تاریخ انتشار خبر: ۱۸ , اسفند, ۱۳۹۳ | ۱۲:۲۳:۳۰
کد مطلب : 76715

مانور ارتقاء امنیت عمومی در آبادان آغاز شد

مانور ارتقاء امنیت عمومی آبادان برای افزایش مشارکت اجتماعی مردم در تأمین امنیت در آبادان آغاز شد.

عزیزالله شهبازی شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مانور ارتقای امنیت اجتماعی از یکشنبه شب کلید خورد که این مانور با همکاری ادارات و ارگان‌های مختلف مانند نیروی انتظامی، شهرداری، اتوبوسرانی، شرکت‌های مسافربری، بهزیستی، هلال احمر، سازمان تبلیغات اسلامی، مخابرات و ائمه جمعه انجام می‌شود.

وی افزایش میزان آگاهی انتظامی مردم نسبت به جرائم و وقوع آن، تلاش برای اجتماعی کردن امنیت و افزایش مشارکت مردم در امنیت را از جمله اهداف این مانور اعلام کرد.

فرماندار ویژه آبادان با بیان اینکه کاهش ناهنجاری‌های اجتماعی نظیر سرقت و زورگیری از دیگر اهداف مانور ارتقای امنیت اجتماعی است، عنوان کرد: امسال دومین سالی است که این مانور انجام می‌شود و به مدت یک هفته ادامه دارد.

شهبازی با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های شهری در این مانور، اظهار کرد: استفاده از مشارکت‌های مردمی در ارتقای امنیت جامعه موثر است و در واقع مردم اصلیترین نقش را در این بین بازی می‌کنند.

معاون استاندار خوزستان افزود: وظایف هر اداره و هر فرد مشخص شده و همچنین قرار شد که کانون‌های فرهنگی مساجد در زمینه اطلاع رسانی این مانور همکاری کنند.

وی تصریح کرد: آبادان از نظر امنیتی به طور کلی وضعیت قابل قبولی دارد و در حالی که برخی شهرهایی که از آبادان نیز کوچک‌تر هستند وضعیتی بسیار بد‌تر از این شهر است، آبادان دارای شرایط قابل قبولی است.

شهبازی بیان کرد: از مردم و رسانه‌ها نیز می‌خواهیم که وضعیت را رصد کرده و مشکلات و نقطه نظرات خود در این باره را به فرمانداری آبادان اطلاع دهند.

مرجع / فـارس