تاریخ انتشار خبر: ۲ , شهریور, ۱۳۹۳ | ۱۵:۱۷:۳۵
کد مطلب : 40768

مبتکر چالش آب یخ درگذشت +عکس

در شرایطی که بسیاری از افراد مشهور جهان از جمله هنرمندان و ورزشکاران ایرانی هم به کمپین سطل آب یخ پیوسته اند مبتکر این اقدام درگذشت.

در شرایطی که بسیاری از افراد مشهور جهان از جمله هنرمندان و ورزشکاران ایرانی هم به کمپین سطل آب یخ پیوسته اند مبتکر این اقدام درگذشت.

به گزارش صراط چالش سطل آب یخ ، یا به عبارت بهتر چالش سطل یخ (Ice Bucket Challenge) یک حرکت خیرخواهانه در جهت حمایت از بیماران مبتلا به ALS می باشد. و افراد مشهور مختلف بسیاری با پذیرش این چالش و دعوت از افراد سرشناس دیگر در این اقدام خیر خواهانه شرکت کرده اند.

افرادی که به این کار دعوت می شوند باید ظرف مدت ۲۴ ساعت یک سطل یخ را روی سر خود خالی کنند و یا اینکه مبلغ ۱۰۰ دلار برای کمک به بیماران مبتلا بهALS اهدا کنند.

در ایران هم علی کریمی جزو ورزشکارانی بود که این عمل را انجام داد و مازیار فلاحی ،علی دایی و رضا عطاران را به این کار فراخواند.

رضا عطاران هم ظرف مدت چند ساعت دعوت کریمی را پذیرفت و با تکرار این عمل عادل فروسی پور، ترانه علی دوستی، شهاب حسینی و کلاه قرمزی را به این چالش فراخواند.

اما در کنار اخبار جالبی که از این عمل در شبکه های مجازی مخابره میشود یک خبر تلخ همه ی مخاطبین رسانه ها را شوکه کرد.

مبدع این کار،کوری گرفین ۲۷ ساله پس از پریدن از ساختمان به آبهای ویژه غواصی در منطقه سترایت وارت، جان خود را از دست داده است.سیاری از جوانان در مکانی که گرفین از آن برای آخرین بار به سمت آب پرید ، تجمع کردند و برایش اشک ریختند و به یادش گل روی آب ریختند. در هر حال او پیش از مرگ توانست از طریق ابتکار «چالش سطل آب یخ» ۱۰۰ هزار دلار برای مبارزه با بیماری ALS جمع آوری کند. در ایران کسانی که می خواهند این کار را انجام دهند و پولی هم کمک کنند برخی انجمن های خیریه معرفی شده اند اما مکان خاصی معرفی نشده است.

مبتکر جالش آب یخ درگذشت