تاریخ انتشار خبر: ۶ , اردیبهشت, ۱۳۹۳ | ۰۲:۰۱:۰۵
کد مطلب : 26544
دم خروس دوباره بیرون زد/

ماجرای قرارداد چند صد میلیونی یک سازمان با شرکت خاص/ یک نفر جواب دهد : مردم آبادان و خرمشهر کجای قصه اند؟

اسناد قرارداد چند صد میلیونی یک سازمان با شرکتی خاص ، از توجه مدیران ارشد سازمان به اطرافیان به جای اهمیت به توسعه آبادان وخرمشهر حکایت دارد.

به گزارش عصر آبادان ، سند قرارداد ۹۸۹ میلیونی یکی از سازمان های آبادان و خرمشهر با یک شرکت خاص نشان می دهد برخی از مدیران ارشد این سازمان به جای پرداختن به توسعه و آبادانی این دو شهر عقب افتاده ، آن را محلی برای ویژه خواری و رانت بازی می دانند.

به نظر می رسد این رویه در سازمان مورد نظر تبدیل به یک موضوع نهادینه شده و هر کس به محض اینکه  موقعیتی برای خود متصور شود آن را به مثابه ی طعمه ای برای خود و اطرافیانش قلمداد می کند.

آنچه جای تاسف دارد اینکه جایگاه مردم در این بین کجاست و چه کسی باید از حقوق آنان دفاع کند.در شرایطی که هر کدام از آقایان به نوبه ی خود شرایط حضور یاران و فامیل و خانواده ی خود را برای تصرف در امور بیت المال فراهم می کنند ، تکلیف سایرین که برای پویایی شهر و میهن و سامان دهی امور زندگی شان ، چشم امید به نظام وانقلاب و کشور بسته اند ، چه خواهد شد؟

این بار نیز دم خروس از پشت یکی دیگر از قراردادهای فامیلی و خانوادگی بیرون زد و قراردادی عیان شد که جای تامل دارد.

در این قرارداد که بدون تشریفات و مناقصه منعقد شده ، شرکت سیمین رز اروند به مدیر عاملی آقای “عبدالله  نورانی ” به ازای دریافت مبلغ حدود ۹۹۰ میلیون معادل تقریبی ۹۹میلیون تومان متعهد می شود به خرید گونه های گیاهی برای سازمان یاد شده ، اقدام کند.

روشن است که دلیل عدم برگزاری مناقصه ، مبلغ قرارداد است که چون به یکصد میلیون تومان نمی رسد از انجام تشریفات مناقصه معاف می شود و چنانچه حدود یک میلیون تومان به میزان قرارداد افزوده می شد ، داستان شکل دیگری پیدا می کرد.به همین جهت این قرارداد که نه روزنامه می شود و نه کسی از آن مطلع  ، فقط آقای عبدالله نورانی را پیدا می کند.

به هر حال این قرارداد در اسفند ماه ۹۲ ثبت می شود و شرکت مذکور اکنون در پی یافتن گونه های گیاهی است! اما موضوع از آن جهت اهمییت دارد که مدیرعامل این شرکت برادر یکی از معاونان سازمان است. معاونی که اگر چه سبقه ی به اصطلاح  ارزشی دارد اما بسیاری ، ورود مدیران اخیر به سازمان را از جانب وی می دانند و معتقدند در امتیازدهی به دوستان و اطرافیان خود ، پیشتاز است.

 1. عمران می‌گه:

  سایت محترم با سلام. فاش کردن نام افراد بدون تحقیق و تفحص و محرز شدن امری ناپسند و بدور از شأن سایت اطلاع رسانی شما می باشد. شما ببینید قوه قضائیه با چه شیوه ای متهمان پرونده های بزرگ را معرفی می کند و بعضا از حروف اول نام و نام خانوادگی شخص متهم یاد می کند و تا محرز شدن اتهام از ذکر کامل نام آنها خودداری می کند. و این مصداق حفظ آبروی مسلمان است. لذا از سایت محترم استدعا دارد نسبت به حذف این خبر و عذرخواهی از خوانندگان اقدام فرموده و تا محرز شدن این موضوع از درج آن خودداری فرمایند. با تشکر.

 2. رضا می‌گه:

  واقعاً براتون متاسفم . حالا صرفاً چون فامیلش نورانی است زوم کردین ؟ بروید و از حاجی حلالیت بگیرید که فردای قیامت باید پاسخ گو باشید. جهت اطلاع عرض کنم که ایشان تنها شخص بومی است که در کار گل و گیاه است. تا قبل از ورود ایشان افراد غیر بومی با هزینه های بالا تری گل و گیاه وارد این شهر میکردند. شما غریب پرستید. شما فکر کردید ۹۹ میلیون سود خالصه؟ برو حلالیت بگیر از حاجی

 3. مصطفی می‌گه:

  اقای سردبیر ونگارنده اگر واقعا شما میخواهید به فکر مردم شریف ابادان و خرمشهر باشید اینگونه جناحی و سلیقه ای به موضوعات نپردازید مگر اجرای یک قرارداد ۹۰میلیون تومانی ایا بیشتر از ۱۰یا ۲۰میلیون تومان سود دارد شما که به اسناد سازمان دسترسی دارید چرا حرفی از قرارداد های برجا مانده که چند میلیارد تومانی هستند و پرونده های انها بلا تکلیف مانده حرفی نمیزنید؟؟؟؟؟ شما را در این خصوص به وجدانتان ارجاع میدهم ضمنا این شخصی که شما قصد تخریب ان را دارید انقدر از نظر اخلاقی و انسانی بزرگ است که با این حرف ها تخریب نخواهد شد

 4. اميد می‌گه:

  همش دروغ و سیاست بازی

 5. صفا می‌گه:

  رانت خوار ، خدا ازت نگذره .

 6. شیخی می‌گه:

  ایول ایول عصر آبادان و ایول

 7. شادی می‌گه:

  نمیدونم چرا بعضی ها از این خبر سایت عصر آبادان ، به تکاپو افتادن و ترسیدن. بابا نترسید. فقط یه نفر یه قرارداد رو به …داده! همین !

 8. هادی می‌گه:

  حضرت آقای سردبیر چرا ازطلا ع رسانی مردم واهمه دارید می ذاشتی مردم مطلب مارابخونن تا به یاوه گوییهای شما پی ببرند

 9. بنده خدا می‌گه:

  لطفا غلط املایی تیتر خبر را اصلاح نماییدمیلونی نه میلیونی درست است

 10. ثوامر می‌گه:

  آهای گل شقایق …… @ اصلاً به قول بعضی ها آقای …دلش خواسته این قراداد و به …. بده .اصلا این کارش هم منع قانونی نداشته. اصلا به مردم چه ربطی داره. اصلا به وجدان داران چه ربطی داره. اصلا هرکی دلش میخواد هر کاری بکنه. مردم مظلوم آبادان و خرمشهر خیلی جالبه >>>>>>> نه …………………

 11. 118 می‌گه:

  هر مسئولی که به مردم ظلم بکنه باید فردای قیامت پاسخگو باشه. آهای مسئولین حواستون باشه . خدمت در آبادان و خرمشهر ثواب جهاد و شهادت را دارد . این توفیق را از خودتون سلب نکنید.

 12. عباس می‌گه:

  به کوری چشم بد خواهان حاج عبدالله فرمانده عزیزمون خیلی بی غیرت هستین که میخواین فرمانده مارو خراب کنین

 13. 1 می‌گه:

  خوب و جالب.کی میاد یه مطلبی رو منتشر میکنه بدون هیچ مستنداتی بعد دوستان ما هم شروع میکنن به قضاوت کردن .شما که میگید اسناد در سازمان موجود میباشد قسمتی از اون رو نشون بدید دوستان شما که به این مسئله دسترسی دارند پس شما هم مستند صحبت کنید.احسنت به دوستان تیز بین ..و …که اینقدر راحت اطلاعات یه سازمان رو سایتاست البته اینهم نکته قابل توجه ای میباشد….

  • ذاکریان می‌گه:

   سلام .چرا دور قمری میزنی ؟ اصلا برو از خود آقای …در مورد این قرارداد بپرس. اگه هم وقت نمیکنی بری ، باهاش تماس بگیر.

   • 1 می‌گه:

    آقای ذاکرین از دو رقمی زدن میگی.خوب دیگه چرخه چرخیده و الان وقت دو رقمی زدن ما شده.آقایون وقت تعریف و تمجید حساب اون دو تا واحد مربوطه رو میزنید ولی نقدی میشه نقطه چینش میکنید؟شما که رو بازی میکنید پس این کارا چیه؟

  • عمران سازمان مگه می‌گه:

   در جواب اقای ۱ دوست داری ادرس کارگاه پرورش گل و گیاه رابه شما بدهم.بدون مناقصه دیروز هم چکش صادر شد.

 14. هادی می‌گه:

  یاورجون چراتابحال به قراردادهای بزرگترومیلیاردی حساس نشدی پسر..

 15. هادی می‌گه:

  ماهرچه گشتیم وسعی کردیم تابدونیم حضرت سردبیر این سایت کیه نفهمیدیم !!!!!!!؟؟؟؟شمااگه فهمیدین به ماهم بگین می خوایم ازنزدیک هدایتش کنیم

 16. سالم پور می‌گه:

  ۹۰ میلیون تومان که چیزی نیست. بعضی ها بیشتر دادن. مثلا ۲۰۰ میلیون تومان . حالا به اسم آبادانی خرمشهر دادن البته اینطور میگن خدا میدونه واسه چی دادن. در نهایت ما که نفهمیدیم کی میدونه . حالا جداً کی میدونه ؟

 17. داستان نزاد می‌گه:

  تا نباشد قراردادی @ مردم نگویند قراردادها @

 18. خودخواه می‌گه:

  به من هم از این قراردادها بدید . ممنون می شم . هَشتَم گرو نُهَم هست. التماس میکنم منو از این پروژه ها خبردار کنید.

 19. جاسمیان می‌گه:

  آیا بازرسی از این قراردادها خبر دارد؟؟ اگه خبر داره پس چرا پیگیری نمیکنه؟ نکنه …………..

 20. غیرتمند می‌گه:

  در مورد موسسه بهار خرمشهر هم توضیح بدید که چرا دارن بهشون کمک میکنن. ؟ چه کسانی عضو هیات امناء این موسسه هستند.؟ پیشنهاد میدم برید موسسه بهار خرمشهر و سرچ کنید و اسامی هیات امنا را ببینید

 21. دو برره می‌گه:

  بعی از این آقایونی که ادعا دارن بومی هستن ، درسته که بچه خرمسهر هستن اما تقریبا ۲۰ سال هست که به خرمسهر نیومدن و حالا بعد از ۲۰سال اومدن اینجا . به نطرتون به اینا میگن بومی واقعی؟

 22. بیدار می‌گه:

  اگه اینجوریه ،آیا اگه من هم بیام منطقه آزاد به همین راحتی قرارداد و کارها و پروژه ها رو به من هم میدن.

 23. مجنون می‌گه:

  مدافعان خرمسهر و آبادان در جنگ تحمیلی باید برن وصیت نامه سهید باکری رو بخونن و حفط کنن.

 24. یاور می‌گه:

  آقای حاج ن : چرا قرارداد ۹۰میلیون تومانی را به برادرت دادی؟؟ آیا نمیسد بقیه هم مطلع بسن؟؟؟؟ من قصد تخریب سما رو ندارم فقط سوال واسم پیس اومده همین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

 25. ابری می‌گه:

  چقدر سما آی کیو هستید : منطور عصر آبادان چند صد میلیون ریالی هست.

 26. شعبون برادر رمضون می‌گه:

  چرا اینقدر فحش نثار هم میکنید . دور زدن قانون بخدا حرام و برای بچه رزمنده حرام تر . کسی منکر نیست که باید توجه بیشتر به رزمندگان و جانبازان صورت گیرد ولی این توجه باید قاعده خود را داشته باشد. من توصیه میکنم سایت عصر ابادان شجاعت بخرج دهد و فراخوان دهد تا ببینیم چه تعداد ادم شبیه نورا نی ها در ابادان و خرمشهر هستند و ایا منطقه ازاد حاضر است راه و روش گرفتن پروزه ها را اینگونه به انها یاد دهد و یا این قضیه برای عده ای خاص است .

 27. زورو می‌گه:

  بابام جان این قدر توی کار این بنده های خدا ریز نشو و دخالت نکن.

 28. عاقل می‌گه:

  به نظرم دستگاههای مربوط باید در مورد واگذاری قراردادها بررسی و نظارت بیشتری انجام بدند

 29. فدایی داری داداش می‌گه:

  سلام دوستانی که کامنت گذاشتید به نظرتون آیا نمیشد دیگران رو هم از این کار و قرارداد مطلع میکردند و میزاشتن سود این قرارداد توی جیب بقیه هم بره؟؟؟؟؟

  • زهرا می‌گه:

   انگار بعضی از آقایون خواب اند یا خیلی ببخشید خنگ تشریف دارن…تنها شرکتی که چنین پروژه هایی انجام میده همین شرکته، برن از اهواز یا تهران و …کسی رو بیارن این کارو انجام بده راضی میشین؟؟؟؟؟؟خیلی بهتون فشار اومده واسه این ۹۰ میلیون ؟برید شرکت گل و گیاه تاسیس کنین تو تابستون و زمستون کار کشاورزی وباغبونی کنید که بتونید پروژه گلکاری بگیرید

 30. هادی می‌گه:

  ممکنه آدرس دفتروشما ره تلفن سایت رااعلام کنید

 31. ناشناس می‌گه:

  مسولین عصر ابادان به نظر من اگر حتی ۱۰۰ میلیون بدون عقد قرارداد هم به حاج عبداله هدیه بدهند قسمت کمی از حق او و دیگر جانبازان ابادانی و خرمشهری را که بر گردن ایران دارند داده اند ضمنا حاج عبداله امتحان خود را از ابتدائ جنگ تا حالا خوب پس داده حتی به فرض محال اگر مسولین منطقه ازاد هم نیت خیری نداشته باشند حاج عبداله نورانی که بچه نیست بازی بخوره پس لطفا شما از نشر اخباری که ارامش این منطقه را بر هم میزنه خودداری کنید

 32. الهه می‌گه:

  سایتتون هم که زرد از اب درامد حداقل میدادید یکی خبر بنویسه که یکم سواد داشته باشه که اشتباه فاحش نکنه تا ابروی سایتتون نره . معلومه کس که این خبر کذب رو نوشتن ایشون رو خار چشم خودشون دیدن وگرنه نیت و صداقت و خیرخواهی ایشون نه تنها برای هیچ ابادانی و خرمشهری پوشیده نیست.بلکه …و مسولین ایشون رو به خوبی میشناسن وبارها به دیدار ایشون مشرف شدن . اقایونی که سردار …خار چشمتون شده خواستید با نیت بدتون ابروی یه مومن رو ببرید اما خدا مکرتون رو به خودتون برگرداند اونم به وسیله اشتباهات فاحش و بدون تحقیق درباره قیمت و قانون که در بالا دیدیم که اشاره شده.

 33. میلاد می‌گه:

  من زیاد با مسایل سیاسی کاری ندارم ولی به چشمای خودم شک کردم وقتی این خبر رو تو سایتتون دیدم سوالم اینه : واقعا خداوکیلی خودتون به نوشته هاتون ایمان دارین با اینکه حاج …. رو از هر کسی بهتر میشناسید ولی به خاطر خراب کردن جو سیاسی …وجدان رو زیر پا گذاشتید و خبر کذب به این وحشتناکی رو ثبت کردید ۹۰۰۰۰۰۰۰=چند صد میلیون؟؟؟؟؟؟؟؟

 34. تقوا می‌گه:

  نوع تیتر زدنتون نشون میده قصدتون خیر نبوده منو یاد لیستی میندازید که توجیب احمدی نجاد بود وهیچ وقت هم در نیومد اما بعدش که رفت معلوم شد کی بودن وچطور تو ده سال گذشته بیتالمال رو به باد دادن راستی از هزینه های حراج ماشین احمدی نجاد چیزی نداری رو کنی…… امام حسین (ع) :اگر دین ندارید لا اقل آزاده باشید

 35. حسيني می‌گه:

  با چه منظور سایت معلوم الحال شما سردار عبدا… نورانی فرمانده و از فاتحان خرمشهر را که مبارزاتش در قبلل انقلاب و مجاهداتش در طول ٨ سال دفاع مقدس بر هیچکس پوشیده نیست نشانه گرفته است. قطعا این بزرگمرد را نمیشناسید

 36. عرفان می‌گه:

  دروغ گوها خجالت بکشید باابروی کسی بازی نکنید میدونی همین بنده خداچقدربه میهن خدمت کرده

 37. ناشناس می‌گه:

  اهای جماعت عصریون : شما کی هستید ابشخور فکری شما از کجا سرچشمه میگیره ………….

 38. Hadi می‌گه:

  اولا طبق قانون ایشان میتونند با سازمان قرارداد ببندند ؛ قانون میگه عقد هرنوع قرارداد با بستگان درجه١ ممنوع است به استثنا موضوع کشاورزی و گل و گیاه . لذا شما که از قانون بی اطلاعید چرا با آبروی سرداران جنگ بازی می کنید؟!!!
  دوما شما در تیتر خبر نوشتید قرارداد چند صد میلیونی ، در حالی که در متن خبر مینوسید قرارداد زیر صد میلیون بوده !!!
  ثالثا شما که دم از حفاظت از بیت المال میزنید میدانید که همین آقا به همراه شهید جهان آرا و شهید موسوی از اصلی ترین مدافعین شهر بودند و حتی بعد از پایان جنگ با وجود جراحت های به جا مانده از جنگ در منطقه حضور داشتند آن هم فقط برای حفاظت از بیت المال

 39. ناشناس می‌گه:

  عصر ابادان خودتو ضایع کردی بادروغ وتهمت میخوای جلب توجه کنی

 40. مرتضی می‌گه:

  هدف از این گزارشها فقط از روی دشمنی و حسادت و نه از روی واقعیت است چرا که در این شهر هزاران بار حقوق مرم توسط زورمداران پایمال میشه پس چرا گزارش اونها رو نمیدین .

 41. فاطمه می‌گه:

  امام صادق می فرماید: بردن آبروی مومن مساویست با تخریب خانه خدا …و چه کسی به خود جرات می‌دهد کعبه را خراب یا به آن اهانت کند؟ آیا جز ستمکارانی مانند یزید که حکم تخریب و آتش زدن کعبه را صادر کرد؟ کسی چنین جسارتی را دارد؟ اسم خبرگزاریتان را به عصر یزید تغییر دهید با مسماتر است

 42. محسن می‌گه:

  آقای گزارشگر و آقای مدیر مسوول،من بیشتر اخبار منطقه آزاد رو از اینجا مطلع میشدم و شما اینبار اسم کسی رو اوردید که واقعا خنده دار بود و گزارشهای قبلیتون رو هم زیر سوال برد.فهمیدیم توی گزارشاتون هم سلیقه ای عمل میشه و به دنبال اخبار مستند نیستید

 43. محسن می‌گه:

  حاج عبدالله نورانی ازنادرترین فرماندهانی است که بخاطر رشادت هایش مستقیما ازمقام معظم رهبری مدال فتح دریافت کرده اند . مردم خوب شمارا می شناسند که باچه اغراضی این گزارش راتهیه کرده اید.

 44. علي می‌گه:

  در کل منطقه این تنها مرکزی است که این کار رو انجام میده و ما بجای حمایت از کارآفرینی آن هم توسط فرماندهان جنگ آنها را تخریب میکنیم ؟!!!

 45. Armin می‌گه:

  من همین جا از اقایان نورانی معذرت میخوام واقعا مطلب تون نامردی بود

 46. tohid می‌گه:

  اقای مدیر مسول که خبر رو تایید کردین شما چقدر حاج …رو میشناسی ایشان را از نزدیک دیدی از انسانیت دوره کارتون هم خود ایشان هم برادرشان جانباز هستن ابروی نورچشمان شهرمان را به بازی گرفتین

 47. مصطفي می‌گه:

  بابا مردیم از خنده قراردادچندصد میلیونی کجا برای جلب توجه تیترزدین همش ۹۰میلیونه اونم که به خودش ندادن باید کار کنه معلوم است به منظور تیتر زدین اقای نورانی رو همه میشناسن به گردن همه حق دارن قراردادهم بسته باشن کجاش اشکال داره اگه طرف ا اهوازی بود یا تهرانی بود بهتربوداین بچه شهرمونه تو این شهرجانباز شده خداکنه کارهارو این ادم ها بگیرین چون باصداقت و ایمان کارمیکنند خجالت بکشید همه چیزرو سیاسی کردین……………………

 48. Ahmad Asakere می‌گه:

  Girim ke chenin gharardadi baste shode bashe, kojaye in kar takhalofe?vaghti sherkati moshabeh dar mantaghe vojud nadare, bayad chekar kard? Barrasie har mozu niaz be eshrafe kamel be tamame javaneb darad.

 49. آرش می‌گه:

  با با خجالت بکشین با یه خبر جعلی با آبروی بزرگ مردانی که جونشونو برا شهرشونت گذاشتن به خاطر سیاسی کاری بازی نکنید و سنگ ابادان به دروغ به سینه نزنید البته هر کسی که حاج عبدالله رو بشناسه با خوندن أین خبر کذب خندش میگیره

 50. فدایی داری داداش می‌گه:

  بابا بعضی ها از این قرارداد خبر دارن. زدین وسط خال

 51. ناشناس می‌گه:

  همش دروغ

 52. عبدالله می‌گه:

  این اخبار از کجا اوردی
  از کجا باور کنیم
  البته دزدی یا رانت یا……………….
  دراینجا عادی شده
  خدایاجنان کن سرانجام تو خوشنودباشی ما رستگار

 53. مومن مگه می‌گه:

  این هم کارهای مرد مومن بعد از اوردن خواهر زادها فامیلها از اصفهان و شیراز افرین بر شما گزارشگر عصر ابادان

 54. خرمشهری می‌گه:

  ای خدا کی شر افرادی مثل این به ظاهر آدمها رو از سر خرمشهر کم می کنی یعنی کسی نیست به این …ها عکسالعملی نشون بده تازه مطمین هستیم این تازه اون موردی بوده که نشت کرده اگه بیشتر ورود کنید … هاشون بیشتره خدایا خودت به سزای اعمالشون برس…

 55. حقیقت می‌گه:

  وای به حال ما مردم ابادان و خرمشهر مسئولان این چیزها را می دانن و کاری نمیکنند

  • حسين می‌گه:

   با این گزارش دل تمام رزمنده ها وجانبازان راشکستید .شما اقای …را نمی شناسیدودرحق این جانباز که بنده همرزم ایشان بوده ام جفا کردید اقای ….برادر ٢شهید است و ایشان کسی است که ….جانبازی که ٢سال پیش بعارضه مسأله شیمیایی یکی از چشمشان را از دست داده اند تمام بزرگان شهر خانواده ایشان رامیشناسند واقعا به کجا میخواهید برسید أیا شما مسلمانید

   • حبیب می‌گه:

    جانباز و رزمنده نور چشم ما ولی برادر حسین مگه جانباز نمیتونه خطا کنه و یا گناه کنه!!!!؟؟
    ضناً اگه به متن گزارش دقت کنی قید شده اسناد و قرار داد این مسأله تو خود سازمان موجوده اگه دنبال حقی اول تحقیق کن بعد طرف دعوا را حمایت کن.