تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۱۰:۵۱:۰۵
کد مطلب : 37404

ماجرای ۲تروریستی که منفجر شدند!+عکس

یک روزنامه سعودی، سرنوشت دو تروریست تبعه عربستان را که به سوریه رفتند و در عملیات‌های انتحاری خود را منفجر کردند، بررسی کرده است.

 روزنامه الحیاه در یادداشتی درباره ماه های آخر زندگی این دو تبعه عربستان به نام های عبدالعزیز السعوی و عبدالله السدیری می نویسد: آنها جزء آخرین قربانیان گروههای تروریستی هستند که با تبلیغ و تشویق و اخیرا با زور و اجبار، عده ای را به پیوستن به صفوف خود وادار می کنند.

“الحیاه” که گویی فراموش کرده جوانان سعودی با تحریک رسانه هایی همچون همین روزنامه و رسانه های وابسته به آل سعود و فتوای مفتیان دربار عربستان به سوی آدم کشی و تروریسم گمراه شدند، آورده است: این دو نفر که چند روز قبل در یک عملیات انتحاری به هلاکت رسیده اند، بعد از پیوستن به تروریست های گروه موسوم به دولت اسلامی عراق و شام (داعش) در سوریه از استانی به استان دیگر منتقل شدند و نهایتا در دو عملیات انتحاری متوالی در استان رقه به هلاکت رسیدند.

به نوشته این روزنامه سعودی، داعش این دو نفر را برای اجرای دو حمله تروریستی متوالی در استان رقه در سحرگاه روز پنجشنبه انتخاب کرد تا با خودروهای بمب گذاری شده به یک ایست و بازرسی در مجاورت پایگاه بزرگ نظامی متعلق به تیپ ۱۷ یورش ببرند.

الحیاه در ادامه آورده است: عبدالله صالح السدیری بانام تشکیلاتی “کساب النجدی” و “ابوصهیب الجزراوی” که به اتهام تبلیغ برای گروههای ترویستی در عربستان زندانی شده بود؛ در ژوئیه ۲۰۱۲ و در سن ۱۷ سالگی آزاد شد. وی علی رغم سن کمی که داشت سالها قبل از آن تلاش کرده بود که به القاعده افغانستان بپیوندد. وی در فوریه ۲۰۱۳ با گذرنامه تقلبی به سوریه رفت و به جبهه النصره پیوست و بالاخره با داعش هم رزم شد. السدیری یکی از مبلغان افکار گمراه کننده از طریق پایگاههای ارتباط اجتماعی به شمار می آمد و خواستار آزادی عناصر به زندان افتادۀ القاعده بود. وی همچنین اعلام “خلافت اسلامی” توسط داعش را جشن گرفت و آن را تحقق یک رویا برشمرد و در چندین حمله انتحاری شرکت داشت تا این که در آخرین آنها کشته شد.

این روزنامه می افزاید: و اما السعوی با نام تشکیلاتی “ابوخطاب الجزراوی” اواخر ژوئیه به جنگجویان داعش پیوست تا به همرزمان برادرش ابراهیم صالح السعوی با نام تشکیلاتی “ابو بتار النجدی” ملحق شود که در سپتامبر گذشته در سوریه کشته شده بود. السعوی دایی هیله القصیر است که پس از اثبات دست داشتن در حمایت مالی تروریست ها و جذب نیروهای زن برای این گروهها توسط مقامات امنیتی عربستان بازداشت شده بود.

به نوشته الحیاه عربستان؛ السعوی در یک کلیپ به نام “صلیل الصوارم” که ساخته نیروهای داعش است ظاهر شده و در چندین جلسه سرودخوانی به همراه سایر همرزمانش در تشکیلات از جمل ماهر مشعل خواننده سعودی، حضور داشته است. وی در شب عملیات، امامت جماعت نماز عشاء در مسجد الحمزه را به عهده داشت و سپس برای انجام عملیات انتحاری آماده شد (!)

منبع: العالم