تاریخ انتشار خبر: ۱۷ , آبان, ۱۳۹۳ | ۱۸:۵۵:۵۷
کد مطلب : 52562
پیگیری درباره یک شایعه:

ماجرای هتک حرمت به ساحت مقدس حضرت ابا عبد الله (ع) در شهر ری + تصاویر

طبق اعلام منابع آگاه این مراسم جشن توسط تعدادی تبعه افغانی برگزار شده است که همه آنها نیز توسط نیروی انتظامی دستگیر شده اند.

 روز گذشته خبری در شبکه های اجتماعی منتشر شد مبنی بر اینکه “پنج شنبه۱۵ آبان ماه، حدود ساعت ۱۰ شب در محله “باروتکوبی” (صفائیه – شهر ری) در یک سوله متروکه انبار مواد غذایی، عده ای از پیروان فرقه ضاله وهابیت اقدام به برپایی جشن کردند.

پس از اینکه اهالی محل بخصوص جوانان مؤمن و عاشق اهل بیت علیه السلام از این ماجرا اطلاع یافته، در محل حاضر شده و تلاش کردند از برگزاری جشن ممانعت به عمل آورند و در نهایت به درگیری شدید منجر شد.

پس از انجام اقدامات لازم از سمت اهالی محل و جوانان هیئتی، مأموران آگاهی و یگان ویژه در محل حاضر شده و اقدامات لازم را انجام دادند. حدود ساعت ۵ صبح این محله مملو از جمعیت شده و مأموران با برقراری نظم، محل حادثه را در کنترل گرفته و تعداد ۵۸ نفر از وهابیون را بازداشت کردند.

در این زمینه شایعات دیگری نیز مطرح شد که به عنوان نمونه  می توان از فرار ۱۵ نفر از وهابیون که محل آنان تا به این لحظه مشخص نشده است و مرگ چند نفر از وهابیون در درگیری ها نام برد.

با پیگیری درباره این شایعات مشخص گردید : پنج شنبه شب گذشته در منقطه صفائیه شهر ری تهران (جنوب دولت آباد) در یک سوله متروکه ، مراسم جشن و پایکوبی( به همراه سرو مشروبات الکلی )توسط تعدادی تبعه افغانی برگزار شده است .

یک مقام مسئول در نیروی انتظامی در گفتگو با فرهنگ نیوز اظهار داشت: این اتفاق در شب سوم شهادت امام حسین ، باعث برانگیخته شدن خشم عزاداران حسینی و اهالی مومن منطقه صفائیه شد و با مطلع شدن اهالی منطقه و بسیج محل در محکومیت این اقدام تجمع بزرگی در مقابل این مکان صورت گرفت که همه عوامل برگزاری و حاضران در جشن که تبعه افغانستان هستند با حضور فرماندار شهرری و عوامل ناجا به پلیس امنیت منتقل شدند.

این مقام مسئول ضمن رد برخی شایعات منتشر شده در شبکه های اجتماعی ، اجاره این سوله توسط تبعه های افغانی و برنامه ریزی قبلی برای برگزاری جشن ، برخی زد و خوردهای محدود ، حضور مردم عصبانی و  در نهایت تشکر مردم از نیروی انتظامی بابت دستگیری این افراد را از حواشی حادثه پنج شنبه شب ذکر کرد.

طبق اظهارات مقامات مسئول در نیروی انتظامی تهران بزرگ ، نیت این افراد از برگزاری این مراسم جشن و پایکوبی هنوز مشخص نبوده و تحقیقات در این پرونده ادامه دارد و مسئولین امر اعلام کرده اند به زودی گزارش کامل این واقعه را به سمع و نظر مردم خواهند رساند.