تاریخ انتشار خبر: ۱۴ , مرداد, ۱۳۹۳ | ۲۱:۲۷:۰۷
کد مطلب : 37561
مسئول فرهنگی-اجتماعی سپاه آبادان در گفت و گو با عصر :

ماهواره ،اصلی ترین سلاح دشمن در جنگ فرهنگی علیه ایران اسلامی است / آنها به دنبال حیازدایی از زنان و غیرت زدایی از مردان هستند

عصر آبادان: کانال های ماهواره ای معمولا سریال ها و فیلم های متنوعی را تهیه کرده و در قسمت های مختلفی از سریال ها پیام هایی برای مردم دارند که عموما از تبلیغات سوء این پیام ها بی اطلاعند مثل ترویج خانواده های بی سامان و لجام گسیخته در مقابل خانواده های سنتی و ایرانی که در این برنامه ها به وفور دیده می شود.

sharafi-asr

 

به گزارش عصر آبادان ، مهدی شرفی مسئول قسمت فرهنگی – اجتماعی سپاه آبادان با اشاره به برگزاری جلسات بصیرتی در خصوص ماهواره به خبرنگار عصر آبادان گفت: برنامه های آگاهی سازی در خصوص ماهواره ، برای عموم مردم وبا هدف شناساندن صدمات و آسیب های آن بر جامعه و اقشار مختلف جامعه در حال انجام است. سعی بر این است که مساجد و حسینیه ها به عنوان مراکز تجمع عمومی مردم برای این مهم مورد استفاده قرار گیرد. برای این کار ، هماهنگی قبلی با مسولین محل انجام می شود و از مردم دعوت می کنیم و ضمن بیان مباحث پیرامون دجالواره ، قسمت هایی از فیلم ها و سریال های ماهواره ای و بخصوص شبکه های فارسی زبان مخرب را به نمایش می گذاریم.

وی افزود: انقلا ب اسلامی میراث گرانبهایی است و حاصل سال ها تلاش و ایثارگری انسان هایی است که این انقلاب به وسیله آنها به وجود آمده و موجب امیدواری مومنان و مستضعفان و سرخوردگی مستکبران جهان شده اند. لذا ابزارهای مختلف و روش های گوناگونی هست که دشمنان ما در صدد این هستند که انقلاب را ریشه کن کنند.

شرفی اظهار داشت: کشورهای غربی خصوصا آمریکا در برنامه هایی که از قبل طراحی کرده اند به سلاح مخربی مانند ماهواره رو آورده اند .به دلیل اینکه ماهواره راحت و آسان در اختیار و در دسترس مردم است.لذا سلطه گران از این طریق برنامه هایشان را برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی و قرار دادن سدی در مقابل پیشرفت این شکور به هرصورت ممکن اجرا می کنند و به همین جهت تلاش می کنند با اشاعه فحشا و فساد در کانون خانواده ها ، انقلاب را مورد تهدید قرار دهند.

این کارشناس خبره فرهنگی-اجتماعی خاطرنشان کرد: کانال های ماهواره ای معمولا سریال ها و فیلم های متنوعی را تهیه کرده و در قسمت های مختلفی از سریال ها پیام هایی برای مردم دارند که عموما از تبلیغات سوء این پیام ها بی اطلاعند مثل ترویج خانواده های بی سامان و لجام گسیخته در مقابل خانواده های سنتی و ایرانی که در این برنامه ها به وفور دیده می شود.آنها به دنبال این هستند که عطوفت، صداقت ،مهربانی ،ایمان و همدلی مردم ایران را که عامل ثبات خانواده های ایرانی است ، از بین ببرند.

وی تصریح کرد: در این شبکه ها ترویج خشونت بداخلاقی بدرفتاری هایی که موجود است در این سریال ها دیده می شود.کافی است نوجوانان و کودکان بیننده این برنامه ها باشند که در تصورات و خیال پردازی های خودشان این موارد را عملی و کاربردی می دانند و همین تاثیرات منفی ای در آینده برای فرزندان دارد.

مهدی شرفی افزود: موضوع حیازدایی از زنان و غیرت زدایی از مردان جامعه از دیگر موارد اهداف سوء این سریال هاست.ضمن اینکه سعی می کنند با دامن زدن به اختلافاتی کوچک میان اقوام و بزرگنمایی انها سعی می کنند اختلافات قومی و مذهبی را دامن بزنند.در واقع این روش رویکرد ماهواره هاست و می خواهند اختلافات شدت پیدا کند تا از آب گل آلود ماهی بگیرند.

مسئول فرهنگی سپاه آبادان گفت: در ماهواره بحث هایی هست با عنوان مصرف گرایی، پوشش نامناسب و مدل های غربی که تحت تبلیغ،سریال یا فیلم به مخاطب عرضه می شوند . ما طی ۵ ماه  ، در این نشست ها  ، مباحث مربوط به اثرات سوء ماهواره  را به صورت دوطرفه و پرسش و پاسخ برگزار کردیم و با استقبال خوبی از سوی مردم مواجه شدیم.

وی اظهار داشت: ما آمادگی داریم کارشناسان خود را برای استفاده خانواده های آبادانی در پارک ها و مراکز عمومی که امکان تجمع وجود دارد،بیاوریم تا صدمات و آسیب های ماهواره را برپیکر جامعه با دلیل و منطق به نقد بکشیم . تردید نداریم که پس از ان استقبال چندانی از برنامه های ماهواره ای نخواهد شد.ضمن اینکه می توانیم  برای کارمندان ادارات ، کلاسها و کارگاههای توجیهی بگذاریم تا سطح اطلاعات آنها در این خصوص بالاتر برود. همچنین قصد داریم در سطح شهرستان همایش هایی برگزار کنیم و از برگزیدگان استانی و کشوری در این زمینه که به صورت تخصصی این موضوع ها را دنبال کرده اند دعوت کنیم تا عموم مردم آگاهی بیشتر و بهتری پیدا کنند.

شرفی یادآور شد: نهادهای فرهنگی آبادان این ظرفیت را دارد که از طریق رسانه ها،مطالب خود را بسط و گسترش بدهند و این توانایی وجود دارد که برنامه های متنوع جایگزین کانال های ماهواره شود.

این کارشناس امور اجتماعی تاکید کرد: دیدن ماهواره اصلا به صلاح نیست و هیچ دلیلی ندارد خانواده ها ، صفا و صمیمیت و گرمی خانواده ها و ارزش های خود را فدای کالای بی ارزش و بی فرهنگی مثل ماهواره کنند. ما ماهواره را بعنوان دزد ناموس می شناسیم. همچنان که حاضر نیستیم دشمن وارد خاک ما شود و مردم ما را تحت تسلط قرار بدهد ،  اکنون نیز از ورود فرهنگ دشمن از طریق رسانه های مخرب شان ، باید جلوگیری کنیم. ما با این اعتقاد داریم که جنگ رسانه ای است و باید در این عرصه با دقت و جدیت عمل کرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ا

 1. ناشناس می‌گه:

  ازاینکه درابادان نخبه های فرهنگی باتعهدوواقع بین وجودداردومسایل راخیلی موشکافانه وبسیارعلمی به چالش میکشند،خداراشکر میکنم.

 2. گوژپشت نتردام می‌گه:

  اولا حاج مهدی خیلی خوشگلی
  دوما حرفات خیلی خوشگله
  سوما کاندید بشی بهت رای میدیم
  به آقا یا خانم دوستدار دجالواره هم میگیم که شما چرا به خودت میگیری کاملا واضحه که حاج مهدی داره میگه از برنامه های مخرب آن دوری کنیم که صد البته شما هم دوری میکنید …

  • دوستدار دجالواره! می‌گه:

   جناب گوژپشت نتردام! واقعا واضحه حاج مهدی گل شما این رو گفته که از برنامه های مخرب استفاده نکنین یا فرموده اضلا استفاده نکنین! یا مصاحبه رو نخوندی یا بد خوندی یا ترجیح می دی اون چیزی که فکر می کنی بقیه بخونن! پاراگراف آخر مصاحبه رو بنویسم برات:…(این کارشناس امور اجتماعی تاکید کرد: دیدن ماهواره اصلا به صلاح نیست و هیچ دلیلی ندارد خانواده ها ، صفا و صمیمیت و گرمی خانواده ها و ارزش های خود را فدای کالای بی ارزش و بی فرهنگی مثل ماهواره کنند. ما ماهواره را بعنوان دزد ناموس می شناسیم. همچنان که حاضر نیستیم دشمن وارد خاک ما شود و مردم ما را تحت تسلط قرار بدهد ، اکنون نیز از ورود فرهنگ دشمن از طریق رسانه های مخرب شان ، باید جلوگیری کنیم. ما با این اعتقاد داریم که جنگ رسانه ای است و باید در این عرصه با دقت و جدیت عمل کرد.)
   این معنی ش همینه که شما گفتی؟ وقتی می گم قصد دارید مردم رو فریب بدید همینه! اصل گفته های این کارشناس خبره! فرهنگی جلوی روی ما است اون وقت شما با گفتن خیلی گلی و سنبلی! ماسمالی می فرمایی! یه بار دیگه مصاحبه رو با دقت بخون!
   اصل ماجرا اینه که شماها نمی تونین مستقیم به اکثر مردم بگین که همه تون دارین اشتباه می کنین و نظر ما درسته که شماها نباید!! از گیرنده ماهواره استفاده کنین! جرات این رو ندارید البته! چون اکثر مردم حتی بسیاری از خانوده های ارزشی! تمام و کمال از برنامه های مختلف ماهواره استفاده می کنن و نه شما، که بالاتر از شما هم دیگه نمی تونن با امر و دستور با احکام غلاظ و شداد مردم رو نهی کنن! این جناب شرفی به وضوح گفته که مردم نباید استفاده کنن و به زعم ایشون، مردم باید از برنامه های جایگزین استفاده کنن!! حالا یکی بیاد به این جناب شرفی بگه لطف کن برنامه های جایگزین رو معرفی و لیست کن تا مردم استفاده کنن!!!

 3. رحمن می‌گه:

  خبر و تصویر انتخاباتی آقای شرفی! عصرآبادان بالاخره رو کرد.

 4. مجید می‌گه:

  دوستدار دجالواره حیف که نمییشه اینجا خیلی حرفا رو زد البته شما برای برنامه مستند وراز بقا و علمیش استفاده میکنی شک ندارم که استفاده بد نمیکنی البته وقتی تو جمع خانواده ای

  • دوستدار دجالواره! می‌گه:

   عجب! وقتی با خودتون صادق نیستید، چه طور می شه انتظار داشت با ملت صادق باشین!شما و بهتر از شما و مدعی تر از شما هم قادر به نهی از چیزی نیستید که خودتون ازش استفاده مثلا بهینه می کنین!! به جای سه نقطه کردن کامنت من اول تایید کنین که شما جماعت مدعی ارزش هم از گیرنده های ماهواره استفاده می کنین که اگر غیر از این بگین دروغگو هستید! من به جماعتی اشاره کرده بودم که شما سه نقطه اش کردین!! من خیلی از خانواده های به اصطلاح مدعی ارزش ها رو می شناسم در همین شهر که درست و حسابی از برنامه های ماهواره مستفیض می شن! حال بهم زن هستید وقتی به مردم دروغ می گید! آقای شرفی هم بهتره سرش رو بگیره بالا و راه بره تا ببینه خواست اکثریت مردم استفاده از گیرنده ماهواره است! با این حرفا خودتون رو مضحکه می کنین. در ضمن در کامنت اولم هم نوشتم که بهتره برین از بالا دستیاتون یاد بگیرین لااقل، که مدت هاست دیگه افاضه نمی کنن که مردم از گیرنده های ماهواره استفاده نکنن، بلکه می گن درست استفاده کنن! به آقای شرفی هم بگین برای پیدا شدن خریدار برای حرفاش لااقل بگه درست استفاده کنین نه این که استفاده نکنین! شیر فهم شدی مجید جان، دلبندم!!

 5. دوستدار دجالواره! می‌گه:

  یه سوال از … خداوکیلی،این تن بمیره،تو نمیری! … فک و فامیلات، اقوام دور و نزدیکت، اصلا اعضای محترم … و بستگانشون هیچ کدوم از این دستگاه پلید و مخرب و به قول شما دجالواره استفاده نمی کنین-نمی کنن؟! چرا شماها این جوری هستین؟ چرا چشماتون همیشه روی واقعیت های جامعه بسته اس؟ بیش از ۸۰ درصد! درست شنیدید! بیش از ۸۰ درصد مردم از گیرنده های ماهواره استفاده می کنن. حالا تو می یای و می گی استفاده نکن؟ فکر نمی کنی ملت بهت می خندن؟ عنوان کارشناس رو هم یدک می کشی! اون بالایی ها هم فهمیدن که دیگه نباید از استفاده نکردن حرف زد بلکه باید از درست استفاده کردن صحبت کرد! جناب شرفی، یه خرده آپدیت باشی بد نیست برادر!!!

 6. سی می‌گه:

  لطفا لاف نیا آقا مهدی