تاریخ انتشار خبر: ۱۵ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۱۳:۳۱:۳۹
کد مطلب : 113366
مقام مسئول رجا :

لغو قرارداد واردات ۵۰۰ واگن ربطی به رجا ندارد

مدیر روابط عمومی شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا با تاکید بر این‌که لغو قرارداد واردات ۵۰۰ دستگاه واگن ربطی به رجا ندارد، گفت:‌هنوز قراردادی برای خرید ۵۰۰ دستگاه واگن امضا نشده است و طبیعتا موضوع لغو قرارداد ورود واگن توسط سازمان بازرسی ربطی به ما ندارد.

لغو قرارداد واردات ۵۰۰ واگن ربطی به رجا ندارد

رامیز قلی‌نژاد ، در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر این‌که رئیس سازمان بازرسی کل کشور از لغو واردات ۵۰۰ دستگاه واگن خبر داده، آیا این واگنها مربوط به رجاست، اظهار کرد: خیر، به ما ربطی ندارد، چون هنوز قراردادی برای خرید واگن امضا نشده است و در مرحله مذاکره برای خرید واگن قرار داریم.

وی با بیان این‌که تولیدکنندگان داخلی توان تولید واگن‌های مورد نیاز ما را ندارند، تصریح کرد: شرکت رجا به گونه‌ای قرارداد نمی‌بندد که تمام نیازهای خود را از طریق واردات تامین کند، به‌عنوان مثال در ترن‌ست با زیمنس آلمان قراردادی امضا شده که بر اساس آن ۴ دستگاه ترن‌ست را به صورت آماده تحویل گرفتیم و بقیه ترن‌ستها در کارخانه واگن‌سازی پارس ساخته شد.

وی با یادآوری این‌که کارخانه ایریکو برای تولید ریل‌باس و بر اساس نیاز شرکت‌های حمل‌ونقل ریلی در اهر احداث شد،‌ بیان کرد: مذاکرات رجا برای خرید واگن هنوز در حد کلیات است و موضوع مهم در این زمینه مباحث مربوط به تامین مالی است.

مدیر روابط عمومی رجا تاکید کرد: هرگونه خرید واگن توسط رجا شفاف‌سازی شده و به اطلاع عموم خواهد رسید.