تاریخ انتشار خبر: ۱ , تیر, ۱۳۹۵ | ۱۲:۳۰:۳۳
کد مطلب : 115284

«لوبیای‌سویا» صدر نشین کالاهای وارداتی از آمریکا

در دو ماهه ابتدایی سال بیش از ۲۵ میلیون دلار لوبیای سویا از آمریکا به ایران صادر شد.

«لوبیای‌سویا» صدر نشین کالاهای وارداتی از آمریکا

به گزارش عصر آبادان به نقل از میزان؛ بر اساس آمار گمرک در دو ماهه نخست سال جاری ۸۳ هزار و ۱۲۷ تن کالا به ارزش ۵۱ میلیون و ۳۴۴ هزار و ۲۷۳ دلار از آمریکا به ایران صادر شد.

لوبیای سویا صدرنشین کالاهای وارداتی از آمریکا در دو ماهه نخست سال بود که بیش از ۶۰ هزار تن از این کالا به ارزش ۲۵ میلیون و ۳۲۴ هزار دلار به کشور وارد شد.
در رتبه بعدی کالاهای وارداتی از این کشور داروهایی که تولید داخلی نداشتند بود که بیش از سه میلیون دلار صرف واردات این محصول به کشور شد.
نکته قابل توجه این است که ذرت دامی سومین کالای وارداتی از ایالت متحده آمریکا بود که بیش از دو میلیون دلار صرف واردات آن به کشور شد.
خمیر چوب، سایر داروها،مکمل‌های غذایی، جو، اسپرم گاو، دریچه قلب، تخم سبزیجات،افزودنی‌های خوراک آماده دام و طیور، پروتز دندان، بذر ذرت، میگو مولد زنده برای تکثیر، لنز نامرئی و مفصل‌های مصنوعی از کالاهای وارداتی از آمریکا به ایران هستند.
به گزارش میزان در حالی که واردات کالاهای مصرفی از آمریکا ممنوع شده است در لیست واردات مشاهده می‌شود که اقلام غیر ضروری بسیاری وجود دارد که واردات آنها از آمریکا برای کشور حیاتی نیست.