستان، مدیران دستگاه‎های اداری عضو کارگروه اشتغال شهرستان آبادان به بررسی اقدامات صورت گرفته در خصوص اشتغال‎زایی و حمایت از کارآفرینان شهرستان و همچنین مصوبات جلسات پیشین این کارگروه پرداختند.

معاون برنامه‎ریزی و عمران فرماندار ویژه آبادان در این جلسه با بیان اینکه پرداخت تسهیلات به کارآفرینان با هدف کار خیر صورت می‎گیرد، اظهار کرد: تخصیص تسهیلات خوداشتغالی به متقاضیان کار باید به صورتی انجام شود که در نهایت منجر به اشتغال شده و آمار بیکاری در شهرستان را کاهش دهد.

محمد کارگر با اشاره به لزوم جذب تسهیلات از استان افزود: با توجه به سهمیه‎ای که برای هر شهرستان در نظر گرفته می‎شود، این سهمیه‎ها باید به صورت ۱۰۰ درصدی جذب شده و از تمام ظرفیت‎های شهرستان برای ایجاد اشتغال استفاده شود، در غیر اینصورت سهمیه عملا می‎سوزد و به مناطق دیگر تعلق می‎گیرد.

وی در ادامه تصریح کرد: در سایر شهرستان‎های استان، دستگاه‎های اداری تلاش و پیگیری‎های مستمری را برای جذب سهمیه اعتبارات انجام می‎دهند، اما در آبادان این انتظارات آنچنان که باید و شاید برآورده نشده است.

کارگر تاکید کرد: این مسئله به عنوان شاخصی در ارزیابی عملکرد مدیران دستگاه‎های اداری در نظر گرفته خواهد شد.

معاون برنامه‎ریزی و عمران فرماندار ویژه آبادان همچنین گفت: اداره میراث فرهنگی باید پیگیر درخواست‎های ارسال شده از سوی این اداره به استان باشد، چراکه تسهیلات کارآفرینی مصوب شده سهم شهرستان بوده و صرفنظر کردن از آن می‎تواند آمار اشتغال در آبادان را به طرز قابل توجهی کاهش دهد.

سیدشمس‎الدین نوربخش رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‎دستی و گردشگری آبادان نیز با اعلام اینکه ۶۱ نفر کارآفرین شهرستان آبادان برای دریافت تسهیلات به اداره کل استان معرفی شده‎اند، گفت: از بین ۶۳ متقاضی دریافت تسهیلات در رشته‎های مختلف صنایع‎دستی، ۶۱ نفر از آبادان به اداره کل معرفی شدند که تنها با درخواست ۲۶ نفر از آنها موافقت شده است.

فارس