تاریخ انتشار خبر: ۲۱ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۶:۱۹:۲۵
کد مطلب : 87650
به مناسبت هفته هلال‌احمر و صلیب سرخ

مانور سه‌گانه زلزله، اسکان و حوادث جاده‌ای در آبادان برگزار شد

مانور سه‌گانه زلزله، اسکان و حوادث جاده‌ای به مناسبت هفته هلال‌احمر و صلیب سرخ توسط جمعیت هلال‌احمر آبادان برگزار شد.

به گزارش عصر آبادان، مانوری با عنوان زلزله، اسکان و حوادث جاده‌ای ظهر امروز توسط جمعیت هلال‌احمر آبادان در این شهرستان همزمان با سایر شهرهای استان برگزار شد و امدادگران در این مانور به اجرای برنامه‌های تعیین شده در راستای کسب آمادگی و سنجش توانایی در زمان بروز حوادث احتمالی پرداختند.

مانور به این صورت آغاز شد که امدادگران به صورت نمایشی در محل بقایای زلزله که برای اجرای مانور ایجاد شده بود اقدام به نجات مصدومان از زیر آوار کردند، سپس آمبولانسی که برای این مانور در محل حاضر شده بود، مصدومان نمایشی را به پایگاهی انتقال داده تا به وضعیت آنها رسیدگی شود.

در مرحله دوم این مانور، یک تصادف جاده‌ای به صورت نمایشی رخ داد که امدادگران مجددا با آمبولانس در محل حادثه حاضر شده و مصدومان را برای مداوا و رسیدگی به پایگاه مورد نظر انتقال دادند.

همچنین چادری نیز در محل ایجاد شده بود تا امدادگران بتوانند بازماندگان حادثه را به آن انتقال داده و به لحاظ بهداشتی و روانی به آنها رسیدگی کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، از ۱۸ تا ۲۴ هر سال به عنوان هفته جهانی صلیب سرخ و هلال‌احمر شناخته می‌شود و جمعیت‌های هلال‌احمر استان خوزستان، هر سال در این هفته به اجرای مانورهای همزمان می‌پردازند.

 منبع: فارس