تاریخ انتشار خبر: ۵ , آبان, ۱۳۹۴ | ۱۷:۱۶:۵۴
کد مطلب : 102548
فرماندار ویژه آبادان مطرح کرد:

ماموریت جدید آبادان برای میزبانی از زائران اربعین حسینی/ساختارهای توانمند شهرستان برای ایجاد مواکب مشارکت می کنند

عصر آبادان: فرماندار ویژه آبادان در جلسه ستاد اربعین آبادان ، از ماموریت جدید این شهرستان برای میزبانی از زائران اربعین حسینی امسال خبر داد.

P1410640

به گزارش عصر آبادان ، ساختارهای توانمند شهرستان مشارکت خود را عملی کنند.این جمله ی شهبازی معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان در جلسه ستاد اربعین این شهرستان بود. جلسه ای که در آن تمام دستگاه های اجرایی شهرستان آمادگی خود را برای مشارکت در برپایی موکب امام حسین(ع) که قرار است در راستای پذیرایی از زوار اربعین در فضایی حدود ۱۵ هزار مترمربع ساخته شود، اعلام کردند.

وی به دستور استاندار خوزستان در این باره اشاره کرد و گفت: پیش از این شهرستان خرمشهر خط مقدم در این خصوص بود. در منطقه نیز به صورت پراکنده و نامتمرکز خدماتی از برخی نقاط کشور ارائه می شد. امسال مأموریت و مسئولیتی به شهرستان های آبادان، امیدیه، ماهشهر و شادگان به عنوان شهرستان های معین خرمشهر برای برپایی موکب های مستقل اربعین ابلاغ شده است.
شهبازی خاطر نشان کرد: در زمان دفاع مقدس تمام اقشار مردم از اقصی نقاط کشور در این منطقه برای حفظ و پاسداری از خاک ایران اسلامی حضور داشتند. امروز که در امنیت کامل از سراسر کشور حضور زواران امام حسین(ع) را داریم باید ارادت و میهمان نوازی خود را نشان دهیم.
وی با تشریح پروسه ی احداث این موکب تأکید کرد: از اداره راه و شهرسازی شهرستان قدردانی می کنم که بسیار کمک حال ما بودند. در همین خصوص لازم است کار مشترک راه و شهرسازی، شهرداری، پالایشگاه و دیگر دستگاه های اجرایی ظرف مدت یک هفته به سرانجام برسد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه آبادان همچنین از آمادگی چندین شهرستان استان برای همکاری با موکب آبادان خبر داد و گفت: آبادان در حوزه های فرهنگی، عمرانی و اجتماعی دارای ساختارهای قوی است که می توانند در این موکب کارهای خدماتی و مشارکتی را انجام دهند.
وی تصریح کرد: نهضت و انقلاب ما، از نهضت عاشورا نشأت گرفته است، لذا این اعتقاد و خط باید تقویت شود. تمام مؤسسات خصوصی، فرهنگی، سازمان های مردم نهاد و دستگاه های اجرایی داوطلب می توانند در راستای خدمت رسانی، پخش نذورات و آماده سازی شرایط پذیرایی در جهت بالا بردن کیفیت خدمات رسانی می توانند در موکب شهرستان آبادان مستقر شوند.
شهبازی در پایان با اشاره به وسعت و بزرگی موکب این شهرستان بیان کرد: انتظار می رود که تمام دستگاه های اجرایی شهرستان با هم افزایی و اجماع بتوانند در برپایی موکب اباعبدا… حسین(ع) مشارکت داشته باشند.
گفتنی است در این نشست مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان برنامه های عملیاتی خود را در خصوص موکب شهرستان آبادان تشریح کردند.