تاریخ انتشار خبر: ۱۳ , خرداد, ۱۳۹۵ | ۱۰:۱۳:۳۵
کد مطلب : 113177

«مال آقا» یک جای دنج برای تعطیلات آخر هفته و فرار از گرما + تصاویر

مال آقا روستایی در ۳۲ کیلومتری شهرستان باغملک با بافت سنتی که کاملا بافت قدیمی خود را حفظ کرده است.

 به نقل از باغملک نیوز ، شروع فصل گرما در خوزستان، ذهن خوزستانی ها را به مناطق خوش آب و هوا و دیدنی معطوف می کند ، شاید در همین خوزستانی که اهوازش، گرمای بالای  ۵۰ درجه را تحمل می کند خیلی ها ندانند  روستاهای زیبا و دیدنی در دل کوهستانها و در کنار چشمه سارها، با آب و هوایی مطبوع و دلنشین وجود دارد ..

رودخانه مال آقا- | Malagha river 200423

.

روستای “مال آقا” منطقه‌ای گردشگری در ۳۲کیلومتری شهرستان باغملک قرار دارد ، طبیعت بکر و کم نظیر این روستا هر ساله به ویژه در ایام تعطیل و مناسبت‌های مختلف میزبان بسیاری از مردم خوزستان و گاهی استان‌های همجوار است.

.

رودخانه مال آقا- | Malagha river 200421

.

خوزستان به تنهایی مناطق و مناظر زیبای گردشگری زیادی را در دل خود جا داده اما اغلب مردم خوزستان از آن بی‌خبر هستند.

.

.

مال آقا در منطقه‌ای کوهستانی از سلسله جبال زاگرس واقع شده که رودخانه‌ای مواج و سرد از کنار آن می‌گذرد ، رودخانه ‌ای مواج و پرتلاطم که صدای حرکت پرشتاب آن گوش را می‌نوازد ، وجود این رود خانه زیبا باعث تعدد باغهای اناری شده که در جوار رود خانه فضای بسیار دل‌انگیز و با هوایی بسیار مطبوع و فوق‌العاده سرد را ایجاد کرده است.

.

رودخانه مال آقا- | Malagha river 200424

.
علاقه مندان دیدار این روستای زیبا از شهر باغملک که به سمت مال آقا حرکت می‌کنند با پشت سر گذاشتن شهر قلعه تل و طی حدود چهار کیلومتر راه با دیدن تپه‌ها و کوهها و نسیم خنک کوهستان و جنگلهای انبوه بلوط، گویی وارد دنیایی متفاوت تر از خوزستان شده‌اند. کمی جلوتر، روستای تمبی با قدمتی چند هزار ساله و بافتی زیبا واقع شده است.

.

رودخانه مال آقا- | Malagha river 200421

.

رودخانه مال آقا- | Malagha river 200428

.

رودخانه مال آقا- | Malagha river 200419