تاریخ انتشار خبر: ۳۱ , فروردین, ۱۳۹۴ | ۱۳:۵۴:۴۱
کد مطلب : 81275
مدیر فرودگاه آبادان خبر داد

مبادله ۸۷۴ هزار پیام هوانوردی در فرودگاه آبادان

مدیر فرودگاه آیت‌الله جمی آبادان گفت: سال گذشته ۸۷۴ هزار و ۱۰۰ پیام هوانوردی در این فرودگاه مبادله شد.

 

محمدرضا رضایی ظهار کرد: این تعداد پیام مبادله شده در قالب طرح پروازی، اجازه پرواز، انواع نوتام، انواع گزارشات جوی و پیامهای سرویس مخابرات هوانوردی بوده است.

وی با بیان اینکه مبادله پیام‌های هوانوردی در امنیت پروازها تاثیر به‌سزایی دارد افزود: از کل پیام‌های مبادله شده در سال گذشته ۴۶۲ هزار و ۴۰۰ پیام آن پیام‌های ارسالی از فرودگاه آبادان پوشش، و ۴۱۱ هزار و ۷۰۰ پیام نیز جزو پیام‌های دریافتی است.

مدیر فرودگاه آیت‌الله جمی آبادان با اشاره به ۷۹۰ هزار پیام مبادله شده در سال ۹۲، تصریح کرد: حجم پیام‌های مبادله شده در سال ۹۳ نشان از رشد ۱۰ درصدی آن دارد.

رضایی در بخش دیگری از سخنان خود، از ساخت و راه اندازی نمازخانه ایستگاه ایمنی و آتش نشانی این فرودگاه خبر داد و گفت: این نمازخانه در مساحتی بیش از ۲۰ مترمربع ساخته شد.

وی افزود: نمازخانه، ایستگاه ایمنی و آتش نشانی به سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی، فرش، نورپردازی و روشنایی داخلی، کتاب قرآن و ادعیه تجهیز شده است.

رضایی در پایان نیز با اشاره به تامین اعتبار ساخت این نمازخانه از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‌های کشور، بیان کرد: در زمان حاضر، شش باب نمازخانه در فرودگاه آبادان وجود دارد.

منبع: فارس