تاریخ انتشار خبر: ۳۱ , فروردین, ۱۳۹۳ | ۱۹:۵۵:۲۸
کد مطلب : 25822
تکمیلی دو خبر /

ماجرای عدم انتشار تک تاب و اصلاح بنر تبلیغاتی شهرداری آبادان

انتشار دو خبر از عصر آبادان طی ساعات گذشته واکنش های مختلفی را در بر داشت.

به گزارش عصر آبادان انتشار دو خبر از شهرداری آبادان در این پایگاه خبری ، طی ساعات گذشته واکنش های مختلفی در پی داشت.

در یکی از این اخبار با عنوان  ” انتشار دومین شماره هفته نامه “تک تاب ” شهرداری آبادان متوقف شد  ”  به مخالفت شورای شهر آبادان با توزیع هفته نامه ی جدید شهرداری به نام تک تاب که دومین شماره ی آن چاپ شده بود اشاره شد که پیگیری های بعدی در این مورد نشان داد در مدت زمان ویرایش و قرار گرفتن خبر در خروجی عصر آبادان ، این هفته نامه توانست موافقت شورای شهر را برای توزیع کسب کند و توزیع شود.

به همین دلیل ضمن عذرخواهی از مخاطبان تاکید می کنیم اصل ماجرا یعنی مخالفت شورای شهر با توزیع این نشریه کاملاً صحت داشته و اساس مطلب درست بوده است اگرچه نهایتاً تک تاب دوم  منتشر شد.

در دیگر خبری با عنوان ” ترویج مصرف گرایی و تجمل پرستی با عزم شهرداری و مدیریت ستادی! ” که به شهرداری آبادان مربوط بود در یک بنر تبلیغاتی به مناسبت جشن میلاد حضرت زهرا(س) اجرا می شد از  عنوان “عرضه محصولات بهداشتی و آرایشی و پوستی ویژه ی بانوان” استفاده شد که با واکنش بسیاری از مردم و رسانه ها مواجه شد.

 banner-shahrdari-eslah2

در پی انتشار این خبر و پس از حساسیت مردم نسبت به این اقدام تامل برانگیز ، شهرداری آبادان صبح امروز بنرهای یاد شده را به روشی که در تصویر مشاهده می کنید اصلاح کرد.

banner-shahrdari-eslah1

گفتنی است این پایگاه خبری ضمن تقدیر از ظرفیت پذیرش اشتباه در نزد مسئولان و مدیران بخشی شهرداری آبادان که منجر به اصلاح این بنر مسئله دار شد این نکته را یادآور می شود که بهتر بود این سازمان برای اجرای چنین برنامه ای که به بهانه ولادت حضرت زهرا(س) برگزار می شد به جای استفاده از نمایشگاه عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی از نمایشگاه هایی برای ترویج سیره ی دخت نبی اکرم(ص) در میان زنان جامعه و مانوس شدن مادران و دختران با الگوی زندگی آن حضرت بهره می برد.

ضمن اینکه شهرداری آبادان می توانست برای عرضه ی محصولات آرایشی و بهداشتی زمان دیگری را در نظر بگیرد که اتفاقاً نیاز چندانی هم به بهانه هایی مانند جشن نداشته باشد تا اینکه در جشن ولادت حضرت فاطمه(س) دست به چنین کاری بزند.

 1. عالمی می‌گه:

  در دیدگاه اسلامی بیان حقایق و واقعیت ها و جاری و ساری کردن آن در مورد افراد حقیقی و یا حقوقی مورد تاکید است. اما در تفکرات غیردینی، غیر اسلامی و باندی ممکن است در قالب های دیگری به دیگران تعرض شود، در حالی که در تبلیغات اسلامی بیان حقیقت، توانمندی ها، پتانسیل ها و کارآمدی هدف است و اهانت، تحقیر و تخریب دیگران در هیچ یک از قالب های شرعی، وجدانی، اخلاقی، عرفی، علمی و قانونی نمی گنجد!

 2. غفاری می‌گه:

  خبراتون کهنه شده بابا… شماره سوم هم منتشر شده و روی دکه ها موجوده! مخبر شما کمی از بقیه عقب تشریف دارن…

 3. Hamood می‌گه:

  این ” بسیاری از مردم و رسانه ها” کیا بودن؟ نام ببرید ما هم آشنا بشیم . فقط خواهشا صریح بگید.

 4. شهیدی می‌گه:

  مگر وظیفه شهرداری زدن نمایشگاه لوازم آرایشیه که میگید وقت دیگری باشه!!!
  شما چرا؟

 5. تارا می‌گه:

  بروید و یکبار دیگر داستان قوم بنی اسراییل و بهانه های آنها را بخوانید!