تاریخ انتشار خبر: ۲۵ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۰:۱۵:۳۰
کد مطلب : 88943
فینال لیگ برتر در تبریز؛

مؤثرترین مهره‌های شطرنج منصوریان و تونی +جدول

ورزشگاه یادگار امام تبریز فردا ۲۵ اردیبهشت برگزارکننده فینال لیگ برتر چهاردهم است، فینالی که اگر برنده نداشته باشد قهرمان به احتمال زیاد در فولادشهر اصفهان معرفی خواهد شد.

 عصر آبادان – حساسیت دیدار فردای نفت و تراکتورسازی از تقابل سرخابی‌ها در دربی شماره ۸۰ پایتخت هم بیشتر است. برنده جدال نفت و تراکتور در تبریز بدون توجه به نتایج سایر دیدارها سرنوشت قهرمان لیگ را تعیین می‌کند و این یعنی بالا رفتن تب لیگ چهاردهم با درجه ۱۰۰۰٫

برنامه، نتایج کامل و جدول گلزنان لیگ برتر

شاید آنچه در دیدار دو تیم، سرنوشت نهایی مسابقه را روشن می‌کند تفکراتی است که علیرضا منصوریان و تونی اولیویرا مربیان دو تیم به درون زمین منتقل می‌کنند.

نفت بدون محروم و مصدوم راهی تبریز شده و تراکتورسازی میزبان در خط دفاعی ایرانپوریان و شفیعی را ندارد. حال باید دید علی منصور و تونی چه تاکتیکی را برای رسیدن به پیروزی برخواهند گزید. دیدار رفت دو تیم را نفت با دو گل غلامرضا رضایی با نتیجه ۲-۱ به سود خود پایان داد.

علی منصور دنبال سیستم بازی با الشباب
نفت ۵۷ امتیازی می‌داند با تساوی احتمالی‌اش برابر تراکتورسازی این سپاهان اصفهان است که با ثبت پیروزی برابر مهمانش سایپا قهرمان لیگ خواهد شد، پس علی منصور و شاگردانش در تبریز به پیروزی نیاز دارند.

نفتی‌ها در هر سه خط دفاعی، میانی و هجومی‌شان نفراتی را دارند که می‌توانند تاثیرگذار باشند.
شاید بهترین الگو برای سرمربی نفت در بازی فردا انتخاب سیستم تقابل تیمش با الشباب باشد. در آن دیدار منصوریان سیستم ۱-۵-۴ را برای بازی در خانه حریف انتخاب کرد و ۳ بر صفر پیروز شد.

موثرترین مهره های نفت و تراکتورسازی +جدول

در دیدار با الشباب حمدی‌نژاد و مهدی شیری دو مدافع چپ و راست نفت بودند و پادوانی و کوروشی در بین این دو انجام وظیفه کردند. در تقابل خارج از خانه نفت و الشباب، منصوریان مرکز میدان را به علیرضا عزت‌کرامت و ایمان مبعلی سپرد. ضمن اینکه وحید امیری در چپ و ابراهیمی در راست‌هافبک‌های رونده نفت بودند.

علی منصور در فاز هجومی تیمش هم غلامرضا رضایی را به‌عنوان مهاجم نوک به میدان فرستاد، در شرایطی که امیرارسلان مطهری اواسط نیمه دوم جای ابراهیمی را گرفت.

به نظر می‌رسد سرمربی نفت پس از دیدار با العین در آخرین هفته از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اعتقادش به استفاده از سیستم بازی برابر الشباب بیشتر شده باشد. نفت در دیدار خارج از خانه‌اش برابر العین ۳ بر صفر شکست خورد در شرایطی که سیستم بازی‌اش را به ۳-۳-۴ تغییر داد.

نفتی که ۳تایی شد
نفت در آخرین دیدار مرحله گروهی به العین «بد» باخت. شکست ۳ بر صفر برابر این تیم در دوبی می‌توانست به قیمت حذف نماینده کشورمان تمام شود.

شاید اشتباه منصوریان در این دیدار تغییر سیستم بازی تیمش در بازی‌های خارج خانه حساس از ۱-۵-۴ به ۳-۳-۴ بود. علی منصور در روز ۳تایی شدن تیمش از امیری، مطهری و عباس بوعذار به‌عنوان سه بازیکن خط نخست استفاده کرد و خط میانی تیمش را با عزتی در وسط میدان و ایمان مبعلی و کامیابی‌نیا در چپ و راست بست. به نظر می‌رسد مربی محبوب سکوهای آبی از شکست برابر العین درس‌های زیادی گرفته باشد.

جدول عملکرد این فصل بازیکنان تاثیرگذار نفت

بازیکن

پست

سن

تعداد بازی

حضور در ترکیب اصلی

مجموع دقایق بازی

گل زده/ خورده

کارت زرد

کارت قرمز

توضیح

علیرضا بیرانوند

دروازه‌بان

۲۲

۲۵

۲۵

۲۲۵۰

۲۲

۲

لئوناردو پادوانی

مدافع

۳۱

۲۷

۲۶

۲۳۲۳

۶

گل‌هایش به استقلال و پدیده ۳امتیازی بودند

علیرضا عزت‌کرامت

هافبک‌- مدافع

۲۸

۲۱

۱۶

۱۵۰۴

۲

۱

به پدیده و نفت‌مسجدسلیمان گل‌های ۳امتیازی زد

وحید حمدی‌نژاد

مدافع

۳۲

۲۸

۲۸

۲۴۷۶

۲

۴

هفته۲۹ به صبا(۵۵) گل ۳امتیازی زد

وحید امیری

هافبک

۲۷

۲۴

۱۸

۱۶۶۷

۴

۴

۴امتیاز برای نفت گرفت

ایمان مبعلی

هافبک

۳۲

۲۶

۲۵

۲۲۳۶

۱

۱

۱۰پاس گل ارسال کرده است

مهدی شیری

مدافع

۲۴

۲۴

۲۳

۲۰۴۲

۱

مدافع راست مورد علاقه منصوریان است

امیرارسلان مطهری

مهاجم

۲۲

۲۵

۷

۱۰۱۰

۸

۱

یک پنالتی گرفت و یک پاس گل داد

محمدامین حاج‌محمدی

مدافع

۲۴

۲۱

۲۰

۱۷۹۷

۴

۲

دقیقه۸۷ بازی با پرسپولیس(هفته۱) اخراج شد

غلامرضا رضایی

مهاجم

۳۱

۲۴

۱۸

۱۶۵۰

۵

۱

با گل‌هایش برابر پرسپولیس، ملوان و تراکتورسازی ۵امتیاز گرفت


تونی عاشق ۱-۳-۲-۴
به گزارش مشرق، در آن سوی میدان تراکتورسازی با تونی اولیویرا احیا شد تا از هفته بیستم تا بیست‌ونهم فقط یک مرتبه رنگ شکست را (برابر سپاهان) ببیند.

تونی و تراکتور طی ۱۰ دیدار ۸ پیروزی و یک تساوی به دست آوردند تا با جمع کردن ۲۵ امتیاز به مدعی‌ترین تیم جهت کسب جام ۱۴ تبدیل شوند.

تونی پرتغالی که دو دیدار پایانی تبریزی‌ها در لیگ قهرمانان آسیا را فدای قهرمانی در لیگ برتر ایران کرد، نشان داده علاقه خاصی به استفاده از سیستم ۱-۳-۲-۴ دارد.

موثرترین مهره های نفت و تراکتورسازی +جدول

تراکتوری ها در دو دیدار آخر خانگی خود برابر رقبای بین‌المللی کم صاحب توپ و میدان نبودند اما در نهایت به تساوی ۲-۲ برابر الاهلی عربستان و شکست ۱-۲ مقابل نسف قارشی رضایت دادند.

دل مشغولی بزرگ، محرومان تراکتور
شاید بزرگترین دل مشغولی اولیویرا برای بازی فردا محرومیت دو مدافع ثابت تیمش محمد ایرانپوریان و خالد شفیعی و پیدا کردن جایگزین برای آنها باشد. با این اوصاف حضور یک مدافع برزیلی آماده و سرحال با فیزیک بدنی مناسب به اسم سلیو دوس سانتوز برای تونی قوت قلب است. حتی بازگشت حبیب گردانی به تمرینات و حضور او در پست مدافع چپ تیم می‌تواند آرامش ذهنی را به تونی بازگرداند.

البته اولیویرا در جناح چپ سعید آقایی ۲۰ ساله اما قابل اتکا را هم دارد. همان‌طور که شاهین ثاقبی سابقه بازی کردن در پست دفاع راست- به جای ایرانپوریان- را دارد.

جدول عملکرد این فصل بازیکنان تاثیرگذار تراکتورسازی

بازیکن

پست

سن

تعداد بازی

حضور در ترکیب اصلی

مجموع دقایق بازی

گل زده/ خورده

کارت زرد

کارت قرمز

توضیح

حامد لک

دروازه‌بان

۲۴

۲۴

۲۳

۲۰۹۰

۲۳

۱

سلیو سانتوز

مدافع

۲۷

۸

۶

۵۶۲

۱

۱

در داربی تبریز به گسترش گل زد

میرهانی هاشمی

مدافع

۳۲

۱۹

۱۶

۱۴۱۵

۱

هفته۹ برابر استقلال‌صنعتی مرتکب خطای پنالتی شد

فرشاد احمدزاده

هافبک

۲۲

۲۶

۲۰

۱۸۰۲

۳

۵

به گسترش، استقلال‌صنعتی و پیکان گل زد

احمدامیر کامدار

هافبک

۲۶

۲۵

۱۷

۱۴۲۸

۲

مهدی کیانی

هافبک

۲۸

۲۶

۲۵

۲۲۶۵

۱

۵

هفته۵ برابر صبا پاس گل داد

آندرانیک تیموریان

هافبک

۳۲

۱۲

۱۰

۹۹۸

۲

۱

به صبا(هفته۲۰) گل ۳امتیازی زد

سامان نریمان‌جهان

مهاجم

۲۴

۲۶

۲۱

۱۹۰۱

۹

۶

مقابل استقلال(هفته۲۹) هت‌تریک کرد

سعید آقایی

هافبک- مدافع

۲۰

۱۰

۳

۳۵۷

۲

ادر لوسیانو

مهاجم

۳۲

۲۹

۲۶

۲۳۹۴

۱۹

آقای گل لیگ‌برتر است

 منبع: مشرق