تاریخ انتشار خبر: ۵ , خرداد, ۱۳۹۴ | ۰۶:۰۱:۳۵
کد مطلب : 91883
الهلال درخانه سخت امتیاز می‌دهد؛

مأموریت سخت ارتش سرخ برای فتح قلعه آبی +جدول

شاگردان برانکو که در بدو ورود به خاک عربستان سختی زیادی کشیده اند، برای تکمیل شگفتی خود در آسیا باید از تیمی که در خانه به ندرت امتیاز از دست می دهد امتیاز بگیرند تا همه تلخیها به کامشان شیرین شود.

 عصر آبادان- الهلال میزبان امشب پرسپولیس در دور برگشت مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا چاره‌ای جز شکست دادن قرمزپوشان در ریاض ندارد؛ تیمی که در بازی رفت مغلوب گل دقیقه ۹۲ مدافع خودش شد، حالا با تکمیل زوج درخشان، سالم الدوساری و ناصر الشمرانی می‌خواهد برای جبران اشتباه دیگائوی برزیلی از امتیاز میزبانی‌اش نهایت بهره را ببرد.دیدار الهلال و پرسپولیس ساعت ۲۲:۳۵ امشب (سه شنبه) ۵ خرداد به قضاوت والنتین کوالنکوف ازبک برگزار خواهد شد.

نکته ای که در خصوص داور این دیدار باید گفت اینست که الهلال در خانه با قضاوت کوالنکوف نباخته و یک برد و یک تساوی حاصل کار آبی پوشان در خانه بوده است.

آمار نشان می‌دهد الهلال از ابتدای لیگ‌برتر عربستان تا به امروز ۲۵ مرتبه میزبان تیم‌های مختلف بوده است. به عبارت ساده‌تر امشب آبی‌پوشان ریاض برای بیست‌وششمین‌بار طی ۱۰ماه اخیر میزبان یک مسابقه حساس خواهند بود.

ریاضی‌ها در فصل۱۵-۲۰۱۴ فقط چهار مرتبه در ورزشگاه خانگی خود مغلوب رقبا شده‌اند و در مقابل ۷۶درصد بازی‌های‌شان را با پیروزی پشت‌سر گذاشته‌اند.

شباهت الهلال و پرسپولیس
الهلال در طول فصل اخیر فوتبال عربستان سه مربی را روی نیمکت خود نشاند تا از این حیث دقیقا مثل پرسپولیس باشد.
آبی‌پوشان شهر ریاض فصل را با لوارانتیه رگه‌کامپف رومانیایی آغاز کردند اما این مربی بعد از ۱۵هفته اخراج شد آن‌هم در شرایطی که الهلال دیدار خارج خانه‌اش برابر العروبا را باخت.

حریف امشب پرسپولیس سپس در چهار دیدار تحت نظر سیپرین پانایت مربی تیم جوانان الهلال به میدان آمد. الهلال با این مربی موقت دو بازی در لیگ انجام داد و دو مرتبه در لیگ قهرمانان به میدان آمد.

آبی‌پوشان ریاض بعد از اینکه لکوموتیو تاشکند را شکست دادند به السد یک بر صفر باختند تا پانایت هم برکنار شود.

در نهایت از هفته هجدهم لیگ  عربستان نوبت به جئورجیوس دونیس یونانی رسید که روی نیمکت هدایت این تیم بنشیند.

آمار جئورجیوس از قبلی‌ها بهتر بود. دونیس که دو روز پیش برای تمدید قراردادش چهار میلیون یورو درخواست کرد، ۱۷مرتبه روی نیمکت الهلال نشست تا به ۱۳پیروزی و دو تساوی دست پیدا کند. این مربی دو شکست هم برابر النصر(هفته۲۵ لیگ عربستان) و پرسپولیس(لیگ قهرمانان آسیا) داشت تا امشب انگیزه‌هایش برای جبران باخت آخرش زیاد باشد.

مأموریت سخت ارتش سرخ برای فتح قلعه آبی +جدول

آمار فوق العاده رئیس در خانه

به گزارش مشرق، تیم فوتبال الهلال که در عربستان به «رئیس» مشهور است، در فصل جاری لیگ قهرمانان آسیا و عربستان ۲۵ مرتبه هوادارانش را به ورزشگاه فهد (King Fahad) شهر ریاض کشاند تا تماشاگرانش ۱۹ بار شاهد پیروزی آبی‌پوشان عربستانی باشند.

الهلال موفقیت‌های خانگی‌اش در لیگ اخیر را با پیروزی ۴ بر یک مقابل العروبا(جمعه ۱۷مرداد۹۳) آغاز کرد و پس از آن دو پیروزی پی‌درپی برابر السد قطر و العین امارات در لیگ قهرمانان آسیا فصل ۱۴-۲۰۱۳ به دست آورد.

الهلال سومین بازی بین‌المللی خانگی‌اش را در دیدار برگشت فینال لیگ قهرمانان قبل برابر وسترن سیدنی برگزار کرد که نتیجه تساوی بدون گل بود و این نتیجه حکم به قهرمانی تیم استرالیایی داد تا شب تلخ سعودی ها در ریاض رقم بخورد.

آبی‌پوشان شهر ریاض سه بازی خانگی دیگر- در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا- برابر لکوموتیو، فولاد و السد برگزار کردند که در هر دیدار به پیروزی رسیدند.

در لیگ عربستان الهلال ۱۳ بازی خانگی انجام داد که طی آنها ۱۰مرتبه پیروز شد و یک‌بار برابر الاهلی به تساوی رسید. آبی‌پوشان شهر ریاض در دو دیدار مقابل الشباب(هفته هفتم) و النصر (هفته۲۵) شکست خوردند.

مأموریت سخت ارتش سرخ برای فتح قلعه آبی +جدول

در شکست اول این چویونگ پارک کره‌ای بود که با پاس دقیقه۹۱ نایف هزازی سند باخت الهلال را امضا کرد. دومین و آخرین شکست آبی‌ها در لیگ هم یک هفته مانده به پایان مسابقات مقابل النصر قهرمان زانو زد. در دیدار جنجالی یکشنبه ۲۰اردیبهشت‌ماه دو تیم قدرتمند فوتبال عربستان سه بازیکن الهلال اخراج شدند در حالی که تک‌گل بازی را محمد السهلاوی(۲۰) درون دروازه آبی‌پوشان ریاضی قرار داد. (شرح کامل را در اینجا بخوانید)

توپخانه آتشین و سد دفاعی مستحکم

الهلال طی ۲۵دیدار خانگی خود تا پیش از مسابقه حساس امشب ۵۸گل وارد دروازه رقبایش کرده است. در مقابل آبی‌پوشان شهر ریاض ۱۹مرتبه هم برابر ضربات بازیکنان رقیب تسلیم شده‌اند.
نکته قابل تامل اینکه آنها تحت هیچ شرایطی به جز دیدار دوستانه‌شان برابر بایرن‌مونیخ- در خانه- از هیچ تیمی بیش از یک گل دریافت نکرده‌اند.

الهلالی‌ها سنگین‌ترین شکست خانگی‌شان را شنبه ۲۷دی‌ماه سال۹۳ برابر بایرن‌مونیخ و هم‌تیمی‌های مانوئل نویر تحمل کردند. چهار ماه و ۹روز قبل دانته(۹) روی پاس بوآتنگ، شواین‌اشتایگر(۱۱) با پاس مولر، لواندوفسکی(۳۹) روی پاس روبن و پیزارو(۶۲) دروازه حریف امشب پرسپولیس را به توپ بستند. این در شرایطی است که عبدالعزیز الدوساری(۹۰) یکی از گل‌های خورده میزبان را جبران کرد.

الهلال شیر در خانه با دونیس
جئورجیوس دونیس سرمربی فعلی الهلال از زمانی که روی نیمکت هدایت این تیم نشسته طی ۹بازی خانگی صاحب رکورد هشت پیروزی و یک شکست شده است.
الهلال با دونیس در ریاض ۲۶گل طی ۹دیدار به ثمر رسانده و در مقابل تنها پنج گل دریافت کرده است.
آبی‌پوشان عربستانی در ۱۱دیدار از ۲۵دیدار خانگی خود موفق به بسته نگه داشتن دروازه خود شده‌اند در حالی که چهار بار با سرمربی جدید خود به این مهم دست پیدا کرده‌اند.

مأموریت سخت ارتش سرخ برای فتح قلعه آبی +جدول

در هر صورت چیزی که آمار می گوید اینست که شاگردان برانکو برای صعود به جمع ۸ تیم برتر آسیا امشب در ریاض کار بسیار سختی پیش رو دارند و اگر بتوانند از قلعه آبی سربلند بیرون بیایند چه بسا تا مراحل بالاتر نیز صعود کنند.

جدول عملکرد الهلال در ۲۵ دیدار خانگی فصل ۱۵-۲۰۱۴
 

بازی شماره

نتیجه

مسابقات

سرمربی

توضیح

۱

الهلال ۴- ۱ العروبا

لیگ برتر

رگه‌کامپف

جمعه ۱۷ مرداد ۹۳

۲

الهلال ۱- صفر السد

یک‌چهارم لیگ قهرمانان آسیا

رگه‌کامپف

تک گل میزبان را سالم الفرج زد

۳

الهلال ۱- صفر الاهلی

لیگ برتر

رگه‌کامپف

۴

الهلال ۲- ۱ نجران

لیگ برتر

رگه‌کامپف

۵

الهلال ۳- صفر العین

نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا

رگه‌کامپف

ناصر شمرانی(۲) و نوس گل‌های الهلال را به ثمر رساندند

۶

الهلال ۳- صفر الخلیج

لیگ برتر

رگه‌کامپف

۷

الهلال صفر- ۱ الشباب

لیگ برتر

رگه‌کامپف

جمعه ۲۵مهر ۹۳ الهلال به گل دقیقه ۹۱ یونگ کره‌ای در هفته ۷ لیگ باخت

۸

الهلال صفر-صفر وسترن سیدنی

فینال لیگ قهرمانان آسیا

رگه‌کامپف

۹

الهلال ۳- ۱ الرائد

لیگ برتر

رگه‌کامپف

۱۰

الهلال ۳- ۱ التعاون

لیگ برتر

رگه‌کامپف

۱۱

الهلال ۱- ۴ بایرن مونیخ

دوستانه

رگه‌کامپف

این بازی شنبه ۲۷ دی ماه ۹۳ برگزار شد

۱۲

الهلال ۱- صفر هوتاین

جام پادشاهی عربستان

رگه‌کامپف

۱۳

الهلال ۲- ۱ الشعله

لیگ برتر

رگه‌کامپف

۱۴

الهلال ۳- صفر الخلیج

جام پادشاهی عربستان

رگه‌کامپف

نوس(۲) و شمرانی گل زدند

۱۵

الهلال ۱- ۲ الاهلی

جام پادشاهی عربستان

سیپرین پانایت

تک گل میزبان را ساماراس یونانی(۷۶) به ثمر رساند

۱۶

الهلال ۳- ۱ لکوموتیو

لیگ قهرمانان آسیا

سیپرین پانایت

اول بازی فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا

۱۷

الهلال ۴- ۱ الجیل

جام حذفی

جئورجیوس دونیس

سه‌شنبه ۱۹ اسفند ۹۳

۱۸

الهلال ۳- صفر الفاتح

لیگ برتر

جئورجیوس دونیس

۱۹

الهلال ۲- صفر فولاد

لیگ قهرمانان آسیا

جئورجیوس دونیس

چهارشنبه ۱۹ فروردین ۹۴

۲۰

الهلال ۳- صفر الفیصلی

لیگ برتر

جئورجیوس دونیس

۲۱

الهلال ۶- ۱ الهاجر

جام حذفی

جئورجیوس دونیس

۲ گل تیاگونوس به ثمر رساند

۲۲

الهلال۳- صفر الاتحاد

لیگ برتر

جئورجیوس دونیس

۲۳

الهلال ۲- ۱ السد

لیگ قهرمانان آسیا

جئورجیوس دونیس

گل پیروزی الهلال را محمد کاسولا مدافع حریف به ثمر رساند

۲۴

الهلال صفر- ۱ النصر

لیگ برتر

جئورجیوس دونیس

۳ بازیکن میزبان در این دیدار جنجالی اخراج شدند

۲۵

الهلال ۳- ۱ الهاجر

لیگ برتر

جئورجیوس دونیس

جمعه ۲۵ اردیبهشت، ۱۱ روز قبل

 منبع: مشرق