تاریخ انتشار خبر: ۲۷ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۲:۵۱:۳۶
کد مطلب : 54537

ماجرای تصاویر و فیلم لحظات آخر مرتضی پاشایی

از دنیا رفتن مرتضی پاشایی آنقدر خبر و حاشیه داشت که می شود چندین جلسه کارشناسی و روانشناسی درباره پوشش رسانه ای، حضور و رفتار مردم، قدرت شبکه های اجتماعی و … برگزار کرد.

به گزارش عصر آبادان به نقل از فرهنگ نیوز،  با همه این اوصاف اما مراسم تشییع این جوان هنرمند برگزار شد و حالا مانده اند خانواده و دوستان و هوادارانش با یک دنیا خاطره.

اما بی شک پدر و مادر مرتضی بیشترین سختی را در این میام متحمل شدند. هزینه درمان و خستگی به نتیجه نرسیدن اقدامات پزشکی و تحمل ازدحام و فشار هواداران و خبرنگاران و … به یک سو، و اقدام زشتی که در اینترنت به عنوان فیلم لحظه های جان دادن مرتضی پاشایی معروف شد یک سوی دیگر.

اقدامی که گلایه های تلخ مادر مرتضی را در پی داشت. صحبتهای مادر مرحوم مرتضی پاشایی را اینجا بخوانید.

فیلم جنجالی چطور منتشر شد؟

بازار شایعات داغ است برخی می گویند این فیلم را یکی از خواننده های پاپ که به ملاقات مرتضی پاشایی رفته بود گرفته و برخی عنوان می کنند که این، کار دو پرستار سهل انگار بوده که اکنون در بازداشت هستند.

سیدحسن قاضی زاده هاشمی در خصوص شایعه انتشار تصاویر لحظات آخر مرتضی پاشایی توسط کادر پرستاری گفت: قطعاً این خبر دروغ است و جامعه پرستاری ما همانند جامعه پزشکی ما هرگز چنین رفتاری را نخواهند داشت و به هیچ عنوان چنین اقدامی نمی تواند از سوی کادر پرستاری صورت گرفته باشد.

وزیر بهداشت ادامه داد: خانواده مرحوم مرتضی پاشایی همانگونه که خودشان عنوان کردند بسیار قدرشناس کادر پرستاری و پزشکی هستند و نباید به شایعات توجه کرد.
قاضی زاده هاشمی  در پایان در خصوص اینکه اگر چنین شایعه ای به اثبات برسد چه برخوردی با فرد متخلف خواهد شد، اظهار داشت: من هرگز چنین مطلبی را نمی پذیریم و قطعاً این خبر دروغ است.

گذشته از اینکه این فیلم چطور سر از گوشی های تلفن همراه و شبکه های اینترنتی درآورده ، باید یک نکته ضروری را همین جا یادآور شویم و به قول احسان علیخانی همین جا از بازنشر این فیلم یا حتی به دنبال آن گشتن صرف نظر کنیم.

این فیلم اصلا مربوط به لحظات پایانی زندگی مرتضی پاشایی نیست! بله درست متوجه شدید . خبرنگار البرز این فیلم را با یک پزشک بازبینی کرده و می گوید این فیلم ناراحت کننده احتمالا مربوط به لحظات تحمل درد ناشی از مصرف داروهای شیمی درمانی است. دلیل دیگری که ثابت می کند این فیلم ادعایی واقعیت ندارد اینکه، موهای مرحوم مرتضی پاشایی در این فیلم کاملا قابل رویت است ، حال انکه متاسفانه شدت بیماری در روزهای آخر باعث شده بود تمام موهای این هنرمند جوان بریزد.

از نوشتن این سطرها شرمنده ایم و خاضعانه از حضور  مادر و پدر مرتضای عزیز عذرخواهی میکنیم. اما حالا که به لطف حضور مردم قدرشناس و هواداران او کمی ، فقط کمی از دردهای نبودنش التیام یافته است وظیفه رسانه ای مان ایجاب می کرد به فرد یا افرادی که با لذت و عقده کم بود توجه دیگران و کلیک گرفتن برای سایتهایشان از نمایش و ارسال دردآورترین صحنه ها ابایی ندارند توصیه کنیم ، ساحت شریف جامعه و فضای ذهنی شهروندان را مکدر نسازند و حداقل برای درمان دردشان با یک روانشناس مشورت کنند.

فرهنگ نیوز از نمایش حتی عکس مربوط به این فیلم معذور است.

 1. زهرا می‌گه:

  واقعا چرا بعضی آدما تا این حد سنگ دلن خب چی بهت رسید که فیلمو پخش کردی ایشاله که بترکی گامبو

 2. سارا می‌گه:

  انشالله بمیری که زخم دل مادرش رو نمک پاشیدی

 3. ناشناس می‌گه:

  حیف شد…

 4. حسن می‌گه:

  خدا رحمتش کنه..
  رفت و از دست این مردم دنبال سوژه راحت شد…

 5. سوفی می‌گه:

  واقعا ک ن براتون متاسفم

 6. تراکتور می‌گه:

  متاسفم برای کسانی که فیلم هم میگیرن