تاریخ انتشار خبر: ۳۰ , تیر, ۱۳۹۴ | ۲۳:۳۱:۱۲
کد مطلب : 99517

ماجرای شیرینی یک و نیم میلیون دلاری! +عکس

فروشگاه ” هارودز ” انگلستان با مالکیت خانواده سلطنتی قطر در معرض پرداخت خسارت یک و نیم میلیون دلاری به یکی از کارکنان اخراجی قرار گرفته است.

قطر دراین ماجرا با یک دادخواست قضایی تقریبا نادر مواجه شده که ناظران یکی از قسمت ها علیه فروشگاه اقامه کرده است.

” خوان مکنزی” ۳۵ ساله، کارمند شیلیایی فروشگاه هارودز لندن بعد از اعتراض مشتری نسبت به تازه نبودن یک نوع شیرینی، خواست میزان تازگی آن را شخصا امتحان کند که سایر کارمندان این کار وی را به مدیر فروشگاه گزارش کردند و به همین دلیل مکنزی بعد از تسویه حساب اخراج شد.

ماجرای شیرینی یک و نیم میلیون دلاری! +عکس

ارزش شیرینی که توسط مکنزی خورده شد حدود ۱۲ دلار است و وی به دلیل اخراجش از قاضی دادگاه خواست که بیش از یک میلیون و ۵۰۰ هزار دلار خسارت به وی تعلق گیرد.

مکنزی در دادخواست خود خاطرنشان کرده که اخراج او عادلانه نبوده و پیش از این نیز از سوی برخی همکارانش با رفتارهای تبعیض نژادی مواجه شده زیرا آنها ترجیح می دهند همکارشان یک زن باشد و یا از اهالی آمریکای جنوبی نباشد.

یکی از زنان همکار مکنزی در اولین جلسه دادگاه ادعا کرد که چون او بدون حضور یکی از همکارانش و یا مسوول بخش مربوطه اقدام به امتحان شیرینی کرده کار او سرقت محسوب می شود.

جلسه بعدی دادگاه به زمانی دیگر موکول شده است.

فروشگاه هارودز لندن درسال ۱۳۸۹ از سوی محمد الفاید، میلیاردر مصری به قیمت ۱٫۵ میلیارد پوند (۲٫۳ میلیارد دلار) به شرکت سرمایه گذاری خانواده سلطنتی قطر فروخته شد.

تاجر مصری مالک فروشگاه پس از ۲۵ سال اداره آن که واقع درمحله نایتزبریج شهر لندن است، قصد بازنشستگی دارد تا وقت بیشتری با خانواده اش صرف کند.

این فروشگاه در سال ۱۸۴۰ تاسیس شده و الفاید آن را در سال ۱۹۸۵ به قیمت ۶۱۵ میلیون پوند خریداری کرد.

منبع: العالم