تاریخ انتشار خبر: ۶ , بهمن, ۱۳۹۳ | ۱۱:۱۳:۱۷
کد مطلب : 70266

ماشین بازی جان پیرزن را گرفت

پسر چهارده ساله هنگامی که با خودروی پدرش به گشتزنی و تفریح در شهر می‌پرداخت، با زن سالمندی تصادف کرد و باعث مرگ او شد.

 پسر چهارده ساله هنگامی که با خودروی پدرش به گشتزنی و تفریح در شهر می‌پرداخت، با زن سالمندی تصادف کرد و باعث مرگ او شد.

چند روز پیش زوج سالخورده ای پس از خرید از فروشگاهی به خانه شان در خیابان کارگرجنوبی تهران باز می گشتند که متوجه خودرویی شدند که با سرعت به سمت آنها می آمد. سعی کردند خود را از مسیر خودرو خارج کنند اما خودروی سواری با سرعت زیادی به آنها برخورد کرد.

سرعت راننده آن قدر زیاد بود که او پس از تصادف با این زوج با تیر چراغ برق برخورد کرد و متوقف شد. چهار پسر نوجوان که سرنشین خودرو بودند با مشاهده این صحنه، خودرو را در همان حال رها کرده و از محل گریختند.

پیرمرد بسختی عینک شکسته اش را برداشت و به چشمانش زد و به سمت همسرش رفت، تا او را بلند کند، اما زن سالمند غرق در خون بود. با حضور امدادگران اورژانس این زن به بیمارستان منتقل شد.

همسر این زن نیز با ورود پلیس به ماجرا در شکایتش گفت: راننده پسر نوجوانی بود که همراه سه پسر دیگر پس از تصادف از محل فرار کردند.

ماموران با استعلام از راهور، موفق شدند مالک خودرو را شناسایی و او را احضار کنند. از سوی دیگر مسئولان بیمارستان در تماس با پلیس اعلام کردند، زن سـالخورده به علت شدت جراحات جان باخته است.

مالک خودرو هم در تحقیقات مدعی شد خودرو در حیاط خانه پارک بوده و نمی داند چه کسی سوار آن شده و این حادثه را رقم زده است. در ادامه تحقیقات ماموران متوجه شدند مشخصاتی که شاکی از راننده خاطی در اختیار پلیس قرار داده به پسر مالک خودرو شباهت دارد.

بنابراین پسر چهارده ساله وی برای تحقیقات به پلیس آگاهی منتقل شد و در بازجویی ها گفت: قصد کشتن پیرزن را نداشتم. علاقه بسیاری به ماشین سواری داشتم، اما پدرم به دلیل این که گواهینامه ندارم اجازه نمی داد سوار خودرویش شوم. دوستانم مدام به من می گفتند با خودروی پدرانشان در محله تردد می کنند، بنابراین من هم تصمیم گرفتم یک روز با خودروی پدرم به گشتزنی در شهر بپردازم.

وی ادامه داد: روز حادثه بدون اجازه، خودروی پدرم را برداشته و همراه دوستانم به گشتزنی در شهر پرداختیم به دلیل این که بدرستی در رانندگی تبحر نداشتم دو بار با تیر چراغ برق برخورد کردم. وقتی وارد خیابان اصلی شدم، به دلیل سرعت بالا نتوانستم خودرو را کنترل کنم و با زوج سالخورده ای برخورد کردم. با زخمی شدن پیرزن ترسیدم و قصد فرار از محل را داشتم که خودرو دوباره با تیر چراغ برق برخورد کرد و متوقف شد.

با توجه به این که متهم پرونده ۱۴ سال دارد، روز گذشته پرونده وی با صدور عدم صلاحیت رسیدگی از شعبه پنجم بازپرسی دادسرای ۱۱ به دادسرای ویژه اطفال و نوجوانان تهران ارسال شد.

منبع: جام جم