تاریخ انتشار خبر: ۱۲ , بهمن, ۱۳۹۴ | ۰۹:۴۶:۰۰
کد مطلب : 106805

لیست اصولگرایان امروز اعلام می‌شود

رئیس کمیته اجرایی شورای ائتلاف اصولگرایان با تاکید بر انتخاب نامزدهای شایسته و معرفی آنها به مردم از سوی این ائتلاف، گفت: لیست نهایی کاندیداهای اصولگرا ۱۲ بهمن نهایی می‌شود.

، علیرضا زاکانی رئیس کمیته اجرایی شورای ائتلاف اصولگرایان و نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با شبکه اطلاع‌رسانی راه دانا؛ در خصوص آخرین اخبار از ائتلاف اصولگرایان و میزان قطعی شدن این لیست اظهار داشت: اصل ائتلاف اصولگرایان و حرکت‌ها و اقدامات آن، در سال‌های اخیر بی‌سابقه است و در سال‌های اخیر ائتلافی به این گستردگی نداشتیم.

وی دلیل تشکیل ائتلاف اصولگرایان با این سطح، تجربه تلخ در سال ۹۲ دانست و گفت: در سال ۹۲ زمینه‌های اختلاف در اصولگرایان باعث شد تا دیگران بیایند و در رقابت انتخابات به پیروزی برسند.

زاکانی افزود: سعی ما بر این است که با پیگیری شرایط موجود این ائتلاف را در سراسر کشور هماهنگ کرده و سپس با نامزدهای مناسب امکان انتخاب درست و دقیق و تشکیل مجلس شایسته را فراهم کنیم که این نامزدها با اقبال مردم همراه شوند.

وی با بیان اینکه باید بتوانیم اکثریت مجلس آینده را به دست بیاوریم تصریح کرد: با یک رویکرد و ایجاد زمینه کارآمد‌تر شدن مجلس برای ارائه خدمات به انقلاب اسلامی می‌توان برای مجلس آینده برنامه‌ریزی کرد؛ انتخاب کاندیداهای اصولگرا برای لیست نهایی در دهه فجر مشخص می‌شود و بطور مشخص لیست اصولگرایان تا ۱۲ بهمن نهایی می‌شود.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: نامزدهایی که در سبد اصولگرایی قرار دارند، ویژگی‌های لازم برای حضور در مجلس را دارند و از این جهت به صورت کلی انتخاب شده‌اند و در حال حاضر مشغول بررسی نظرسنجی‌ها درباره این افراد هستیم که در این نظرسنجی‌ها مشخص شود که چه بخشی از این افراد با اقبال بیشتری از سوی مردم مواجه هستند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا از همه طیف‌های اصولگرایی در این لیست‌ها کاندیدا وجود خواهد داشت یا خیر اظهار کرد: موضوع اصلی در اصولگرایان بحث سهم‌خواهی نیست و اساساً انتخاب شایسته محوری‌ترین موضوع است.

زاکانی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چه تعداد از اصولگرایان رد صلاحیت شدند تصریح کرد: قطعاً تعدادی هم از میان اصولگرایان رد صلاحیت و عدم احراز صلاحیت شدند البته رد صلاحیت‌ها در همه طیف‌ها وجود داشت و اینطور نبود که جناحی عمل شده باشد لذا باید گفت که  سیاست اصولگرایان ثبت نام فله‌ای نبود و به همین دلیل در موضوع رد صلاحیت‌ها به قانون تمکین کردیم چرا که ملاک ما حرکت در چارچوب قانون است و به قانون تن می‌دهیم.