تاریخ انتشار خبر: ۹ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۲۳:۰۷:۴۶
کد مطلب : 27387

لیزینگ مسکن در راه است

فعال سازی لیزینگ مسکن پس از جلسات مکرر با بانک مرکزی و وزارت راه و شهرسازی هم اکنون در شورای پول و اعتبار مطرح شده است و چنانچه مصوبات نهایی منجر به فعال سازی این بخش شود علاوه بر تامین مسکن ارزان قیمت برای اقشار مختلف زمینه شکوفایی صنعت لیزینگ فراهم خواهد شد.

به گزارش  واحد مرکزی خبر، دبیرکل کانون شرکت های لیزینگ از بررسی موضوع فعال سازی لیزینگ مسکن خبر داد.

شیروانی در نشست خبری با بیان اینکه شفافیت اقتصادی و مالی شرکت های لیزینگ کاملا مشخص است، گفت : در شرایط کنونی برای فعال شدن دوباره شرکت های لیزینگ باید ساز و کارهای جدیدی در حوزه نرخ سود، مجوزها و مالیات برارزش افزوده تدوین شود.

وی با اشاره به اینکه سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۴ دوران شکوفایی صنعت لیزینگ بوده است ، افزود: با توجه به اینکه در همان مقطع صدها شرکت لیزینگ بدون مجوز از بانک مرکزی در بازار فعالیت می کرد و سوء استفاده هایی از اعتماد مردم صورت می گرفت ، نیازمند فرهنگ سازی و احیای جایگاه این صنعت در اقتصاد کشور هستیم.

شیروانی اظهار داشت : فعال سازی لیزینگ مسکن پس از جلسات مکرر با بانک مرکزی و وزارت راه و شهرسازی هم اکنون در شورای پول و اعتبار مطرح شده است و چنانچه مصوبات نهایی منجر به فعال سازی این بخش شود علاوه بر تامین مسکن ارزان قیمت برای اقشار مختلف زمینه شکوفایی صنعت لیزینگ فراهم خواهد شد.

بنابراین گزارش نخستین همایش لیزینگ، کارآفرینی و توسعه اقتصادی ۲۶ خرداد در مرکز همایش های صدا و سیما برگزار می شود.

انتهای پیام/