تاریخ انتشار خبر: ۷ , اردیبهشت, ۱۳۹۴ | ۱۴:۰۳:۱۷
کد مطلب : 83566
کنایه ناشیانه عضو شورای شهر آبادان به شهردار:

ما دیگر از شهر خودمان کسی را نداریم تا یک دزفولی در آبادان نماینده شود!

عصر آبادان: عضو کم سن وسال شورای شهر آبادان در سخنانی کم سابقه ، به نماینده شدن احتمالی شهردار آبادان ایراد گرفت.

به گزارش خبرنگار عصر آبادان ، شجاع زویدات در جلسه شورای شهر آبادان با شهردار ، نماینده شدن به زعم او “یک غیر آبادانی”  در انتخابات مجلس شورای اسلامی را به باد انتقاد گرفت.

وی در این باره اظهار داشت: یکی از سوالات ما برای استیضاح این بود که شهردار در شهر سکونت ندارند و ایشان گفتند که نه من بچه این شهر هستم . خوب هست برای ما آبادانی ها افتخار است “این را به کنایه عرض میکنم” که یک شهروند دزفولی بیاید در آبادان نماینده شود ، لطف ایشان به شهر ما است.مستحضرید که ما دیگر از شهر خودمان کسی را نداریم که نماینده بشود.

زویدات تصریح کرد: اعمال به نیت ها است و اگر ایشان هدفشان خدمت است و اگر وارد عرصه انتخابات شدند و ما ایشان را اصلح دانستیم بین دیگر کاندیدا باتوجه به زحمات و توانمندی ها حتما از آقای شیرازی حمایت خواهیم کرد.

این عضو شورای شهر همچنین از احتمال تغییر در بدنه مدیریتی شهرداری در صورت کنار رفتن شیرازی از این سمت انتقاد کرد و گفت: مدتی است که زمزمه های تغییرات در سیستم شهرداری و بعضی از مناصب به گوش می رسد البته ما مطمئن نیستیم اما  اگر ایشان قصد دارند وارد انتخابات مجلس بشوند و بنا باشد تغییراتی بدهد ، به صلاح شهردار ، شهرداری و شورای شهر نیست.

وی افزود: چرا به صلاح نیست ؟ چون ما می گوییم اگر ایشان قصد رفتن دارند همه افراد امتحان خودشان را پس داده اند ، ما از نقاط قوت و نقاط ضعف در شهرداری اطلاع داریم ، اگر با جا به جایی چند مهره فکر میک نیم که می توانیم به اهداف مان برسیم به نظر من این خوب نیست که در یک منصب مهم در این دوماه باقیمانده ،شخصی را بگذارم  تا بیاید با کار آشنا و توجیه شود. ممکن است خطا کند و خطای او متوجه شهردار و باعث تخریب شهردار شود.

شجاع زویدات یادآور شد: ما نمی توانیم در عزل و نصب ها دخالت کنیم ، اما اگر کسی در منصبی قرار گرفت و نتوانست مدیریت کند ما اشکال کار را از شهردار می دانیم.شهردار دچار مشکل شود ما هم دچار مشکل می شویم شهر هم دچار مشکل می شود ، اگر قرار است تغییراتی انجام بشود به صلاح نیست.

پی نوشت:

سخنان زویدات که بیشتر از سر ناپختگی و کم تجربگی و ناشی از یک نگاه ناسیونالیستی مطرح شده می تواند تبعات ناگواری به همراه داشته باشد و مدیران آبادانی شاغل در سایر نقاط کشور را دچار مشکل کند. بدون تردید بینش کوته­ نگرانه‌ای که خود را محدود به حوزه کوچک قوم و قبیله و شهر سازد، محکوم است و هر کس از هر نقطه از دنیا که به حق و حقیقت روی آورده باشد، در جامعه مورد نظر اسلام جای می‌گیرد.

در ساعات آتی در این خصوص بیشتر خواهیم نوشت.

 1. ناشناس می‌گه:

  تا مرد سخن نگفته باشد/عیب و هنرش نهفته باشد

 2. jam می‌گه:

  سلام…. نمی دانم هر چه که بیشتر و بیشتر می گذرد از محبوبیت شجاع داره کمتر میشه.. از وقتی که خودش رو وارد این بازی ها کرده احساس می کنم اون فضای عرفانی و روحانی درونی و بیرونی خودشو داره از دست می ده… هر روز یه تز .. هر رو یه حرف دور از شأن… خدا کنه زود به خودش بیاد … حرف های عجیب و غریبش در جلسات متعدد نشان از این داره که ایشون بدطور وارد بزنگاه بد سیاست شده و در این راه داره تر و خشک با هم می سوزونه.. خطری که ایشون داره تهدید می کنه قضاوت های نابجا و دور از منطق و عقلانیت ایشونه که آروم آروم داره خودشوش و اعمالشو می سوزونه… ما همون شجاع حافظ قرآن رو دوست داریم…. شجاع از این منجلاب بیا بیرون….

 3. رضا می‌گه:

  اگرکسی مدیریت شایسته ای داردچه فرقی میکند که دزفولی باشدیاآبادانی؟دزفولیها ثابت کرده اند چه دردزفول وچه درخوزستان وچه درجاهای دیگرکشور بهترین مدیریتها رابدون تعصب دارندشهردار پیشین دزفول آقای دوایی دربروجرد ومشهدنیز بهترین عملکرد را داشت وهنوز بروجردیها خواهان بازگشت او هستند

 4. نبی زاده می‌گه:

  در مورد چنین تفکرات مذمومی می توان گفت یک مسئول در نظام جمهوری اسلامی باید نگاه مکتبی و عدالت محورانه به همه موضوعات از جمله موضوعات سیاسی و اجتماعی داشته باشد و رفتارش را بر اساس این نگاه تنظیم کند.
  حتی ملی گرایی در صورتی که همان ناسیونالیسم صرف باشد در بسیاری از موارد در تضاد با عدالت اسلامی و علوی است چه رسد به پایبندی به ناسیونالیسم منطقه ای در بخشی از نظام اسلامی.
  اگر بسیاری از مسئولین دچار این پایبندی های ناسیونالیستی مخرب نبودند در حال حاضر باید توسعه و تعالی در تمام نقاط کشور با شیب یکسانی به پیش می رفت و در شرایطی قرار نمی گرفتیم که فاصله امکانات و تسهیلات و اعتبارات هبه شده به برخی مناطق چند ده برابر و در برخی موارد چند هزار برابر سایر مناطق باشد.
  یکی از دلایل مهم توسعه نامتوازن بخش های مختلف در آبادان هم ناشی از همین تفکرات و رفتارهای غلط است.
  به نظر می رسد بهتر باشد جناب زویدات که این فرصت را پیدا کرده که به یمن اعتماد و رای شهروندان در مدیریت شهری جایگاهی داشته باشد با عدالت محوری سعی کند نگاه تبعیض آمیز و ناحق خود را به موضوعات اصلاح نماید!

 5. محمود می‌گه:

  من با نظر حسن موافقم حس ناسیونالیستی نسبت به چی ؟ به شهر ؟ به قوم ؟ درست بگو منظورت جیه اگه به شهر هست که باید تعصب سازنده به شهر وجود داشته باشه و شهر آبادان هم ملغمه ایی از اقوام مختلف کشور است. و اگه از نظر قومی میگی که اصلا حرفی از قوم در میان نیست … شما اگر تونستی از آبادان برو دزفول بشو مسول خدمات شهری یکی از نواحی شهرداری … اگه راهت دادن بیا ما اینجا بهت رای میدیم بشو نماینده … خوبه ؟؟؟ البته کار هم استانی های عزیز و مقاوم و شریف ما دذر دزفول قوم گرایی نیست .. ایمان و اعتماد به نفس است که آنچه خود داریم زه بیگانه تمنا نکنیم … ولی اشکال در شهر ماست خاک آبادان رو ما آبادانیا ها بخوریم و با پوست و استخون درک کنیم اما کس دیگه ایی بیاد و در شهر مدیریت کنه و از اون زجر ها و درد ها و رنج هایی که کشیدیم هیچ را درک نکرده مدیریت کند .. آیا نتیجه میده ؟؟؟؟ طبیعیه که نمیده ……تمام حرف زویدات اینه اما نمیدونم شما چرا ناشیانه دفاع میکنید از شهردار محترم که باید بگویم زحمت هم کشیده ولی مخالف هم داره . و مخالف هم راست میگه … همین والسلام

 6. HASSAN می‌گه:

  در این که زویدات فردی ناپخته است شکی نیست. اما سایت عصر آبادان چرا بهش بر خورده؟ کجای دنیای پایین خبر تحلیل می نویسند؟ اون هم به این شکل؟ از قضا ایشون تو صحبت هاش هیچ حس ناسیونالیستی وجود نداره. حس ناسیونالیستی تعریف داره که خود شما بهتر از همه می دونید. ایشون دقیقا زده به هدف. هدف هم یکی از اصلی ترین گزینه های عصر آبادان هست واسه انتخابات. این واکنش دست پاچه شما همه چیز رو عیان کرد. براتون متاسفیم