تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , تیر, ۱۳۹۳ | ۱۲:۴۶:۳۰
کد مطلب : 36003
امام جمعه مسجدسلیمان:

مابرای صدور انقلاب خود منتظر ویزا نمی مانیم/دو بال مهم رهبری که هاشمی آن ها را حذف کرد

حجت الاسلام امینی گفت : چگونه ما به یک طلبه ساده که در یک مسجد نماز جماعت می خواند امام جماعت می گوئیم ویا به یک روحانی امام جمعه می گوئیم اما به تنها پناه مسلمین جهان یعنی حضرت امام خامنه ای امام نگوئیم .

 

به گزارش عصر آبادان به نقل از هفتکل نیوز،مراسم احیاء ۱۹ رمضان  در مسجد جامع هفتکل با حضور و سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین امینی امام جمعه مسجد سلیمان و مداحی مداحان اهل بیت با شکوه خاصی برگزار شد.

حجت الاسلام امینی در سخنانی  پیرامون ولایت به تفاوت های مکتب شیعه با مکاتب غیر شیعی در مبارزه با ظلم و فساد پرداخت و گفت:شیعه باید به شیعه بودن خود افتخار کند.

وی با بیان عقاید غلط دانشمندان اهل تسنن به نظرات این دانشمندان اشاراتی نمود وعلت وضعیت فعلی کشورهای سنی مذهب و تسلط حاکمان ظالم بر این کشورها را در همین عقاید و منطق غلط دانست.

حجت الاسلام امینی اظهار داشت :بعد از فوت حضرت امام خمینی (ره ) در اولین نماز جمعه تهران آقای رفسنجانی که این روزها باید برای ایشان بسیار دعا کنیم گفت : آیه الله خامنه ای امام نیست و مرجع تقلید هم نیست اما وی فقط  آیه الله است وآقای هاشمی با این سخنان دو بال مهم رهبری انقلاب که مرجعیت و امامت بود را حذف کرد .

وی افزود : چگونه ما به یک طلبه ساده که در یک مسجد نماز جماعت می خواند امام جماعت می گوئیم ویا به یک روحانی امام جمعه می گوئیم اما به تنها پناه مسلمین جهان یعنی حضرت امام خامنه ای امام نگوئیم .

امینی تصریح کرد : کلمه امام بار معنایی و سیاسی بسیار بزرگ وسنگینی دارد که بسیاری از دانشمندان غرب آن را دریافته اند وبه شدت از به کار بردن آن امتناء می کنند اما متأسفانه مردم ما از  بکار بردن امام برای نام مبارک رهبری غافل مانده اند .

امام جمعه مسجدسلیمان درادامه با یادآوری حماسه های دلاورمردان ۸ سال دفاع مقدس ،به جمله آن نوجوانان ۱۶ ساله  که در جبهه در پشت پیراهن خود نوشته بود که “مابرای صدور انقلاب خود منتظر ویزا نمی مانیم” اشاره کرد وگفت : این جوانان در سال های اول انقلاب که هنوز صحبتی ازبیداری اسلامی والگو برداری کشورهای منطقه از انقلاب اسلامی در میان نبود با هدف جهانی شدن اسلام به جنگ با کفار پرداختند واین ها دست پروردگان مکتب خمینی کبیر ومکتب شیعه بودند .

دعای افتتاح، زیارت عاشورا،دعای جوشن کبیر و قرآن بسر از دیگر برنامه های این مراسم بود.

  1. سید علی موسوی می‌گه:

    سلام سوالی که من دارم دراین ماه مبارک بانکها وامهایی با نرخ ۲۷درصد به مردم میدهند وشرط وشروط هم میگذارند وفقط درسود سهیمند ودصورت زیان کاری به شریک تجاری ندارند ایا اینها درکشوراسلامی مصداق ربا نیست اکثرورشکستگیها مال تفاوت نرخ بهره وسود بانکی است که به سپرده مردم ۱۰درصد سود میدهند ولی خودشان ۲۷درصد مشروط از مردک میگیرند تازه با منت ورشوه وکلی وثیقه