تاریخ انتشار خبر: ۱۶ , آبان, ۱۳۹۴ | ۲۳:۰۷:۱۹
کد مطلب : 103027

لغو سخنرانی منتقد دولت در آبادان و توجیهات آقای فرماندار

علی رغم شعارهای دولت یازدهم این روزها شاهد تعطیلی برخی از جلسات سخنرانی منتقدین دولت در گوشه و کنار کشور هستیم که خوزستان هم از این قاعده مستثنی نیست

به گزارش رهیاب،علی رغم شعارهای دولت یازدهم این روزها شاهد تعطیلی برخی از جلسات سخنرانی منتقدین دولت در گوشه و کنار کشور هستیم که خوزستان هم از این قاعده مستثنی نیست
حجت‌الاسلام سیدمحمود نبویان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی  روز چهارشنبه به مناسبت یوم‌الله ۱۳ آبان  نشستی در دانشگاه نفت آبادان داشت که نشست مذکور را لغود کردند.
در همین زمینه، حجت‌الاسلام نبویان گفته است: طبق قرار قبلی چهارشنبه به خوزستان سفر کردم اما در آنجا مطلع شدم سخنرانی بنده لغو شده است.
وی اضافه کرد: زمانی که علت لغو سخنرانی را جویا شدم به بنده گفتند آقایان با سخنرانی شما موافق نبودند و در نهایت دانشگاه سخنرانی شما را لغو کرده است.
پیش از اینکه توکلی نماینده تهران در رابطه با لغو سخنرانی منتقدین در دانشگاه ها گفته بود  اینکه در دانشگاه‌ها به‌طرق مختلف جلوی صدور مجوز سخنرانی نمایندگان مردم را بگیرند و یا وقتی مجوز صادر شد با فشار مسئولین استان جلوی اجرای مجوز را بگیرند، بیشتر شبیه کارهای  استبدادگونه است نه آزادی خواهی و اعتدال، دولت نباید اجازه چنین اقداماتی را بدهد.

در همین راستا شهبازی فرماندار آبادان در توجیه لغو این سخنرانی گفته است سخنرانی ها، مراسم های سیاسی و میتینگ های دانشگاه ها تحت قانون و مقررات خاصی برگزار شده و بر اساس قانون و مقررات دانشگاه می باشد.

وی افزود:درخواست برگزاری مراسم سخنرانی حجت الاسلام نبویان به مناسبت یوم الله ۱۳ آبان، از سوی بسیج دانشجویی دانشگاه نفت آبادان به هیات نظارت دانشگاه ارائه شد که این هیات متشکل از مسئول نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه، رئیس دانشگاه و اعضای دیگر، با برگزاری آن، موافقت نکردند.
گفتنی است برخورد با منتقدین در حالی صورت می گیرد که  حسن روحانی در تاریخ ۱۹ آبان سال ۹۲ با حضور در مجلس شورای اسلامی برای دفاع از نصرت‌الله سجادی به عنوان وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان، خطاب به نمایندگان و مردم ایران گفته بود: مردم در ۲۴ خرداد به افراط و تفریط به خشونت، خودرأیی، تک‌رأیی، عدم مشورت، عدم تدبیر، رأی نه دادند و به اعتدال، تدبیر، عقلانیت، رأی آری دادند. ما نباید صدای مردم را در طول ۴ سال پیشِ رو از یاد ببریم و فراموش کنیم. دولت خود را موظف به نظرات مردم، خواست مردم، آرای مردم و رهنمودهای رهبری می‌داند. به هر حال این رأی چیزی شبیه عقود است. از یک طرف رییس جمهور قول‌هایی به مردم داده است و از طرفی مردم مطالبات خود را تبیین کرده‌اند و در واقع نوعی عهد و پیمان بین دو طرف بسته شده است.[۱]